Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek Mo-on és más európai...

Akinek Mo-on és más európai országban is járt a gyereke iskolába, milyen fő különbségeket vettetek észre és milyen máshol az oktatás színvonala?

Figyelt kérdés
Mi Norvégiába költöztünk és itt nem sokat tanulnak az iskolában. A magyar iskola meg túl sok volt, majdnem egész nap ültek, sokat stresszeltek az ikreim. Most arra gondoltunk, költöznénk megint, de valami köztes szint kéne: fontos persze a sok mozgás és a "társadalmi értékek" de azért tanuljanak is valamit már :) (6. osztály)
2017. nov. 24. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Èn Németországban élek, de a gyerekeim már ide születtek, így csak unokaöcsém és unokahugom révén ismerem(na meg magam révén) a Mo-i iskolát.


Viszont rengeteg magyar ismerösöm van és sok internetes forumban is olvasom, hogy ide frissen kiérkezö emberek mennyire szidják az itteni, de akár angol, norvág vagy más nem Mo-i sikola rendszert. ENnek szerintem az az oka, hogy a gyerekeknek igen is iszonyat nehéz beilleszkedni és megtanulni egy másik nyelvet, és a gyerek hónpokig-évekig nem boldog az iskolában, a szülö is alig alig tud segíteni neki, lépten nyomon újabb szokások és eseményekbe botlanak... ìgy néhány hónap éven keresztül értelenségüket egy rossz érzés veszi át, egy utálat, egy "gyerekemnek ez nem megfelelö" érzés. Aztán meg a bezzeg a Mo-i oktatás...


Gondolom Norvágiába nem a gyerek iskolája miatt költöztetek, hanem mert ott kaptatok munkát, mert azt a nyelvet beszélitek.

Szerintem a gyerekeknek éppen elég 1x országot váltani, még egy ország váltás még nagyobb problémát okozna nekik.

Norvégiában is mennek a gyerekek egyetemre, szóval annyira rossz nem lehet.


De Németországi iskoláról annyit, hogy szerintem lassabban, és kevesebbet tanulnak a gyerekek, de azt nagyon alaposan, és rengeteg a játék és a szorakozás a tanulás alatt.

Egyik legjobb barátunk történelem, politika szakos egy nagyon jó gimnáziumban, és öneki az elve, hogy a tanításba rengeteg vicc és humor menjen bele, a gyerekek jól érezzék magukat, akkor lesz érdeklödésük is.

2017. nov. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, az az igazság, hogy nagyobb részben az iskola miatt költöztünk ide (nem bírtuk nézni, amilyen fáradtak, egyik a körmét ráta, másik újra bepisilt), és nem magunk ill nem is a jobb kereseti lehetőség miatt (csak nem gondoltuk, hogy a "könnyebb a suli" dolog ENNYIVEL könnyyebb :D :D )

Nagyon könnyen beilleszkedtek, (egy évig csak a nyelvet tanulták más külföldiekkel és csak utána kerültek az osztályba, így már egyből el tudtak beszélgetni a többiekkel - mi évek múltán még mindig nem beszéljük olyan szinten a norvégot, mint pl az angolt..) Szóval tényleg imádják, rengeteg barátjuk lett egyből, mondjuk itt pl az a szokás, hogy mindenkit meghívnak pl a szülinapi zsúrokba, ("senki sem maradhat ki elv"), úgyhogy évente cirka 20-30 zsúrba járunk (van, aki az egész évfolyamot meghívja..), plusz (sport)különórák, versenyek, amin megint a fele osztály ott van és hetente min 1x nálunk van valamelyik osztálytárs és ők is mennek másokhoz.

Épp ezért is komoly dolog egy új váltás, látom, hogy itt boldogok és szabadnak érzik magukat de félek, hogy ha majd huszonévesként pl máshol mennek egyetemre, akkor nagyon nagy orrbacsapásként fogják megélni, ha máshol "kicsit" magasabb a színvonal.

