Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Manapság már senkinek nem...

Manapság már senkinek nem megy a gyereke 6,5 évesen iskolába, mindenki 7-8 évesen megy?

Figyelt kérdés
Lányom januári és eddig úgy gondoltam h természetesen mehet 6,5 évesen iskolába (az óvónők sem látnak okot h ne mehetne), viszont úgy látom h manapság még azokat is visszatartják akiket nem kéne, mindenki 7-7,5 évesen megy? Így az én lányom lesz a legkisebb és hátrányban lenne emiatt az iskolában? (Van még 2 januári a csoportjában, és ők csak 7,5 évesen fognak menni, a többiek pedig idősebbek)

2018. febr. 16. 18:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
nem a szülők tartják vissza hanem az iskolaérettségi teszt. A tiéd átment rajta? mert nálunk 5ből kettő bukott
2018. febr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Még kicsik a lányaim (3,5 éves és 10 hónapos), de ha nem lesz valami kirívó hiányosságuk, akkor az októberi születésű 6 év 11 hónaposan, az áprilisi 6 év 4 hónaposan fogja kezdeni az iskolát. Tudom, hogy egyre durvább az iskola, de számomra is zavaró, hogy majd 8 évesekkel van tele az első osztály. Talán az illetékeseknek is leeshetne, hogy magasak az elvárások, ha ennyi gyerek képtelen megugrani.
2018. febr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Bátyám kisfia is januárban töltötte a 6-ot és megy suliba, a barátai is mennek a csoportból (többet nem tudok de csak azért mert azon őrlődik melyik barátja lesz a padtársa a kettő közül)

A kislánya másodikos ő július végi, ő 7 éves elmúlt mikor ment.


Enyém októberben lesz 6, természetesen megy jövőre.

A másik még pici, de februári ő isva 6. szülinapja után megy majd ősszel.

2018. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

A nagyobbik fiam majdnem hétévesen ment, de hát mivel őszi, ő nem is mehetett volna előbb, hiszen előző tanévre még nem töltötte be a hatot.

A kicsi februári, ha iskolaérettnek találják, én nem fogom kötni az ebet a karóhoz, hogy "hadd legyen még egy évet gyerek". Nagyon sok iskolaérett, de szülő által visszatartott gyereken látom, hogy a plusz egy év ovi nem volt túl jó hatással rá. Persze van, akinek szüksége van rá, mert még nem tud úgy koncentrálni, vagy nem tiszta még annyira a beszéde, vagy fizikailag nem elég érett a sulira, vagy akármi, de sokszor ez inkább csak túlzott féltés a szülő részéről (meg lássuk be, a szülőnek is könnyebb a dolga addig, amíg ovis a gyerek).

2018. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%
A párom fia márciusban töltötte a hatot, az év szeptemberében már ment iskolába. Így utólag megbánták. Nem elég érett még
2018. febr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Mi külföldön élünk és ott ez nem probléma. Az enyém is 7 éves elmúlik majd, mire iskolás lesz. Ha pedig nyelvi hátránya lesz, akkor csak 8 évesen kerül majd iskolába. Már tud írni, számolni, összead, olvasni is kezdett, biztos unalmas lesz neki az elején, de én úgy látom, hogy az ovis élet a sok játékkal és mozgással mindenképpen hasznos egy ekkora gyereknek. Jobb, mintha 6 évesen iskolatáskát cipelne és az iskolapadban ülne. Én megpróbálom ezt pozitívan látni. Ha pedig iskolás lesz, érettebb lesz, mint a többiek, ebből is inkább haszna lesz, mint hátránya, ha nagyobb, mint az átlag.
2018. febr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

6 év 3 hónaposan ment suliba,és nem ő az egyetlen sem az oviban sem az iskolában aki éppen hogy 6 évesen ment.

Nekem iskolaérettnek nyilvánították,az óvónő azt mondta nem lesz gondja,én pedig bíztam benne.Pedig nem koravén,játékos,szerette is az ovit,de én is úgy voltam vele,hogy menjünk.Ha a félévi bizonyítványából indulok ki akkor jó döntést hoztunk,de nem csak a gyerek okosságától,észjárásától függ szerintem hanem a személyiségétől is (mennyire nyílt vagy visszahúzódóbb,hogy kezeli a konfliktust,a stresszt stb) hogy alkalmas e 6 évesen menni vagy inkább majd csak 7 év után.Kára abból sem származik...

2018. febr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Az enyém is elkezdte miután betöltötte a hatot..Az a helyzet,hogy még mindig nem tudom jó döntés volt e.Nem az eredményei miatt,mivel remekül teljesít.Viszont nekem már első perctől ellenerzeseim voltak a tanító nénivel kapcsolatban,felelmeim beigazolódni látszanak sajnos, bár az én gyerekemmel való viszonyával nincs probléma. Egyszerűen nagyon nem tetszenek a módszerei, és a hideg kiraz,ha arra gondolok, hogy ezt látja a gyerekem,ahogyan bánik pl.a gyengébben teljesitokkel. Szóval én azt mondanám ilyen helyzetben, hogy ez is legyen szempont,hogy mennyire "szimpatikus"a leendo tanító néni.

A valódi kérdésedre válaszolva pedig,az én lányom is a legkisebb,és semmi hátránya ebből.

2018. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mind a ket gyerekem 6.5 evesen kezdte az elsot. Meg is bantam, pedig mind a ketto iskolaerett volt. Csak eppen mivel a tobbi 25 gyerek 7-8 eves volt, hozzajuk alkalmazkodva haladtak az oktatassal. Amit az en 6.5 eveseim nehezen ugrottak meg. Szoval szärt sem er az iskolaerettsegi vizsgalat ha a tobbi egy evvel idosebb es hozzajuk merik a szintet.
2018. febr. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Na hát ember legyen a talpán aki így eldönti hogy hány évesen menjen a gyerek iskolába. 6,5 évesen nem tudom mennyire jó a 7,5 évesek között, persze lennének olyan osztálytársai is akik csak pár hónappal lennének idősebbek. A lányom most volt influenzás és picit fogyott így már csak 18,6 kg, elég érzékeny is, de persze okos is és nagyon érdekli a tanulás, van türelme sokáig egy helyben ülni színezni pl.
2018. febr. 17. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!