Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nem hajlandó iskolába menni...

Nem hajlandó iskolába menni nem tudom elvinni az iskolába. Mit tegyek hogy el tudjam vinni? Szerintetek miért gyűlöli ennyire a sulit?

Figyelt kérdés
2018. febr. 15. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Azt hogy kell elképzelni, hogy nem tudod elvinni? Nyilván olyan nem létezik, hogy a gyerek utál suliba menni és akkor otthon marad, ez nem az a terület, amiben döntési joga van és kedvére cselekedhet. Ki kellene első körben is deríteni, mi az oka a nagy undornak, nem mindegy az sem mennyi idős, azt mi nem fogjuk tudni megmondani mi a gyűlölete oka. Beszélj vele és a tanáraival, tanítójával legelőször is, addig meg értesd meg vele, hogy ha tetszik ha nem, menni kell, ez nem alku tárgya.Nyilván nem ücsöröghet addig sem otthon, amig a helyzet megoldódik, de ezt mi idegenek, látatlanban nem fogjuk tudni megoldani. beszél vele ma iskola után, holnap pedig menj be és kérjél időpontot személyes beszélgetésre, hátha kiderül olyasmi is, amit nem mesél el a gyerek. Hatékony kommunikáció első körben, a gyerekkel és az intézménnyel, nyitásnak épp elegendő, amíg nem derül ki hol van a kutya elásva, segíteni sem igen lehet.
2018. febr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Par konkretumot irhatnal azert, pl hogy hany eves gyerekrol van szo.
2018. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Lehet hogy bántják a társai? Vagy esetleg valamelyik tanár nagyon szigorú, vagy sokat kiabál, piszkálja a gyereket? Próbálj meg vele beszélni erről. Mennyi idős?
2018. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kerdezo... szerintem, ha tanacsot varsz, akkor itt publikusan kellene a neked feltett kerdesekre valaszolni, nem privat uzenetben.


Visszaterve a problemadra, nekem van egy 8 eves lanyom, es ha latnam, hogy retteg az iskolatol akkor elso korben leulnek vele komolyan beszelgetni, hogy mondja el mi bantja, mitol/kitol fel esetleg. Ha pedig nem jutnek dulore vele akkor gyermekpszichologushoz fordulnek segitsegert. Lehet hogy egy banalis dologrol van szo, de sajnos lehet akar komoly oka is.


2. valaszolo voltam.

2018. febr. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De kit nem tudsz elvinni az iskolába? Kicsit részletesebben írd le mi a szitu, hány éves gyerek stb.
2018. febr. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítségét. És bocsánat a hibákért,csak új vagyok az oldalon. Ne haragudjatok. Most itt leírok mindent részletesen. 10 éves kislányról van szó. Már beszéltem vele. Azt mondta, hogy semmi baj nincsen csak egyszerűen utálja az iskolát, nem szeret tanulni. Bementem az iskolába. Azt mondták, hogy nincs semmi gond vele, folyamatosan figyelni fogják. Nahát igen,azóta bent voltam egyszer, de azt mondták, hogy még mindig nem látnak semmit ami nyomaszthatja a kislányt. Nem tudtam kinek higgyek,ezért elvittem pszihológushoz 2 hónapig jártunk de a pszihológus azt mondta nem talált semmit. Most nem tudom mit tegyek és hogy derítsem ki hogy mi nyomasztja a kislányomat. És mégegyszer bocsánatot kérek a hibáimért. Ne haragudjatok, ezért rám!
2018. febr. 16. 09:08
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Nekem 10 éves fiam van, és ő is utálja az iskolát. Pedig nincs vele baj, nem bántják, vannak barátai is, sőt, mint azt megsúgta, már szerelme is van :) A kedvenc tantárgyaiból brillírozik, a többivel is elvan, nem mondom, hogy a legjobb tanuló, de elboldogul. Szokta mesélni, hogy éppen miket játszottak, miről beszélgettek szünetben, milyen vicces dolgok történtek, szóval még csak azt sem mondanám, hogy unatkozna bent. De azért kétnaponta elmondja, hogy utálja az iskolát, és legszívesebben nem menne egyáltalán. Jó, olyan nálunk nincs, hogy nem tudom elvinni, sőt, nem is viszem, egyedül jr már idén, és megy is szépen minden nap. De ha rajta múlna, ő tök jól ellenne itthon. Sőt, neki minden vágya, hogy felnőtt legyen és dolgozni járhasson :) Na persze ahhoz, amit ő dolgozni szeretne, még jóóóó sokáig fog iskolába járni :D


Nem tudom, nálatok mennyire súlyos a helyzet, ez a "nem tudom elvinni" azért durván hangzik, de ha nincs semmi probléma bent, és a pszichológus sem talált semmit, akkor szerintem csak sima iskolaundor lehet. Vannak ilyen gyerekek, akik szívesebben vannak otthon, és nem csak azért, mert tanulni nem szeretnek, hanem mert jobban érzik magukat a saját közegükben. De egy ekkora gyerekkel már el lehet beszélgetni, megkérdezni tőle, hogy pontosan mit nem szeret az iskolábajárásban és azt is el lehet neki magyarázni, hogy miért kell suliba járnia, és hogy milyen következményei lehetnek annak, ha nem jár. Egy tízévesnek ezt már meg kell értenie.

2018. febr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2018. febr. 17. 13:58
 9/9 anonim ***** válasza:
A lányom rettegve ment iskolába egy fiú miatt. Kértem külön fogadóórát a tanítónőtől,mondtam mi van. Az volt a válasz, hogy igen, tudja, mindenkit terrorban tart, próbálták kitenni, de jogilag nem lehet megoldani. A szülőin más szülők is felszólaltak, hiába. Hát, mit tudsz tenni? Lementünk mi, a rossz gyerek maradt.
2018. márc. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!