Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan tudnék segíteni az...

Hogyan tudnék segíteni az elsős lányomnak az olvasás tanulásában?

Figyelt kérdés
Nagyon nem megy neki, se az írás, se az olvasás. Mivel nem akarom túlterhelni, ezért egyik nap írunk egy oldalt, másik nap olvasunk 10 szót. De még így is Ő a legrosszabb az osztályban. Tegnap el is sírta magát otthon. Van valami bevált módszer, amivel hatékonyan tudnánk gyakorolni? A válaszokat előre is köszönöm!

#tanulás #gyakorlás #olvasás első osztály
2018. jan. 24. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
10 szó az semmi. Mi oldalakat olvasunk mindennnap. A napi 1 oldal írása meg soknak tünik.
2018. jan. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Fél óránál többet ne terheld! Pár sor és kb. 10 perc olvasás naponta. Több nem kell. Hétvégén esetleg.

Olvass neki te is. Amit tud már, azt engedd neki.

2018. jan. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Több olvasás, kevesebb írás, utóbbi max. hétvégén. (Az is jó, ha egyébként színez, gyöngyöt fűz, kenyeret ken, varr, ollóval vág...) Olvasson ő esti mesét neked, csak van olyan téma, még ha nem is könyv, de bármilyen füzet, újság, ami érdekli. Ha nyitott rá, akár az ovis, "babás" könyveket is újra elő lehet venni büszke nosztalgiával. Jó, ha gyakoroltok, de vigyázz, ne utáltasd meg vele az írást és olvasást (se magad).
2018. jan. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg kellene találni, mi nem megy?

Hallása, látása rendben van?

Ceruzafogása jó?

Betűk írása egyesével megy vagy összekötni nem tudja őket?

Tanárával beszéltél erről, ő mit javasol?

2018. jan. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az írása az "csak" csúnya. Nem tudja a szótagokat összeolvasni, csak két betűt. Ha kiolvasta, akkor az előző szótagra már nem emlékszik, és elöről kell kezdenie az egész szót.
2018. jan. 24. 09:22
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Van kedvenc mesekönyve? AMit szinte kívülről fúj?

Azt kellene olvastatni vele.

Fiam még csak 5 éves, és könyvtárba járunk mesekönyvekért. A Boribont imádja, mert egyszerű, aranyos mese, szinte megtanulja kívülről.

Abból vettem is 3 db-ot, hogy majd ha sulis lesz, azt olvashatja. És mivel szinte fejből tudja, így biztos a sikerélmény, és megszereti az olvasást. De gyakorol is vele.


Szerintem ez a titok. Hogy egyszerű, rövid szövegeket olvasson, ami akár ismerős neki. És ha lesz sikerélmény, akkor máskor is szívesen olvas majd.

2018. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az írása csúnya, akkor lehet a betűelemek szép rajzolását kellene gyakorolni, tehát szép kört, egyenes vonalat, hullámvonalat stb. De ne sokat egyszerre,mert csak elfárad a keze és attól is csúnya lesz. Valamint a szép íráshoz szükséges egyfajta finommotorika, ezzel is érdemes játékosan foglalkozni-gyurmázás, gyöngyözés, apró magvak válogatása stb.
2018. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

a szótagok összeolvasása nem megy, akkor ismételjétek az alapokat, azaz két betű összeolvasását, majd 3-4 betűs szavakat,amig ez nem megy, addig hoszabb szavakat, szerintem felesleges.

Vágjatok ki betűkártyákat és rakjatok ki belőle szavakat.

Nem olvasva, csak úgy szóban szótagoljatok szavakat,akár tapssal kísérve.

Kössétek össze az írást és az olvasást, amit kiolvas azt írja le.

2018. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nézd meg, fejlesztő játékok, hátha segít

2018. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk kérte a tanár a napi 20 perc hangos olvasást.

Minden esetben csak azt olvassa a gyerekem, amit órán tanultak, illetve onnan visszafelé. Az első hetekben a tankönyvből a szótagokat is felolvastattam vele 8azt a részt, ahol csak adott betűvel leírt szótagok vannak anélkül, hogy szavakká összeállnának), de úgy 1-2 hete már nincs erre szükség.

Van olyan rész a könyvben, amit már vagy 10x olvasott és szerintem fejből nyomja :D De ebből lesz az értő olvasás.

úgy 2 napja kezdte el, hogy nem szótagol/betűz, hanem magában elolvassa és a végén egyben elmondja a mondatot. Mondjuk ennek megvan az a veszélye, hogy ha nem érti valamelyik részt, nem tudom, miben akadt el.


Az írásra nem tudok mit mondani. Kín keservesen leírja azt a fiam, amit házinak hazahoz. Ahhoz képest, hogy tudom, mennyire utál rajzolni, szerintem nem is annyira vészesen ronda az írása :o

2018. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!