Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a helyzetett? Napköziben semmit sem tanulnak mire hazaér fáradt, nyűgös. Romlik az eredménye. Mihez, kihez kell fordulni, hogy kivegyük a napköziből?

Figyelt kérdés

Fiam most harmadikos, kötelező napközi miatt 16:15ig. Az iskolától a hazaút 35 perc busszal, faluban lakunk így a közeli iskolába jár. Ha edzése van heti 2x akkor 19:30 előtt nem ér haza.

A napköziben semmi leckét nem csinál meg, a nevelő csak tesz egy láttam jelet és kész. Semmit sem ellenőriz le, nem segít nekik. Arra hivatkoznak, hogy önállósodniuk kell. A fiammal így nehéz, itthon nagy veszekedések árán hajlandó tanulni. Fáradt, nyiklik nyaklik, éhes, kakilni kell, szomjas , jajj most fáj vmi.. sorolhatnám még miket kitalál. Elhozni sem lehet a napköziből, a nagyszülei vigyáznának rá, tudna tanulni is. De ezt nem engedi az osztályfönök.

Nincs délután tanórájuk, csak sima napközi van.

A másik gond, hogy ütik verik egymást, sárban hemperegnek ma úgy jött haza mint egy kismalac. Állítólag bele rángatta két másik fiú a pocsolyába és fellökték. 3 kabátja van és 3 bakancsa, egy kabát szinte mindig a nagymamánál van aki megvarja a szakadást. Erre hivatkozva sem engedik haza.


2018. jan. 15. 19:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Kötelező napközi? Ilyet sem hallottam még.


Nem kötelezhetnek, hogy bent legyen, ha te mint szülő tudod és hagyod, hogy a gyereked egyedül menjen haza.

2018. jan. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Valami új rendeletre hivatkozva senki sem lehet hazajárós. Elsőben tényleg volt órájuk délután de már nincs. Legkésőbb 12:40kor végez az órákkal.
2018. jan. 15. 20:04
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélnék az igazgatóval
2018. jan. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Másik iskolát nem tudtok keresni neki?

Nincsen valami közeli nagyváros, ahol vannak normális általános iskolák?

Ez így elég gáz, hogy nem tanulnak délután és hogy nem igazán figyelnek rájuk a napköziben.

Láttam ilyet én is a saját szememmel,a tanárok elkávézgatnak meg elbeszélgetnek felügyelés közben és nem figyelnek úgy a gyerekekre, ahogy kéne szerintem.

Így tényleg nincs értelme a napközinek.

Ha tényleg nem tudjátok kivenni,akkkor szerintem érdemes lenne más sulit keresni, ami kicsit erősebb és jobb hírű.

Bár nem értem, ha vége vannak az óráinak, akkor miért ne vihetné el a szülő/nagyszülő? Főleg, ha úgysem csinálnak bent semmit.

Melegedni otthon is tud, de legalább ott rá lenne bírva, hogy csinálja meg a leckét.

2018. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos iskola függő, hogy mennyire veszik ezt az ajánlást (!) komolyan. Nálunk bármikor el lehet hozni a gyereket, élek is vele, mert szintén semmit sem tanulnak meg a napköziben.
2018. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Eszerint az igazgatónál lehet kérni felmentést alóla:


[link]

2018. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elvileg már jópár éve egész napos iskola van. De minden ugyanaz, mint régen, csak most nem ahhoz kell papír, hogy napközibe járjon, hanem ahhoz, hogy hazamehessen. Az igazgató engedélye kell hozzá egész pontosan, de pl nálunk mindenkinek megadja, aki kéri. Ha nálatok ő nem engedélyezi, akkor nincs mit tenni, váltsatok iskolát. Vagy ha több szülő is ezen a véleményen van, akkor együtt talán elérhettek valamit.
2018. jan. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha jol tudom a jegyzohoz is lehet fordulni engedelyert.
2018. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Üdv, a klubban, nemrég írtam ki a problémám, csak én kisgyermek kategóriába tettem, de a tied jobb.
2018. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%
Ha jól értelmezem, akkor a közeli város iskolájába jár. 35 perc nagyon sok egy alsós gyereknek, szegény. Nagyszülők is a faluban laknak? Ha igen, akkor járjon a faluba suliba és a nagyszülők el tudnak nenni érte. Ha nem ott laknak, akkor gáz. Mi megyeszékhely külvárosában lakunk, hozzánk is hozzák a közeli falvakból a gyerekeket. Ez miatt 30 fős az osztály, első osztály! A faluban meg van 15 gyerek egy osztályban. Ezt nem engedném. Persze, hogy fáradt, a mai oktatás nagyon kimeríti a gyerekeket, pláne ha még több mint fél óra az út. Busszal még több! Felsőben ha egyedül jön haza, akkor még kb. 1 órát kell buszoznia. Én ezt soha nem tenmém a gyerekkel. Vagy beköltöznék a városba v. város közvetlen szomszédságába, max. 10 perc autóútra v. a faluba járna iskolába, elvileg kötelező ügyeletnek kell lennie 17 óráig. Az edzések is kímeríthetik, nagyon későn ér haza, fél nyolcra normál esetben egy kisgyerek már vacsorázott, fürdött és pihen, nem akkor áll neki tanulni. Gondolom nagy az osztálylétszám, harmadikban már valóban önállóan meg kellene tudni csinálni a lecke nagy részét, ha nem megy neki, kérjen segítséget a tanártól, kb. 10 évesen ez nem okozhat gondot. Azért kicsit sajnálom, főleg, ha 3 éve ilyen az élete.
2018. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!