Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolában a nyilt napon miket...

Iskolában a nyilt napon miket érdemes megkérdezni a leendő tanitó nénitől? Mi alapján választjátok ki, hogy kihez kerüljön első osztályba?

Figyelt kérdés
Mennyit alapoztok az ismerősök véleményére, ha mondjuk valaki azt mondja h ez a tanitó gyenge, de nektek mégis ő szimpatikusabb mint a másik tanitó?

2018. febr. 20. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Én a saját szimpátiám alapján választottam, nem az ismerősök véleménye alapján, főként, hogy a legtöbb tapasztalat abból adódott, hogy "még engem is tanított és nagyon szerettem". Nem bántam meg.
2018. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy bánik a gyerekekel és szülökel ,
2018. febr. 21. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsős a kisfiam, és azt látom, hogy fontos, hogy a tanítónéni hogy szervezi a szabadidőt. Mert hogy tanórán milyen, mit ad le, annak módszertanát hogy tanulta, kb tök mindegy, ezerszer változott már, mióta mi tanultuk.

Viszont a mi gyerekeink amikor csak lehet kint vannak (ebben a havas dzsuvában is), péntekenként játszótereznek, csavarognak, korizni járnak, míg a másik osztály (az idősebb tanítónénivel) bent ül a teremben és mesét néz. Oké, persze ezt is gyereke válogatja, hogy kinek mi jön be.

2018. febr. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Külsőségek alapján nem lehet megítélni. Lehet hogy mosolygós, kedves, megértő-nek tűnik, közben rosszindulatú, embertelen és igazságtalan, semmibe veszi a szülőt. (Tapasztalat) Mindenképp körbe kérdezném a szülőket. Nálunk nem jött be az "első benyomás"
2018. febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyíltnapon látott bemutató óra alapján sem merném megítélni, kihez járjon a gyerek: ezek az órák a hétköznapokban nem így néznek ki. Ha olyan szerencsés vagy, hogy eldöntheted, melyik osztályba járjon a csemete,-sok helyen már leszoktak erről az iskolák, és ők döntik el, ki hová kerül-akkor érdemes adni az ismerősök véleményére. Te ismered legjobban a gyereked, te tudod, hogy egy vaskalapos, szigorú tanítónéni mellett nagyon megtanul mindent, és kevesebb gondja lesz felsőben, vagy egy kedves, aranyos engedékenyebb tanítónéni mellett tanul kevesebbet, de kiegyensúlyozottabban jön haza az iskolából. Van olyan gyerek, akinek jót tesz a prés, van aki csak kínlódik.Ezt első látásra nehéz megállapítani egy tanítónéniről, hogy melyik vonalat képviseli.
2018. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ebből kiindulva az én gyerekemnek egy szigorúbb, de csendesebb tanítónéni páros lenne jó, lehetőleg max. 21-22 fős osztályban, ahol csak ők tanítanak, senki más külsős tanár. És mindent délelőt, délutánra már csak a Hf. maradjon, meg a tesi.
2018. febr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De tök mindegy, bármikor válthat az iskola. Mi hiába választottunk, rittig nem az lett, akit akartunk.
2018. márc. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ebből kiindulva az én gyerekemnek egy szigorúbb, de csendesebb tanítónéni páros lenne jó, lehetőleg max. 21-22 fős osztályban, ahol csak ők tanítanak, senki más külsős tanár. És mindent délelőt, délutánra már csak a Hf. maradjon, meg a tesi."

Na, a kisfiam pont ilyen osztályba jár.

Itt van a határozottabb, keményebb -de sokkal barátságosabb- tanítópáros (másik osztály csendes-nagymamás), 17 fős osztálylétszám, 5 óra (angol, infó, kosárlabda és 2 db ének) kivételével mindent a 2 osztálytanító tanít, a tesijük minden nap az utolsó óra (osztályfőnökkel), utána a napköziben házit csinálnak szintén felváltva a 2 tanítónénivel.

2018. márc. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!