Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit lehet tenni, ha az amúgy...

Mit lehet tenni, ha az amúgy is évvesztes gyermeket plussz egy évre vissza akarják tartani oviba?

Figyelt kérdés
Bennem fel sem merült,hogy szeptemberben a 7 éves fiam ne menne idén suliba.Tegnap viszont azzal fogadott az ovónő,hogy gondolkoztunk-már azon,hogy megy-e a gyerek idén iskolába. Ma reggel előszedte a gyerek októberi szakértői véleményét és azt lobogtatva próbált meggyőzni,hogy mennyi hiányossága van a fiamnak. Kb ugyannyinál volt a legtöbb adható pont a többi pedig középtájt.Amikor közöltem vele,hogy abszurdnak tartom,hogy a fiam 8 évesen kezdje a sulit visszakérdezett,hogy miért a fiam 2011-es.Aztán azt mondta kér egy időpontot másik vizsgálatra,de gyaníton a bizottság és az óvoda össze van fonódva. Egy gyógypedagógus ismerősöm vállalta,hogy elvégez rajta egy iskolaérettségi tesztet,amit hajlandó vagyok elfogadni,ha tényleg úgy van,de mi van,ha beigazolódik a gyanúm,hogy más van itt a hátterbe?Kénytelen leszek még egy évet oviba járatni?
2018. jan. 23. 21:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

Ha kezedben van a papír, hogy iskola érett, akkor nem tarthatják vissza, csak ajánlatát, amit vagy elfogását, vagy nem.

Ha érett asszonyok sulira, semmiképpen nem tartanám vissza, hiszen ugyanígy minden sulit ennyivel később fog elvégezni.

Ha viszont problémás, akkor jobb, ha vártok egy évet, hogy könnyebben vegye az akadályokat!

Na meg az se mindegy, milyen az alattuk lévő csoport. Az én lányom májusi, úgy gondoltam, ráférne még egy év az oviban, hogy ne 6 évesen kezdje a sulit. Az óvónő is így látta, viszont mondta, hogy az alattuk lévő csoport szintje olyan, hogy ott nem fejlődött volna, csak visszaesett volna, és az ő javaslatára suli volt.

2018. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%
Még is mi érdekük lenne?
2018. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%
Ha az ismerősöd szerint mehet iskolába, akkor kérj hivatalosan másik szakértőt és harcolj azért, hogy megkezdje az iskolát. Az unokámat azért nem tartották iskolaérettnek, mert kevés volt a testsúlya. A gyermek orvos adott igazolást, hogy mehet iskolába. 5-es korábsn is csal 2 kilóval lett nehezebb. De végig kitűnő tanuló volt.
2018. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%

Ha annyira elmaradott akkor miért ne maradhatna?

De ezt tudnod kellene, és az óvónőnek szólnia is kellett volna.

2018. jan. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hát volt már olyan itt,hogy pl létszámkompenzálás miatt akartak visszatartani gyerekeket.
2018. jan. 23. 21:23
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

Olyan kevés a gyerek?

El kell vinni a szakszolgálathoz. Igaz nem túl jó szakemberek vannak ott, de a teszteket meg tudják csinálni. Mikor lesz 7.

2018. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Azért viszem el ismerős gyógypedagógushoz,mert én nem érzem úgy,hogy elmaradott lenne. Ha Ő úgy gondolja akkor persze maradni fog oviban. De mivel van másik 3 gyermekem akikhez tudok viszonyítani nem hiszem,hogy erről lenne szó
2018. jan. 23. 21:34
 8/21 A kérdező kommentje:
Szeptemberben lesz 7 éves.
2018. jan. 23. 21:35
 9/21 anonim ***** válasza:
42%

Nem árt ha marad még oviban 1 évet hidd el. Szerintem csak a legjobbat akarják a gyerekednek nem hiszem, hogy indok nélkül akarják visszatartani. Az én fiam decemberben töltötte a 7et. 5. Éve jár oviba. 1 öntetűen azt tanácsolták az óvónénik tavaly , hogy járjon még 1 évet oviba. Beleegyeztem de nagyon fájt a szívem. Az én nagy fiam még maradjon még 1 évet? Így is utálja az ovit... már 140 cm... már minden barátja elballagott mellőle... olyan nagyon hosszú 1 év...stb... szóval nehéz volt meghozni a döntést, de az eszemre hallgattam. Nekem az én gyerekem a legszebb a legokosabb, de be kellett látnom, hogy vannak elmaradásai, és hiába kérik az óvónénik, hogy üljön le foglalkozni, ő bizony a játékot ott nem hagyta. És ugye az iskolában már muszály lesz megülnie.

Szóval maradt még 1 évet. Mintha tegnap lett volna, hogy tavaly áprilisban döntenem kellett. Szinte elrepült 1 év. Nemsokára itt a tavasz, és -ballagunk. Nem bántam meg....


Gondolom te is tudod, de leírom! Akármit mond az óvónő, akármi is lesz a vizsgálat eredménye, TE döntesz! Ha adod suliba akkor adod, ha marad akkor marad. Max csak tanácsot adhat bárki ez ügyben.

2018. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
Ha csak szeptemberben tölti a 7-et, akkor nem évvesztes. Itt valamit félreértettél. Csak az mehet iskolába, aki augusztus 31-ig betölti a 6-ot. Magyarul majd csak jövőre láz évvesztes.
2018. jan. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!