Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a hátránya, miben lenne...

Mi a hátránya, miben lenne lemaradva egy gyerek, aki vegyes csoportból megy iskolába, ellenben azokkal akik homogén csoportból?

Figyelt kérdés
Emeltem egy másik kérdésemet, pedig nem akartam. Csak idézni belőle.
2017. okt. 18. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Leírom, hogy nálunk nagy vita volt ebből előző évvegén, mert az amúgy homogén csoportokat szét akarták szedni vegyesnek. De rosszak a tapasztalatok. legtöbbször azzal érvelnek, hogy milyen jó, hogy a kicsi a nagytól tanul, a nagy meg vezetgetheti a kicsit. Aha. A valóság az, hogy a nagyok le és elnyomjákm szó szerint a kicsiket , és unatkoznak , látványosan, mikor olyan foglalkozások vannak, amiket a kicsik miatt találnak ki, hogy azok is részt vehessenek benne. Szóval pont ez a 4-6 éves korosztály a legérzékenyebb arra, hogy a maga korosztályával ( ne kisebbekkel) legyen együtt, játszon stb. Iskolakezdésnel annyi lesz a hátránya, hogy addigra megszokja, hogy mindig a kicsihez mèrik, és mivel fejlődését nem előremozdították, hanem inkább visszahúzták ; nem biztos hogy tud lépést tartani, át tud állni rögtön.
2017. okt. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

De Miben lenne lemaradva? Kérlek irj példát.

Talán belőlük nem lehet szorgalmas jó tanuló

? később tanul meg olvasni, irni?

2017. okt. 18. 12:41
 3/18 A kérdező kommentje:
Megszokja, hogy a kicsikhez mérik? Szerintem ez egy nagy baromság! Még egy homogén pártoló szülőnek is.
2017. okt. 18. 12:43
 4/18 anonim ***** válasza:
38%
Nem biztos, hogy gördülékenyen fogja venni az akadálxokat és igen, valószínű nehezebben tanul meg számolni, olvasni .( hacsaknem te otthon nekifelszel és iskolaelőkészítésnek, ami nagycsoportban ugye automatikus) . Kb. hasonló a szitu, mint amikor waldorf oviból megy valaki sima suliba, - hátrányból indul, ez van.
2017. okt. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy látszik, hogy te csak kötekszel, azt akarod, hogy valaki ódákat zengjen a vegyesről, vagy írja le, hogy biztos, hogy semmi hátránya nem lesz , hogy vegyes oviba járt. ( olvastam az előző kérdésed, meg a mostani válaszaid is elárulják) . Hidd, ha akarod, hogy szipiszupi a vegyes, nem lesz hátrány , de már ezzel az erővel valami alternatív suliba is írathatnád...
2017. okt. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez inkább gyerek függő. Én vegyes csoportba jártam, nagyon szerettem segíteni a kicsiknek. Sokkal előbb tanultam meg olvasni pedig itthon nem tanitottak külön.
2017. okt. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Óvónő vagyok, és mindig is a homogén csoportok mellett voltam, viszont az első válaszoló konkrétan hülyeségeket ír. Külön foglalkozások vannak, korosztály szerint, a suliba menőknek rengeteg plusz dolog van. Mind a kézműves dolgokban, mind a mesékben odafigyelünk, hogy minden korosztály ki legyen elégítve. Nálunk minden második héten olyan a mese-vers foglalkozás, hogy a kicsik csak meghallgatják, aztán mehetnek játszani, a nagyokkal beszéljük csak meg - mert a kicsik még nem értenék. Az énekek is - az ünnepi dalok kivételével - korosztály szerint vannak válogatva, a kicsik sem kapnak túl bonyolult dallamút, a nagyokkal pedig bőven túllépünk a szó-mi-s dalokon. :) Óvónőként nehezebb ezt kivitelezni, mert duplán kell készülni, és muszáj hogy bent legyen egyszerre 2 felnőtt, mert amíg az egyik korosztálynak foglalkozás van, addig a többire is figyelni kell játék közben. A gyerekek viszont nem szenvednek hátrányt, szociálisan pedig csak jót tesz nekik a vegyes csoport.
2017. okt. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem kötekszik a kérdező, csak aggódik, hogy jó lesz-e a vegyes a gyerekének.

Enyém is vegyesbe fog járni kistesó miatt. Amiatt biztos nem aggódom, hogy hátránya lesz az iskolában, mivel mindkettő nagyon jó képességű, könnyen tanul, érdeklődő és már kisbabaként is lekötötték magukat hosszú időre, akár órákra.

Másik, hogy az írni, olvasni, számolni tanítás nem az iskola feladata lenne? Óvodában az a dolguk, hogy játsszanak és pont.

2017. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem mindenki a saját csoportjának az előnyeit keresi.

Mi vegyesbe járunk. Nekünk azt mondták az óvónők, hogy iskolai előkészítés szempontjából is jobb a vegyes, mert így nem 25 gyereket kell egyszerre felkészíteni az iskolára, hanem csak 5-6 nagycsoportost. Külön vonulnak az egyik óvónővel és személyre szabottan tudnak készülni. A kicsikkel addig a másik óvónő foglalkozik.

2017. okt. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

Én vegyes csoportba jártam és nem volt semmi hátrányom suliban.

Bátyám kislánya vegyes csoportba járt, most másodikos és a legjobb tanuló.

Az öccse homogén csoportban nagy csoportos. Vele sokkal több a probléma, nem képes annyira lekötni magát és akaratos is.


Szerintem mind a kettőnek van előnye és hátránya is, meg biztos gyerekfüggő is a dolog.

2017. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!