Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha két iskola 6. és 8. osztály...

Ha két iskola 6. és 8. osztályban végzett kompetencia mérés eredményét összehasonlítva, amelyiknek rosszabbak az adatai, az gyengébb iskola?

Figyelt kérdés

Összehasonlítva 2010-2016-ig.

Köszönöm szépen a véleményeteket.



2018. febr. 28. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Az a kérdés, mit értesz "rosszabb iskola" alatt. A felmérésből annyi állapítható meg, hogy a gyerekek gyengébb teljesítményt nyújtottak. Nem lehet tudni, melyik iskolában honnan indultak a gyerekek 1. osztályban. Nem lehet tudni, melyik iskolába szeretnek jobban járni a gyerekek. Alapvetően nem erre az adatra koncentrálnék, ha iskolaválasztás a kérdés.
2018. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. febr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor miért van az hogy a legjobb iskoláknak tényleg jobbak ezen eredményei? Fazekas, Eötvös, Radnóti, Deák?


Sok sok iskolának megnéztem ezen adatait egy ücsörgös delutánomon, és azt látom, hogy a jobbnak tartott iskoláknak arányosan jobbak ezen adatok.


2: Fejtsd ki

2018. febr. 28. 17:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Tehetségesebb gyerekek nyilván jobban teljesítenek. De az iskola munkája szempontjából a hozzáadott érték a mérvadó. Vannak nagyon problémás gyerekek, ahol több évnyi munka van abban, hogy már nem akar kiugrani az ablakon, vagy kezet mos ebéd előtt, vagy esetleg önállóan kézbe vesz egy könyvet. Ez több, mint az, hogy az értelmiségi szülő jólfésült gyereke 73 helyett 83 százalékot ér el a teszten. Persze attól még én is az erősebb iskolába íratnám a gyerekem.
2018. febr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezek kiválogatják a gyerekeket es csak a kiemelkedőeket veszik fel. Ettől nem jobb iskolák.
2018. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
attól függ, milyen adatokat nézel. Készül olyan stat, hogy mennyi az iskola hozzáadott értéke. azt nézd meg...
2018. febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ok. Ezt hol tudom megnézni? Köszönöm szépen amúgy az eddigi válaszokat!
2018. febr. 28. 18:49
 8/10 anonim ***** válasza:
A lehetséges tanítókat is érdemes megnézni, hogy a gyerekedhez illik e. Nálunk nagyon klassz tanítónénít kapott a gyerek. Dolgoznak rendesen de ha fáradttabbak alkalmazkodik hozájuk. Alsóbanna tanító személye fontosabb szerintem, hogy az alapok jók legyenek amire lehet építkezni. Utána ha olyan a gyerek képessége lehet váltani. Nálam szempont volt ne két évenként változzon a tanító személye és ne versenyistálló legyen. Lányom még ezt a feszes tempót nemb írta volna. Kérdés a te gyereked milyen személyiség mennyire viseli jól ha valami nem sikerül elsőre.
2018. márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kompetenciamérés nem a tudást hanem a képességet méri (tudom összefügg a kettő és nincs éles határvonal köztük). Az jobb tanulmányi eredményekkel rendelkező iskolákba nagy átlagban jobb képességű diákok járnak ezért ott jobb a kompetenciamérés eredménye.

Az iskolák hozzáadott értékeinek megtekintéséhez valószínűleg korlátozták az oktatási hivatalban (lehet, hogy már nem ez a neve)

2018. márc. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elvileg, abban az értelemben, hogy ahol gyengébb a kompetenciamérés eredménye, oda gyengébb képességű diákok járnak. Ha megnézed az fejlődést 6.-8. között, akkor az is látszana, hogy hol mennyire fejlődnek a diákok.


Gyakorlatilag viszont gyanús a dolog. Én középiskolában tanítok, és bizonyos általános iskolákból jövő tanulók rendre sokkal gyengébb kompetenciaméréseket írnak, mint 8.-os korukban. A 8.-os eredményükben a felügyelőtanár kompetenciája is benne volt...


Az is gyanús, hogy a szintén kompetencia alapú PISA-teszten egyre lejjebb csúszunk, a kompetenciamérésben pedig kb. évtizede minden változatlan (már országos szinten).

2018. máj. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!