Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Testnevelés óra nyilvános...

Testnevelés óra nyilvános helyen, közparkokban; nem megalázó a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Mióta újra iskola van, sokat látni kisiskolás, nagyobb esetleg gimnazistákat tesizni közterületen.

Nem avval van bajom, hogy miért vannak ott, nem zavarnak senkit. De egy kérdés felvetődött bennem: Szerencsétlenek, hát most rakjuk őket közszemlére, hogyan sportolnak? Ha valakinek nem megy úgy, vagy esetleg túl súlyos azoknak még roszabb lehet 😡

Minket is vittek anno, gímiben is, hát egy vásári malacnak éreztem magam mindig, főleg amikor a tesis felszerelésben kellett végig masírozni a városon.

Oké, akkor nem járnak olyan sokan az utcákon mint pl. Munkaidők végén, de azért na.. Szegény gyerekeket sajnálom. Ti hogy gondoljátok?

( az teljesen más ha valaki őnszántból!, saját akaratból megy ki futni vagy ilyen, hisz akkor úgy teljesit ahogy tud/akar, szabadon távozik jön megy stb stb)


2017. szept. 22. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Soha nem voltak ilyen érzéseim, mint neked, pedig duci, ügyetlen kicsaj voltam, egyáltalán nem érdekelt, hogy az utcán ki néz meg, nem is néz oda senki, mivel megszokott látvány egy tesiorás csoport. Szerintem nem baj, ha kint tesiznek, mivel később is jó esetben kijárnak majd kocogni az utcára, szigetre, parkba.
2017. szept. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Soha nem éreztem cikinek, max fárasztónak az iskolai parkköröket. :)

Kötelező a napi tornaóra, és a gyerekeim 24 osztályos iskolájában erre van 1db tornaterem. Szerinted hol tudnának még tornázni, ha már az összes iskolai lépcső, folyosó, aula és kémiaszertár tele van a tornaórás diákokkal?

2017. szept. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk gimiben a rácsoskerítésen mindenki folyamatosan bebámult, mikor tesiztünk. Utáltam. Nyilvános helyen is nagyon kellemetlen lehet. Itthon tornászok, pedig felnőtt vagyok, nem bírom, ha ilyen megalázó pózokban és helyzetekben figyelnek idegenek. Kivörösödik a fejem, guggolok, nyújtok, hajolok, ne figyeljen senki ilyen helyzetben. Persze én semmilyen munkavégzés közben sem szeretem, ha figyelnek. Frusztrál és pillanatok alatt hibázok.
2017. szept. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Igen, szerintem is megalázó. Mindig is így éreztem, amíg én voltam az alany, pedig nem voltam duci, viszont éppenséggel nagyon vékony és erőtlen.
2017. szept. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk csak az iskola körül kellett futnunk (kint az utcán), mindig én voltam az utolsó, de nem azt éreztem gáznak, hogy úú valaki lát, hanem hogy így megkínoznak hogy ENNYIT kell futni 😅


Így felnőttként látva őket sajnálom, de pl mikor a városmajorban látom a gyerekeket még irigylem is őket hogy kiszabadulhatnak kicsit az iskolából

Szerintem semmi megalázó nincs benne, engem pl rohadtul nem érdekel hogy vad idegen gyerekek miben mit csinálnak ott, láttam egy csapat gyereket és kész

2017. szept. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Mindennapos testnevelés van, az iskoláknak meg egyetlenegy tornaterme. Megalázó, vagy nem megalázó, mégis hova vigyék szerencsétleneket?!
2017. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

ti tényleg ennyire nem tudtok értelmezni??? (akik letámadják a kérdezőt, h "mégis hova vigyék őket?!")


Nálunk csak a quper futáshoz kellett kimenni, de utáltam, mindenki bámult, mi meg vörös, izzadt fejjel futosgáltunk. Rohadt megalázó volt.

Szerintem a mindennapos tesi is hülyeség, aki akar, úgyis eljár sportolni, aki nem akar, azzal meg csak még inkább megutáltatják. Mellesleg oltári jó lehet a 0. órában pl. tesizni, és utána végigülni izzadtan még hetet...

2017. szept. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem meg kint jobb is, mint bent. Én mindig jobban szerettem kimenni, nem tavartak az emberek, alig vártam, hogy vége legyen a télnek, és kimehessünk a terem helyett.

Néha volt, hogy egy nyanya réköszönt valamelyikőnkre, aki nem vette észre futás közben, ennyi volt.

2017. szept. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Én azt nem értem miért kell szegény gyerekeket az iskola körül futatni ,értelme nem sok van ,ha tesi ora van akkor játszanak tollas labdát,frizbit focit stb ,minek futatni a gyereket direkt? Mit fog megmutatni ez semmit .
2017. szept. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Tanár fiaméknál kiviszi öket ligetbe és tollasoznak,frizbiznek ,fociznak mozognak ami tesi lényege lenne szerintem .
2017. szept. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!