Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hány évesen kerülnek manapság...

Hány évesen kerülnek manapság iskolába a gyerekek? Mennyire gyakori, hogy 7.5 évesen kezdi egy gyerek az elsőt?

Figyelt kérdés
2018. febr. 4. 18:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Elég gyakori sajnos. Manapság már az a ritka ha a gyerek időben, 6 évesen kezdi az iskolát.
2018. febr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Nemrég beszéltem egy tanárral, mivel nekem is most lesz egy elsősöm, ő mondta hogy egyre gyakoribb az idősebb gyerekek beíratása, ami néha elkél, mert a gyerek tényleg lassabban éri el az iskolás szintet, néha a szülők elkésnek és akkor nehéz a gyerekkel, kellenek neki a plusz feladatok, unja magát, stb... Változó, inkább a gyerek értelmi szintét kéne nézni, nem a kort vagy a szülők magándöntését, véleménye szerint. Egy órát megnézhettem, tényleg nagyon különbözött a gyerekek hozzáállása, tudása, feltűnően, volt köztük aki nyár végén múlt hat, és volt aki majdnem 8 éves volt már, mégsem ezen múlt az ügyességük, még fejlettségi szint alapján sem tudtam jól belőni a korukat. Bocsánat a kisregényért, a válasz, frissen egy tanártól: igen, egyre inkább terjed az, hogy később adják be őket, néha akkor is, ha erre a halasztásra semmi szükség.
2018. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is elég nagy a szórás. Az enyém nyárvégi 6 évesen kezdte (és mégsem ő a legfiatalabb), de van az osztályban, aki szeptemberi 7 évesen (azaz majdnem 8 évesen). Most másodikosok, sokat rágódtam, hogy jó döntés lesz-e, de egyelőre nem látom hátrányban az enyémet (kitűnő lett a félévi, hogy büszkélkedjek:) bár tudom, ez még csak az eleje) és most visszatekintve el nem tudom képzelni, mit csinált volna az oviban a bandázáson túl, vagy mit unatkozott volna az iskolában, úgy, hogy most meg még mindenért lelkes. De több ismerős is van, aki valamilyen tuti előnyként hitt abban, ha a gyerek később kezdi, meg persze olyan is akad, akinél indokolt volt a halasztás. Szerintem bizonytalanság esetén érdemes megkérdezni az óvónőkön túl a pártatlanabb nevtant.
2018. febr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Ki határozza meg azt, hogy a 6 éves kor az „időben” a beiskolázásra? Pont olyan ez, mint hogy nálunk 18 évtől felnőtt az ember jogilag – de mégis a 18 évesek zöme nagyon nem felnőtt még agyilag.


Én úgy látom, a legtöbb gyerek 6–7 év közötti az osztályokban, néhányan (a nyári gyerekek, akik nem is olyan régen még, mikor május 31. volt a beiskolázási korhatár elérésének időpontja, évvesztesek voltak) 7 felett vannak, a 7,5 éves kor pedig elég ritka. De teljesen gyerekfüggő ez a kérdés, akiket én ismerek, és alig 6 évesen kerültek suliba, küszködtek a követelményekkel, és a szociális képességeik sem voltak a topon. De természetesen nyilván van olyan gyerek, aki simán menet alig 6 évesen.

2018. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
A mi ovinból senkit nem javasolnak 6 évesen suliba. Ezt már beiratkozáskor megmondták.
2018. febr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk a legtöbb gyerek betöltött 7 évesen megy csak sajnos, sőt, többen 7,5 évesen. Kb az a felfogás a szülők között h hadd legyen még egy évig gyerek, mi baja lehet ha marad még stb.
2018. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%
Lányom 7 évesen ment suliba imád tanulni lelkes okos ügyes, tavaly 6 évesen nem lett volna ilyen lelkes ,és biztos nem akart volna tanulni.
2018. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk nem sok választásunk lesz, mivel decemberi. Így mivel majdnem 6 évesen nem kezdhet, ezért majdnem 7 évesen fog. De tényleg a visszatartás a gyakori. Ez olyan mértéket öltött a környéken, hogy sokan nem azért tartják vissza, mert nem érett meg a sulira, hanem mert 6 évesen nagyon kicsi lenne a majdnem 8 évesek között...
2018. febr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
40%
Szerintem manapság 7 évesen kerülnek a gyerekek be az iskolába, ami általános.
2018. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%
Azt hiszik, a 7 éves gyerekek érettebben mennek suliba. Ez nincs így, én vagyok az egyetlen gyerek, aki 6 évesen ment suliba, mégis én vagyok a legjobb tanuló. (Hatodikos vagyok, 26 fős az osztály)12/L
2018. febr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!