Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek másodikas a gyermeke...

Akinek másodikas a gyermeke válaszolna nekem pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, és a lányom most elsös. Kiváncsi voltam, hogy mi a magyarországi követelmény matematikából.

Találtam ezt a felméröt az interneten, és az lenne a kérdésem, hogy a gyerekeknek ezt egyedül kell elolvasniuk és megcsinálni, vagy a tanár (leginkább a félévi és az évvégi rész érdekelne)felolvassa a feladatokat?

Vagy megkapnak egy hasonló papírt és teljesen egyedül kell nekik megoldani?

[link]



2018. márc. 21. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Bár az én gyerekem elsős, de igen, egyedül kell elolvasniuk a feladatot. Félév óta. Nem tudom más iskolában hogy működik. De hozzá teszem, mi tanítónénik nagyon szigorú :(
2018. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyedul.
2018. márc. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem is elsős, de nálunk még nem kell egyedül elolvasniuk a feladatot. Éppen a héten kapott érte piros pontot, mert a szöveges feladatot teljesen egyedül (olvasta el és) csinálta meg. De még nem elvárás.

Gondolom másodikban már az lesz, bár az értő olvasás nem biztos, hogy meglesz mindenkinek, tehát szerintem javarészt még legalább első félévben együtt fogják elolvasni.

2018. márc. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Vagy is a linkben lévö háromnegyed éves feladat elsö részét is oda adja a tanárnö és a gyereknek el kell olvasnia, és oda írnia a számot?

Mert nekem az nagyon nehéznek tünik. A szöveges feladatok könnyüek, mert ott egyértelmü. De elolvasni és értelmezni az elsö feladatot szerintem iszonyat nehéz, még egy felnöttnek is gondolkodnia kell rajta...

2018. márc. 21. 14:21
 5/10 anonim ***** válasza:

na azért baj van, ha egy felnőttnek is gondolkodnia kell ezeken :o de szerintem ezek nem egyedül megoldandó feladatok, hiszen láthatóan vannak közötte olyanok is, ahol DIKTÁLJA a számokat, pl a féléves első feladata.

Ebből kiindulva ott még tuti nem elvárás az olvasás.


De mondom: nálunk még most sem az. Igaz, még az abc végére sem értek el magyarórán.

2018. márc. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Habár 5-re érettségiztem most már 18 éve, de azon a kérdésen, hogy: melyik számnál kevesebb 7-el a 8 bizony át kellett gondolnom, és nem tudtam rögtön rávágni. Vagy is nem csak simán elolvassa a gyerek, hanem akár 3x4x el kell olvasnia, hogy felfogja mi is a kérdés.

A szöveges feladatokat nem tartom nehéznek, ezért gondoltam, hogy az elsö feladatok mindig a tanár olvassa, és a gyerekek csak beírják a választ...

2018. márc. 21. 14:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Másodikos a fiam. Nekik egyedül kell elolvasni a feladatot dolgozatnál. A szorzás-osztás nagyrészét már megtanulták, ami fura az osztályukban,hogy dolgozatnál mondják,pl hogy 3*4 és nekik csak a végeredményt kell leírni. Sok gyereket ez zavar össze. Ilyenkor már jegyeket kapnak és egy nem jól sikerült dolgozat elveszi a lelkesedést :(

Ha van kérdés,kérdezz nyugodtan :)

2018. márc. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A belinkelt feladatsort a tanító olvassa el, mivel ez első osztály első félévében írandó, és még nem tudnak olvasni a gyerekek. Az utasítások egy része pedig egyértelműen tanítói utasítás, pl. Írd le számjegyekkel, mennyit mutatok, vagy számokat diktálok..Ötös számkörben novemberben már tudniuk kell számolni, de olvasni még nem.
2018. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én szigorú vagyok, de még a harmadikosaimnak is felolvasom! Matekra kap jegyet, nem szövegértésre! Általában negyedikre érnek meg annyire, hogy magyarázat nélkül megoldják a feladatokat, de még akkor is a buktatókra felhívom a figyelmet!
2018. ápr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt is számold bele, hogy a gyerek ezekkel a feladattípusokkal már találkozott az órákon, ami megkönnyíti az értelmezést.

Egyébként a legtöbb tanító mág második első féévében is felolvassa a kérdéseket.

2018. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!