Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Néhány szülőnek miért jó,...

Néhány szülőnek miért jó, hogy akkor is bezavarja a gyerekét az iskolába, ha hulla beteg?

Figyelt kérdés
2018. márc. 9. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem gondolom ezt gyakorinak. Amikor iskolás voltam se jöttek betegen. Most szülőként is azt látom, hogy egy kicsi orrfolyással nem marad mindenki otthon, de ha a gyerek tényleg beteg, akkor nem megy iskolába.
2018. márc. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Mert nem tud vele otthon maradni, mert akkor kirugjak oszt' ehen hal az egesz csalad. Udv Magyarorszagon
2018. márc. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
79%

Nálunk anyám ezt csinálta. Tüdőgyulladást is hordtam ki lábon mert hiába írtak ki, beküldött. Ő szereti a kellemetlen dolgokat a szőnyeg alá söpörni, bizonyára úgy volt vele hogy gyerek iskolában = gyerek nem is beteg. Apám nem dolgozott, így lett volna aki otthon marad de a 12 év alatt amíg kijártam az általános+gimit, 2x maradhattam otthon mert konkrétan nem bírtam járni.


Objektíven szemlélve én is arra tippelek, hogy a munkahely miatt. Hiába megy a felvilágosítás arról hogy a beteg gyerek szépen elszórja a betegséget a közösségben, amíg a szülőt kirúgja a munkahely ha hiányzik a gyerek miatt, addig be fogják vinni őket betegen mert nem akarnak éhen halni. Sajnos ez van.

2018. márc. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nemcsak munkahely miatt. Néhány szülő aggódik, hogy a gyerek nem tudja majd bepótolni az anyagot. Engem is küldtek lázas betegen iskolába, mert matek óráról nem lehet hiányozni...
2018. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
Valószínű randija van valakivel, meg amúgy is sok szülőnek púp a hátán a gyerek, mert a saját egzisztenciájának a csorbulását éli meg általa. Nem divat ma már a gyerekünket szeretni! Nem éri meg egyszerűen. Túl hosszútávú befektetés, aminek a kimenetele ráadásul kérdéses is!
2018. márc. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Fodor István Ferenc ***** válasza:
Lehet, hogy nagyon ismeri a gyerekét!
2018. márc. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hát ez jó kèrdès . Viszont velem a szüleim azèrt veszekedett mert 38-39 fokos lázzal is elmentem suliba ráadásul kèt oldali tüdőgyulladásom volt akkor .
2018. márc. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb gyerek, akivel nem feltétlenül kell otthon ülni, akkor általában azért, mert utána pótolni kell az anyagot, és sok szülő ettől úgy retteg, hogy valami hihetetlen. Kicsinél ehhez még hozzá jön az, hogy némelyik munkahelyen problémás a táppénz, illetve ez még hatványozódik ott, ahol csak az egyik szülő reszortja a beteg gyerek.

De nekem pl. olyan gyerekorvosom volt, aki csak akkor írt ki, ha lázam volt, és hiába magyaráztam neki, hogy hulla szarul vagyok, nekem sose szokott lázam lenni, és ha 37 fok fölött van a hőmérsékletem, akkor már a kínok kínján megyek keresztül, mert alapból 36 fok körüli a testhőmérsékletem normál állapotomban, nem érdekelte.

2018. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!