Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire jellemző manapság,...

Mennyire jellemző manapság, hogy épp 6 évesek iskolába kerülnek?

Figyelt kérdés

Aug-ban lesznek 6 évesek a gyerkőceim, még ugye nincsenek felmérve, de mindenki mondja, tartsam vissza őket.

Én is aug-ban születtem, de 1-2 osztálytársam volt, aki 1 évvel idősebb volt, manapság meg januáriakat is visszatartanak.


2017. szept. 19. 20:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Anyukám óvónő kisvárosban. Ott már nincs 6 éves iskolás...pont a minap beszéltük.
2017. szept. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az óvónénik , ill. majd a nevtanban jelzik, hogy szerintük a gyerekek még nem iskolaérettek, el lehet gondolkozni, hogy hagyd őket még. Személyes véleményem, hogy hacsaknem a gyereket abszolúte felspanolja az iskola , és teljesen érett rà, nem gond az a plusz egy év ovi. Kemény hajtás a suli sajnos, ott nincs sok játék meg pihi.
2017. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
az én lányom szept. első hetében született. Még messze a suli, de ha lesz rá lehetőség, én fogom küldeni már abban a szeptemberben, mikor betölti a 6ot
2017. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Őt tuti nem küldheted még
2017. szept. 19. 20:33
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
De, küldheti. A lányom októberi, és ment suliba szeptemberben. Mondjuk mennem kellett vele az egyetemi beiratkozásra, mert nem írhatott alá, nem volt még 18 :)
2017. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam szeptember 2-án született,most töltötte az 5-öt.Ő már várja a sulit,ha iskolaérett lesz és szeretné biztos viszem iskolába,független attól,hogy hány 6 és 7 éves lesz az osztályban.
2017. szept. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi fél év mulva kiderül hogy éretek e sulira ,ha igen akkor menjenek ha nem akkor maradjanak ,suli fáraszto.
2017. szept. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki december 31.-ig betölti a 6 évet, a pedagógiai szakszolgálat vizsgálata alapján mehet iskolába. A vizsgálatot a szülő is kezdeményezheti.
2017. szept. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Hacsak nincs valami konkrét oka, én nem tartanám vissza. Jól jön az az egy év plusz, ha mondjuk

- 5 éves szakközépbe vagy NYEK-es gimibe megy, de így is "időben" érettségizhet

- egy évet kihagyhat az egyetem előtt (vagy jelentkezhet másodszor is oda, ahova szeretne)

- évet kell halasztania valami miatt az egyetemen.

Ez tudom, távolinak tűnik, és talán nem is számít, de szörnyű, hogy a 18-20-25 évesek mit tudnak majrézni azon, hogy "el vannak késve:D"

2017. szept. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

Tanító néni vagyok.

Én a helyedben visszatartanám egy évet. Sokat érnek ez alatt az idő alatt.

Lényegében már majdnem mindenki úgy kerül első osztályba, hogy már betöltötte a 7et, vagy az első 1-2 hónapban tölti.

Gondolj csak bele, mennyivel ügyesebben fogja mondjuk a ceruzát egy 7, majdnem 8 éves, mint egy 6 éves. S ezzel nem azt akarom mondani, hogy a 6 éves ügyetlen, dehogy. Csak 1 év alatt rengeteget fejlődnek, a finommotorika nagyon fontos! S ez csak egy példa volt.

Hadd rohangáljon még egy évet, nagyon megterhelő az iskolakezdés!

2017. szept. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!