2017. nov. 24. 13:07
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Magyarország:

-irdatlan mennyiségű, tobbnyire felesleges tananyag általános iskolában: a gyerek kémia, fizikát, tobbismeretlenes egyenletet tanul, de nem tud olvasni, értelmezni, fogalmazni

-rengeteg hazifeladat: minden napra minden tantárgyból, felesleges verstanulas,kötelező olvasmány

-kis robotokat szeretnének programozni gyerekek tanitasa helyett

-különóra, mindegy milyen, de minél több legyen

-idegennyelv már a bolcsodesnek is, mégis alig beszél valaki

-mindennapos kötelező testneveles, mégis kövér gyerekek

-a tanár sosem hibázik, csak és kizárólag a gyerek

-állandó számonkérés, dolgozat, feleles


Hollandia :

-minimális tananyag, inkább csak az alapok biztos elsajatitasa: nincs kémia, fizikai, matekból alapmuveletek vannak, amit oda vissza vág a gyerek, értő olvasás gond nélkül, több oldalas esszé gond nélkül megy

-hazifeladat van ahol egyáltalán nincs a 8 év alatt, ahol van ott is minimális, olvasni azt olvasnak ami őket érdekli, verstanulas nincs

-lazább szabályok, önálló gondolkodás fejlesztése

-nincs különóra

-Max általános iskola utolsó évében kezdenek el angolt tanulni, mégis mindenki beszél angolul, kesobb középiskolában szinttől függően jöhet még hozzá német, francia,

-heti kettő testneveles, sok játékkal

-a tanár elismeri ha hibázik

-évente egyszer van számonkérés, nincs osztályzas, szóbeli értékelés van és csak a 8. évvégi a lenyeges


Ha most 6.osak, Hollandiában középiskolások lennének - itt 12 évesen kezdik. Ez már komolyabb, arra épít, hogy az általánosban megtanultak az alapokat, itt már tanulhatnak komolyan.

2017. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Abból, amit leírtál, úgy tűnik nincs nagy különbség pedig alapból valamiért Németországban gondolkodtam..
2017. nov. 24. 13:16
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha nekem írtad, én ne, Németországbán élek, hanem, Hollandiában. Bár szerintem közös lehet az, hogy mindenütt csak alapoznak, ahogy érnek, okosnak a gyerekek úgy terhelik majd őket. Érettségire mindenütt ugyanazt a szintet kell elerniuk
2017. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, teljesen egyetértek a mo-i jellemzéssel... :((


A hollandiai idegennyelv tanuláshoz annyit fűznék hozzá, hogy gondolom azért tud minden gyerek angolul mert ott sem szinkronizálják a műsorokat pl. De az, hogy az általános iskola utolsó osztályában kezdik el (tehát 10 év körül?) az furcsa. Mondjuk egyáltalán nem késő akkor sem.


Igen, talán a "középiskolában" már itt is többet követelnek meg. (itt 7 osztály van "általánosban")

2017. nov. 24. 13:25
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem, az első 2 választ nem neked írtam.



Igen, nyilván, ilyenkor még nem is annyira érettek.

De itt pl van, aki 17 évesen már nem tanul matekot a suliban, mert a "tagozat" amit választott pont azokon a napokon van, amikor a matek is van az órarendjükben. Ez azért szerintem furcsa. Az anyuka azt mondta, vizsgázni sem fog matekból.. Nem tudom, van-e itt érettségi szerű vizsga, majd inkább egy tanárt kérdezek meg. Valami azért kell legyen..

2017. nov. 24. 13:29
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

Mi 6 éve élünk kint amerikában, mikor kiköltöztünk a kisebbik fiam ovis(iskola előkédzítő) a nagyobb 3.osztályos volt.

Teljesen más mint otthon az iskola.

A nagyobbnak nem volt napi szinten házi feladat, hetente kaptak lapokat amit mindig hétfőn osztottak ki és kövi hétfőn kellett beadni. Az sem volt sok.

Rengeteget olvastak együtt, vagy egyedül

A tanárok mindig figyelték ki miből gyengébb arra erősítettek

A legjobb modern irodalom volt az első! Örülök, hogy nem petőfi és a többi borzalmat kell tanulnia.

2017. nov. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is észrevettem, hogy mindig egy szintre akarnak emelni mindenkit, a gyengébbeket felhozni. Ez jó, csak aki meg kicsit tehetségesebb valamiben, azt nem motiválják és unatkozik. Aztán idővel már nem is érdekli az egész és beleolvad a masszába.
2017. nov. 24. 15:35
 10/13 anonim ***** válasza:

Anglia: nekem mar itt szuletett a fiam, de ismerem az itthoni borzaszto rendszert.


Itt MINDEN gyerek szeret iskolaba jarni !

Nem cseszik el a gerincet 6-7 evesen a hatalmas taskakkal, csak 1-2 lapot kell vinni.

Ritkan van hazi.

Jatekos , elvezetes, humoros az oktatas.

Nem mondanam, hogy gyenge, mert 7 evesen oda vissza vagjak a szorzotablat. Na meg ugye itt vannak a hires egyetemek ...

2017. nov. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!