Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, szerintetek hanyadik...

Szülők, szerintetek hanyadik osztálytól érdemes elkezdeni az idegen nyelvet tanítani? Heti hány órában?

Figyelt kérdés

Informatikát hanyadik osztálytól? Általános iskolában heti hány órában? Középiskolában?

Kiváncsi vagyok a szülők véleményére.


2018. jan. 26. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

En harmadikban kezdtem az angolt. De szerintem elobb is lehetett volna. 8-ra mar kozepszinten beszeltem szóval nem vesztettem semmi időt. Maximum arra lett volna jó előbb, hogy ertsem az akkor meg angol carroon networkot😂😂


Informatikat 4.ben szakkoron kezdtem el “tanulni”, 5.too meg tantargy. De 2.os korom ota volt gepem, mar az alapokkal tisztaban voltam, csak internet nem volt akkor meg otthon.

2018. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Cartoon Network-öt sry, azért hidd el megy az angol😂
2018. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az iskolai nyelvoktatasnak én nem látom értelmét, az általános iskolai német tananyagot egy! nyár alatt hoztam be magantanarral, előtte angolt tanultam, egy szót sem tudtam németül. Ha valaki még akár tanulni idegennyelvet, vagy magántanár vagy külföld, az állami oktatás egy nagy nulla.
2018. jan. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvet első osztálytól, informatika attól függ. Fontos hogy a picik is tudják hogy milyen következményekkel jár az internet használat. A world meg ilyesmiket csak később kb negyediktől.
2018. jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

én elsőtől tanultam németül, majd gimiben az első két évet egy nagyonelit suliban németórákon a tancinéni gyerekének a hasfájásáról beszéltünk magyarul... 3-at már egy másik suliba kezdtem, le is érettségiztem előrehozottan 3. évvégén, pedig az órákra be se kellett járjak... vagyis amit általánosban megtanultam, az elég volt egy érettségihez, majd 4. végén az emelt szintűhöz is (mindkettő ötös lett). Ezzel csak azt akarom mondani, nem az a lényeg, mikortól, hanem milyen szinten és hogy képes az adott tanár tanítani.


infót is már elsőtől tanítanám (nekünk asszem harmadiktól volt), a mai gyerekek már nem ott kezdik, mint mi (pl. melyik gombbal kell bekapcsolni...) A comlogot se nagyon fogják használni...

2018. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Én 16 éves fiú vagyok és ovoda 2 évében kezdtem el angolul tanulni. 5.-es koromra mar középszintet karcoltam. Most vagyok 10.-es és nyáron csinálom a nyelvvizsgát;)
2018. jan. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem sem az számít elsősorban, hogy mikor kezdi és hány órában, hanem az, hogy motivált-e, és hogy milyen a tanár (módszer).

Saját példák: én annó 3.-ban kezdtem az angolt, majd iskolás éveim alatt végig tanultam (14 éven át). Eminens kislányként kiválóan teljesítettem jegyek szintjén, de a „klasszikus” módszernek köszönhetően meg sem mertem mukkanni („jaj, most vajon jó lesz ide a pp continous”-típusú parákkal küzdöttem), középfokúra magántanárt fogadtunk, aki végül kimaszírozta belőlem a beszédet, de hiába értem az írott nyelvet remekül, a mai napig kiver a víz, ha meg kell szólalnom. A generációmból sok ismerősöm hasonlóképpen van ezzel sajnos.

Még egy adalék ehhez: a felsőoktatásban kezdtem egy új nyelvet, anyanyelvi tanárunk volt, és érdekelt is – ebből 4 év alatt, nem nagy erőfeszítéssel eljutottam a szakmai nyelvvizsgához.

A gyerekemnél 1. évfolyamon kezdték a nyelvoktatást, de egy olyan rosszindulatú banya tanárnővel, aki fél év alatt megutáltatta a gyerekekkel a nyelvtanulást (át is vittük németre, mert ott legalább emberséges volt a tanerő). Felsőben így újrakezdte a gyerek az angolt (egy alapítványi suliban), „formabontó” módszerekkel fél év alatt behozta a gyerek a lemaradását (a többiek már 2-3 éve tanultak angolt a csoportjában), és ami a lényeg: imádja, érdekli, motivált, és a szódolgozatra magolós módszerrel ellentétben valóban megjegyzi a tanultakat. Mert élményszerűen tanulnak. Lehet, hogy nem tudja megnevezni, hogy épp a past perfectet használja, de használni tudja.


Informatika? Szerintem bőven elég lenne még a heti egy óra is az iskolában, ha hozzáértők tanítanák (régi sulinkban egy olyan tanárnő tartotta, akinél a gyerekek jobban értettek a géphez), és tényleg értelmes dolgokra használnák (imho Paintet tanítani manapság egy igen rossz vicc).

2018. jan. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kisfiamnál elsőtől van idegen nyelv. Angol és német közt lehetett választani. Heti 1 óra. Másodiktól szintén heti 1. 3.-tól heti 2. 4.-től heti 3. 5.-be heti 4. A többit nem tudom.

Informatika negyediktől lesz.

2018. febr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő, de tapasztalatom van.

Én elsőben kezdtem az angolt, mondjuk akkor még nagyon kevés óraszámunk volt. Alsóban szinte csak ilyeneket tanultunk, hogy kaják neve, állatok, színek, kábé ennyi is maradt meg. A tanárom általános iskolában nem volt valami jó, de amíg kicsi voltam, engem sem érdekelt az angol, nem is voltam olyan jó belőle, nem foglalkoztam vele. Később, kamaszkoromban már felfogtam, hogy ez hasznos és kell, egyre jobb lettem belőle és már magamtól is gyakoroltam, motivált voltam. A tanárom is iszonyatosan jó volt. Meg is lett az eredménye.

Szerintem tanítani felsős kortól van értelme elkezdeni, alatta meg játékos formában. Nyelvtant úgysem tudsz tanítani egy 6-7 éves gyereknek, aki még magyarból sem tudja mi az az ige, alany, mondat, főnév stb.

2018. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 3.ba kezdtem az angolt egy héten 3 angol órán volt ha jól emlékszem
2018. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!