Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megjutalmazzátok évvégén az...

Megjutalmazzátok évvégén az elsös gyereketeket, ha nagyon nagyon jó bizonyítványt hoz haza?

Figyelt kérdés

Nagyobbik lányom elsös, habár csak szöveges értékelést hoz haza, de az osztályban az elsö legjobb gyerekek között van. Söt a tanárnö szerint kimagaslóan jó.

Arra gondoltam, hogy elismerésnek kellene valamit kitalálni.

Ti csináltatok valamit vagy vettetetek nekivalamit?

Vagy ez felesleges?


2018. ápr. 23. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez szülője válogatja. Sokan nem csak az elsős gyereket jutalmazzák ha szín 5-ös.
2018. ápr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

En mindig kaptam valamit amikor kitűnő lett a bizim. Bar nekem mar az is csudiijooo erzes volt hogy mindenki büszke rám. De pl volt olyan év hogy azért mentünk kulfoldre nyaralni mert kitűnő lettem. Bar tudom hog, ha rosszabb lett volna akkor is megyünk de tök jó érzés volt.

Szerintem érdemes valamilyen nem tárgyilagos ajándékkal jutalmazni. Vagy valaszthasson ő egy adott listából hogy hova menjetek. Pl strandra, kalandoarkba, vidamoarkba vagy állat kertbe.

2018. ápr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Lehet jutalmazni kornak és érdeklődésnek megfelelően.
2018. ápr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Elsősorban érzelmileg jutalmazd, de valami apróságot kaphat is + csináljatok valami klassz közös programot. A lényeg az, hogy későbbiekben ne azért tanuljon, mert akkor tőled kap valamit, hanem tanulja meg, hogy milyen jó érzés, ha jól elvégzi a rábízott feladatot (jelen esetben a tanulást)
2018. ápr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Igen, nem csak az elsős gyereket. Valamilyen közös élménnyel, együtt elmegy a család valahova.
2018. ápr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%
Igen minden bizi után amikor jó kap egy nagy ajándékot mert ezért küzdött fáradt.
2018. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Fiam minden évben kitűnő volt eddig, a jutalma 3 gömb fagyi hazafelé úton. Mivel max. 2 gömböt ehet maskepp, így nagyon elégedett.

Szerintem ez mindenkinél más, mi ennyit adunk, s nem azért, mert nem adhatnank többet.

2018. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
42%
Nekem is elsős a nagyobbik lányom és ő is a legjobbak között van. Nyaralást kap a jó bizonyítványért, amit már év elején lefoglaltam. Természetesen mindenképpen mentünk volna. Plusz megelőlegeztünk egy biciklit a jó jegyekért. Azt meg igazából azért kapta, mert teljesen kinőtte a régit. Úgyhogy ő úgy tudja, hogy jutalmazzuk és ez a lényeg.
2018. ápr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Az èn kisfiam màsodikos. Tavaly is szìn 5-ös volt, akkor nem kapott semmit. Nem èreztem fontosnak, mert egy csepp erőfeszìtèsèbe sem került a szèp bizonyìtvàny. Valòszìnüleg idèn is kitűnő lesz, egèsz èvben eddig 3 db nègyese van, a többi ötös, àltalàban hibàtlan dolgozatokat ìr. Most ùgy gondoltam kap valamit, bàr idèn sem erőltette tùl magàt. 😂 Telefont fùjja màr egy ève, viszont ùgy gondoljuk, nincs rà mèg szüksège, de màrciusban kapott nèvnapjàra egy okosòràt, olyat, amivel telefon nèlkül is lehet telefonàlni. Ùgy gondoljuk, abba veszünk neki egy feltöltős SIM kàrtyàt. Ès valòszìnű, elmegyünk valahovà, valami jò kis programra.
2018. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindig volt jutalom év végén a szín 5-ös bizonyítványért. Most új váltós biciklire "hajt" :) 3. osztályos. Meglepődnénk,ha nem lenne szín 5-ös bizonyítványa ismét,de évről évre nehezebb a dolga és azt beszéltük férjemmel,hogy ha becsúszna egy 4-es akkor is megkapja, mert egész évbe hajtott és megérdemelné és ameddig tényleg hajt addig meg is érdemli az elismerést..mert egy 4-es is nagyon jó vagy egy hármas is annak számít ha tényleg mindent beleadott és nem csak azért lett rosszabb neki mert úgy nem érdekli az egész.
2018. ápr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!