Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Januári születésű fiút mikor...

Januári születésű fiút mikor vinnél iskolába?

Figyelt kérdés
6 év 8 hónaposan vagy egy évvel később? Az óvónők elengednék, de ha szeretnénk maradhat. Most szeptember óta jár ebbe az oviba, a régi borzasztó rossz volt. Itt kinyílt, fejlődik. Alkalmazkodó gyerek, de nem vagyok biztos benne, hogy jót tesz egy újabb váltás. Teljesen átlagos, remek logikával, viszont félek, hogy a mai elsősök mellett nem lesz elég érett. Az iskola gyerekbarát, szuper suli, nem versenyistálló.
2017. dec. 30. 14:54
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
92%
Ha mind a gyerek, mind az iskola teljesen átlagos, akkor 6 év 8 hónaposan menjen iskolába.
2017. dec. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%
Gyerek függő. Te ismered őt, ha ő is akar menni, az ovi is emgedné, és Te is úgy latod, hogy erett rá, akkor menjen.
2017. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
89%
Kérd ki szakember véleményét. Enyém májusi. Sajnos rossz óvónőkhöz kerültünk így nem megetett iskolába. Idén új csoportba került, mintha kicserélték volna. Itt normális ovónők vannak. Ha tavaly is idekerül mehetett volna normális korban suliba.
2017. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
80%
A legjobb a januári gyerek az iskolához.Majdnem 7 éves lesz mire kezd! Nálunk az ovi ilyet nem is engedne..max a nyári gyereken lehet gondolkozni. A fiam májusi és ment iskolába 6 évesen, van az osztályban júniusi és augusztusi gyerek is.Semmi gondjuk a sulival.
2017. dec. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
17%
Szakértői bizottságnak kell javasolnia az óvodában maradást, nem te döntesz. A fejlettsége alapján kell dönteni, de még ráérsz ezen gondolkozni, hiszen áprilisban lesz a beiratkozás.
2017. dec. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%

Kisfiam 6 lesz január 6-án, megy suliba szeptemberbe, hisz bőven betölti a 6-ot ami a sulihoz kell.

A lányom július végi ő anno nem ment, csak mikor betöltötte a 7-et. Visszahúzódóbb így jól jött az egy plusz év. Szóval gyerekfüggő is, de majdnem 7 évesen szerintem nem lesz gondja.

2017. dec. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
13%
Én inkább 7 év 8 hónaposan. Lemaradni nem fog, a gyerekkort meg mindenki megérdemli :)
2017. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam december végi születésű, ment 6 év 9 hónaposan iskolába. Szerintem az a legjobb megoldás, ha a gyereked szerinted és az óvónők szerint is alkalmas az iskolára.
2017. dec. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Nem állami fenntartású iskola, január 15-ig be kell adni papírt, január 20-án beiratkozás van. Félek, hogy a sok 7 éves miatt hátrányban lesz. A lányom nyári, ő természetesen maradt. De néhány fiú tavaszi, ők a legfiatalabbak az osztályban, és a tanító néni szerint zongorázni lehet a különbséget köztük, illetve a betöltött hét évesen mentek között.

Nem bizottság dönti el, hanem mi, amennyiben egyetértés van az óvónők és a szülők között. Errefelé több oviban megengedik a decemberi gyereknek is, h visszamaradjon, ha úgy látják, hogy jót tenne neki. Tehát közel 8 évesen kezdik az elsőt.

2017. dec. 30. 21:07
 10/36 anonim ***** válasza:
20%
Az én fiam májusi, Waldorf oviba jár és majd Waldorf iskolába fog menni. Itt általában betöltött 7 évesek mennek suliba, de a gyerektől függ, hogy iskolaérett-e. Fiam május 29.-én lesz 6 éves és maad még eegy évet oviban.
2017. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!