Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 10 éves gyerekeket kint...

10 éves gyerekeket kint futtatnak tesiórán 3 fokban, miért van erre szükség?

Figyelt kérdés
Falun lakom, ide jártam én is általános iskolába, vannak rémképeim, hogy mi is futottunk kint na de nem 3 fokban, inkább 15fokban, és az már hidegnek számított rövidnacis tesicuccban. Tegnap 9körül az iskola felé mentem és 10 éves forma gyerekeket kint tesiztettek, az autó 3 fokot mutatott, mindegyik gyereken rövid póló és rövid naci. A tesitanár persze hosszú cuccban és kabátban. Mi értelme ennek? Nem fáznak meg?
2018. febr. 1. 08:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
65%

Oroszországban -15 fokban még rövidnadrág-ujjatlan trikóban futnak és senki nem fázik meg, csak edzettebbek. (Saját tapasztalat)


A tesitanár persze, hogy fel van öltözve, mert ö ÁLL, a gyerekek meg FUTNAK!

2018. febr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
71%

Nem fáznak meg. Szibériai óvódások:

https://www.youtube.com/watch?v=5AF755XMmlc

2018. febr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
50%

1es ne hasonlitgassuk már őket velünk... sőt senkit! Ez annyira értelmetlen.

Amugy en mindig lebetegedtem egy -egy ilyen tesióra után..

2018. febr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
66%

21. században könyörgöm legyen már az embereknek annyi esze végre, fogják fel hogy a hidegtől NEM lehet megfázni baktériumtól és vírustól lehet!! Semmi bajuk nem lesz, mert futnak és mozognak. Sportolókról nem hallottál?

A tesitanár meg nem mozog… Ennyi ész ...

2018. febr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó fogd már fel, hogy igen is fel lehet fázni, az izom meg tud fázni!

Más a náthás, lázas vírusos/baktériumos megbetegedés, amit max. elősegít a nyálkás idő, és más, ha megfázik/átfázik maga a test, ami nem tesz jót az ízületnek, izomnak, rosszul bemelegített vagy rosszul végzett gyakorlatok során a vérkeringésnek és a bőrnek.


Ha nem tudna átfázni az ember, akkor nem lehetne megfagyni, vagy nem pl. a volt páromnak nem tudott volna csak a sima hideg menetszéltől lebénulni a fél arca (tudom, ez a másik oldal, de ilyen is van).


Én atlétikáztam és mindig hosszú melegítőben mentünk ki. Nem voltunk túlöltözve alatta persze, így az elején fáztunk, de kellett a test felületére egy réteg védelem.

2018. febr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Fú, van itt értelmiség... :D

Igen, azt én is tudom, hogy magától a hidegtől nem fázunk meg, de amikor a forró tüdőre jéghideg levegőt szívunk, igenis lehet tüdőgyulladás a végeredmény, tapasztaltam már sajnos. Ennyire sík hülyének nem kell nézni, meg lenézni sem kell mert felmerek tenni egy kérdést egy kérdés feltevős oldalon.

2018. febr. 1. 09:35
 7/32 A kérdező kommentje:

Egyszerűen csak elgondolkodtatott a dolog mert nem értem mi értelme, erre nem válaszolt egyik okos sem.

Amúgy köszönöm azoknak akik normálisan válaszoltak.

2018. febr. 1. 09:36
 8/32 anonim ***** válasza:
39%

Ha ennyire okos vagy, akkor áruld már el, miért nem lesz több millió emebrnek baja attól, hogy hideg levegöt lélegik be?!?!?!?


NEKED kellene felfogni, hogy egész más fütött helyen a hideg huzat meg egész más kinn lenni és kinn mozogni!

2018. febr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
96%
Megfázni tényleg nem fognak, ha mozognak annyira intenzíven, hogy nem fáznak (kérdezd meg a gyereket), de az ízületeknek nagyon nem tesz jót a lenge öltözetben rohangálás (biciklizni is ezért nem ajánlott télen).
2018. febr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
39%
Drága okoska. Én se megfáztam pl, hanem FELfáztam, vereset pisiltem. Aztan kovetkezo téli futás után torok+tudogyuladas..:D
2018. febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!