Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy kezelitek az ilyen...

Hogy kezelitek az ilyen esetett? ( Matek tanár)

Figyelt kérdés

Fiam most hatodikos, idáig kitűnő tanuló volt. Noszogatni kell de tanul.

Szerdán sírva jött haza, mert a tanárnő kritizálta az osztály előtt, hogy lehetett kitűnő ha nem tud törtekkel számolni.

Akkot vettek új anyagot és nem értette. Kihívta a táblához ott is kötekedett.

Ezután az osztály legrosszabb gyerekét ültette mellé. Ma dolgozatott írtak, az a gyerek folyton piszkálta a fiamat segítsen neki, mindkettő dolgozatra egyest adott, ezek mellé egy szaktanárit.

Mikor mellé ülteték beírtam az ellenőrzőbe, egyedül üljön, idáig semmi gond nem volt ezzel.


2017. szept. 29. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Szülőként mondd meg a matektanárnak, természetesen a kollégái előtt hogy úgy lehetett kitűnő a fiad hogy kitűnő tanára volt. Valószínű a hatására ezután tanítani fog és nem kritizálni.

Kettőnk közt mondva, az a tanár hasznos proli legyen ne kártékony. Azért fizetik. Pont.

2017. szept. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Fogadó órát kérnék és először beszélnék a tanárral és meghallgatnám az ő oldalát is. Próbálnék olyan hangnemet megütni, hogy érezze, nem őt támadom, hanem megoldani szeretném a problémát. (Ha eddig is ő volt a matektanára, vajon mi változhatott?) Próbálnám belevenni azt is, hogy a gyerek tényleg a szívére vette és te úgy látod, igyekszik. Ha nagyon nem vevő, akkor feljebb tudsz csak panaszt tenni rá, de az sem jó, ha netán a gyerekeden csattan.
2017. szept. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Mindenféleképpen menj be és beszélj a tanárral!

Nekem is volt két ilyen matek tanárom még anno, az egyik így kritizált (csak én nem mondtam el otthon, amit már bánok), a másik meg egy olyan gyerek mellé ültetett leghátra, aki kb folyamatosan beszélt és piszkálódott és semmit nem lehetett tőle érteni...

Egyiket sem kívánom egyik gyereknek sem, én bemennék a helyedbe.

És az is egy nagy baromság, hogyha bemész, a gyerekedet fogják piszkálni. Ezt azok mondják, akik nem mernek bemenni és ezzel takaróznak. (Nem akarok ezzel senkit megbántani, de ezt tapasztaltam)

Hidd el tapasztalatból mondom, hogyha bemész a tanár inkább "nyalizós" lesz, mint bosszúálló. A gyerekedre is oda fog utána figyelni, ő se akarja, hogy hetente ott legyél vagy ne adj Isten bepanaszold az igazgatónál. Mind ilyenek...

2017. szept. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem látom ezt akkora gondnak, kicsit beszólt neki, szerintem ezen nem kellene ennyire kiborulnia 12 évesen, legalábbis elmagyaráznám neki, hogy ne vegye ezt ennyire komolyan, a kis padtársát is tanulja meg lerendezni. Mi az hogy üljön egyedül (ráadásul ezt te szabod meg?!) nem ülhet mindenki külön padban csak azért, mert nem sikerült szocializálódnia.
2017. szept. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tavaly is ő volt a tanára sajnos, iskolát nem tudunk váltani, esetleg csak osztályt. 19en vannak az osztályban, hiába kevesen eléggé rosszak. Mivel nincs esély máshová vinni, megbesztem a tanárokkal egyedül üljön. Senkinek sem okozott gondot ez a kérés

Előttem semmit nem mert mondani a gyerekről de visszahallottam szülőktől, hogy csak a "nyalás miatt kitűnő".

2017. szept. 29. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Ön gól! tavaly 5öst adott neki a tanárnő, és most megkérdőjelezi önmagát.

Menj be hozzá. Mond el h Hát úgy lett kitűnő a gyerek h ön akkor valamiért úgy gondolta h a gyerekem tudja az anyagot. Tehát akkor tévedett?


Egyébként ez a "beszólás" nem tragédia szerintem.

Tudom milyen egy folyton csacsogó, az anyagot nem tudó gyerek mellett ülni. De az h kéred h külön padban üljön, túlzás.

Nem hiszem h minden osztálytársa zavarná őt órán. Egyébként sem egy 2-osról van szó. Védje meg magát a rársaival szemben

2017. szept. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
12%
Képeld fel a fehérnépet
2017. okt. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%

Negyedikben engem is átültettek a barátnőm mellől egy nagyszàjú fiú mellé, mert ők mindig beszélgettek órán. Nem volt gond belőle annyira.

Egyébként gimiben én is tudom, hogy milyen mikor b..tatnak doga írás közben, hogy segíts. Az lett a vége, hogy az én tesztem is egyes lett, pedig rengeteget tanultam rá. Egyszerűen elvonta a figyelmemet... Erről mindenképp beszélnék a tanárral. Ennyi idős gyerek is ki tud állni magáért. Elég érzékeny lehet, ha ilyen miatt elsírta magát...

A matek pedig egyre nehezebb, általánosban én is elvoltam azzal, hogy órán figyeltem. Később sajnos gyakorolni kell. Egyetemen meg is húztak belőle. Szerintem nála előbb jött el a pont, hogy nem lehet megélni az órai odafigyelésből.

A "noszogatással" meg nem érsz el semmit, inkább pont az ellenkezőjét. Tapasztalat!

2017. okt. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!