Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Engedjem a lányomat másik...

Engedjem a lányomat másik városban lévő gimnáziumba?

Figyelt kérdés

A 13 éves kislányom egy olyan gimnáziumba akar járni, ami nagyjából negyvenöt percnyire van innen busszal. Félek elengedni, mert bár tényleg jó lenne neki az a gimi, mivel elég tehetséges és motivált a tanuláshoz (kár lenne ezt elpazarolni egy olyan ócska és rossz hírű iskolára, mint ami itt van), de egyszerűen nem ért a tájékozásodhoz, pedig az említett iskola nem épp a buszmegállóhoz közel van, és féltem is. Az iskola egy elég nagy városban van, és borzasztóan aggódok hogy eltéved vagy esetleg valami katasztrófa történik. Emellett mikor tud tanulni ha minden nap buszozik? Hogy tudna teljesen egyedül egy teljes idegen városba járni?


Nagyon makacs, hiába mondtam neki hogy tanulni bárhol lehet, ő kijelentette hogy csak oda hajlandó menni.

Ti vállalnátok a kockázatot és elengednétek, vagy győzzem meg hogy nem jó ott neki?


-Egy anyuka



2018. febr. 11. 16:32
1 2
 1/15 anonim válasza:
92%
Szerimtem engedd el. Most vagyok 9.-es 38km-re lakok a sulitól. Sokszor csak átszállással van buszom. Nekem is messze van az iskolátol a buszom, kb 10 percet még helyi járatoznom is kell. Így kb napi 1 óra oda-vissza, de megszoktam.
2018. febr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Annak idején vidéki lànyként kerültek fel Debrecenbe. Megmutatták, merre kell mennem, soha nem tévedtem el.

Anyaként mondom: lassan, apránként el kell engedni a gyerekek kezét, különben önállótlanok lesznek.

Ha olyan suliba kényszeríted, amit gyűlöl, akkor sosem lesz jó tanuló, sőt, lehet, be sem fejezi.

Szívesebben tanul mindenki olyan helyen, amit ő választ.

45 perc busszal... Na és? Az másfél óra. Még marad ideje tanulni.

2018. febr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is bejárós voltam egy megyeszékhely gimnáziumába egy közeli községből. Nekem mindössze 20 perc volt a buszon töltött idő, de az osztályom 1/3-a szintén vidéki volt, kb. én laktam legközelebb, sokan jártak 20-30 kilométerről. Soha senkiben fel nem merült, hogy ez egy kockázatos "kaland", ingáztunk és kész. Ne aggódj!
2018. febr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 11. 16:58
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne haradudj meg, de Budapesten minden nap megtettem a 2 óra oda, 2 óra vissza távolságot, 2 busszal 1 metróval és 1 villamossal. 45 perc az semmi, még ha utána sétálni is kell. Középiskola előtt mindenhova kocsival vittek, aztán 9. osztály első napján neki indítottak, hogy na akkor ezzel a busszal eddig, azzal addig, stb. Hozzá kell tenni, hogy mindig értelmes voltam, nyilvàn nem engedtek volna egyedül, ha nem így lett volna. Te ismered a lányod.
2018. febr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Megértem, hogy aggódsz, de szerintem túlmisztifikálod ezt a dolgot. Nyilván menjetek el többször együtt, nézzétek meg, milyen az útvonal, ahol jár, de 13 évesen azt gondolom, mindenki meg tudja ezt lépni.

Mi Bp-en lakunk, épp iskolaválasztásban vagyunk, és a 45 perces utazás sajnos itt is teljesen reális lesz, sőt! Parázom én is, hogy belökik a villamos vagy metró elé, vagy szimplán nem figyel, és kilép… de mit tehetnék, nem zárhatom be, hogy biztonságban legyen. Másrészt az is van szerintem, hogy (nálunk legalábbis) a gyerek sokkal „bénábban” viselkedik velünk, mint ha nem vagyunk ott – velünk tudja, hogy mindent megoldunk helyette, így nem kell résen lennie. De mások szemében nem pont ilyennek tűnik. :)

Azzal biztatom magam, hogy annó én is megléptem ezt, a város egyik végéből utaztam borzasztó sokat minden nap a sulimba, holott általánosba a sarokra jártam.

Ami még a mellett szól, hogy engedned kellene, hogy ő szeretné ezt. A motiváció nagyon fontos dolog!

2018. febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

5-re:

Nekem is az jutott eszembe, hogy Bp-en sokan örülnének, ha csak 45 percet kéne utazniuk a suliba.


Természetesen elengedném. 14 éves lesz, nem 7.

Egyébként tipikus "aggódó ősanya" vagy, már megbocsáss.

Ha nem ismeri azt a várost, akkor ismerje meg!

Menjetek el oda, járjátok végig a buszmegállótól az iskoláig az utat. Nyáron egyedül is gyakorolhatna: menjen el busszal oda reggel, sétáljon a városban az iskola környékén délig és jöjjön haza.

Az, hogy hogyan tud majd tanulni, az akkor reális érv, ha nagyon rossz a menetrend és fél délutánt eltölti a városban, mire lesz busza.

2018. febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Metionin ***** válasza:
100%
Engedném. Nekem mindig furcsa volt hogy ennyire féltik a gyerekeket, egy 14 éves elsős gimis azért már nem kisgyerek. Úgyis menni kell beiratkozni, évnyitóra, stb. párszor megjárja veletek az utat és megjegyzi. Nálunk alap hogy általános iskolások járnak be más falvakból, középiskolában meg már tényleg mindenki bejár mert helyben nincs csak egy szar suli ami kb. közmunkásképző. Akinek volt pénze, simán beiratta a gyereket 120-150 km-re lévő suliba is, mert azt akarta hogy jó iskolába járjon. A legközelebbi 6 és 8 osztályos gimi is 120 km, ott koliban vannak már az ötödikesek is. Emlékszem, az én gimim is 45 km-re van és 1 óra volt távolsági busszal. Azért az annyira nem sok hogy ne lehetne mellette tanulni. Egy mai tini meg, okostelóval a kezében nem hiszem hogy bárhol eltévedne, pláne ha minden nap ugyanoda kell mennie.
2018. febr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én vállalnám. Egyszer végig is mennék vele az úton gyalog; oda-vissza; hogy lássa , hogy merre kell menni; megnéznénk a guglin, és készítenék neki külön kis térképet is, hogy hol kell lefordulni. A rajzolt térképnek nem kell arányosnak lenni, de ha láthatóan kifér, akkor nyomtathatjátok is; de csak egy ilyen kis nyúlfarknyi térkép elég; arról lehetőleg nem tér ki. De amúgy lényegre-törőre gondoltam, ahol nem zavarja meg a sok utca. Amúgy lehet úgy is tanulni, meg lehet úgy is oldani; szerintem sokan járnak másik iskolába úgy, hogy közben jó tanulók is. Meg a jótanulóság végülis az annak a függvénye, hogy mennyire akar az ember agyalni. Mert aki nem agyal sokat, nem töpreng, morfondírozik sokat, annak bele megy könnyebben sokkal a tanulnivaló az agyába már az órán is.
2018. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
*meg ha az az álomsulija, és simán föl is vennék, akkor az tök jó lenne neki, boldog ember lehetne; nem pedig egy életre fájlalná, hogy nem engedted ezt meg neki.
2018. febr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!