Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Utál ebbe az iskolába járni,...

Utál ebbe az iskolába járni, mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Konkrétan azt a sulit utálja, ahova jár.

Általános iskolában 2.osztályos.

Novemberben lett átiratva költözés miatt, és sajnos nincs is másik iskola a környéken (Bp-ről jöttünk egy Pest megyei községbe. A pesti valóban jobb iskola volt, ő is jobban szerette.)

Nekem sem tetszik ez az iskola, nincs fegyelem, nagyon szabadon vannak, és tanulmányi szempontból is gyenge.

A gyerekem jó eszű, okos (nem elfogultság, valóban jó képességű, fogékony), ellenben hanyag, szétszórt, barátai nem nagyon vannak, nem tudott beilleszkedni. A másik suliban voltak neki, mai napig tartjuk a kapcsolatot velük, de sajnos azért nem vagyunk közel, és rossz, hogy itt nincsenek barátai, utál bejárni, és sajnos az értékelésén is meglátszik.

Többször volt, hogy rosszullétre hivatkozva kibulizta, hogy itthon maradjon.

Mostanában nagyon érzékeny, hisztis, stresszes, apróságokon is egyből el kezd sírni.


Ez így tudom, hogy nem mehet tovább, de nem tudom, mit tehetnék, hogy jobb legyen neki, nem tudom máshova íratni. (+ ugye nincs rá biztosíték, hogy máshol jobb lenne a

helyzet.)


Aki hasonló helyzetben van, vagy volt, hogyan kezeltétek? Mi segített?



2018. ápr. 24. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hányra jársz dolgozni, vagy vezetsz-e, vagy hogy oldjátok meg a kísérgetést (pl. hogy apa viszi, anya hozza stb.), de magamból kiindulva én megpróbálnék egy másik iskolát keresni, pedig én nem vezetek (ez bonyolultabbá teszi a közlekedést) és szintén Pest megyei településen lakunk.

Nekem a fiam a helyi bölcsibe nem vették be, ezért Bp-re hordom be a munkahelyemhez közeli bölcsibe.

2018. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én gyeden vagyok a 20 hónapossal, és augusztusra várjuk a 3. babát.

Párom jelenleg itthonról dolgozik.

Autónk nincs. (Jogosítványom sincs.)

Hazahozni a suliból én szoktam, reggel vinni meg az apjáék (külön élünk, de mivel az ő gyerekeik is ugyanoda járnak, így a lányomat felveszik itt, és úgy mennek.)

2018. ápr. 24. 09:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne ha csinálnátok egy kis buli félét és meghívnátok pár osztály társát akiket a gyereked szeretne ?

Játszás közbe biztos hogy sikerülne összebarátkozniuk :)

2018. ápr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Keress másik iskolát! Ha már másodikban nincs fegyelem, mi lesz negyedikben vagy felsőben!?
2018. ápr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is ettől tartok, viszont Pesten, mikor elsőbe írattam, szembesültünk vele, hogy nem kívánságműsor az iskola, akkor (is) volt egy költözésünk, a város egyik végéből a másikba, ahol végül úgy vették fel, hogy rokonomhoz be tudtunk jelentkezni ideiglenesre, és lett lakcímkártya. Ide szintén azzal vették át. Az állandónk Budára szól, az ideiglenes ide, máshova nem tudok intézni.

A költözés megoldás lett volna, tervben is volt, csak egyenlőre másképp alakult.

2018. ápr. 25. 07:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért nem maradtatok Pesten ott, ahol jó volt az iskola?

Én semmiképp nem maradnék ott, ahol most vagytok, főleg, hogy előbb utóbb a két kicsi is iskolás lesz és őt is ebbe a suliba fognak járni, és valszeg akkor ők is utálni fogják.


Az, hogy nem vezetsz, meg vagy lőve.

Én nekem csak egy gyerekem van, de minden költözésnél kikötöttem, hogy az én érdekeim legyenek nézve, mivel én hordom a gyereket és nem vezetek.


Érdekeim: Biztonságos környék, közel legyen iskola, ovóda, és lehetőleg két alternatíva legyen utazás szempontjából, ha egyik pl. télen elakad a hóban, akkor legyen más lehetőség is bp-i munkahelyről hazaérni vidékre és a gyerekért oviba menni, valamint közel legyen az állomáshoz a lakhely, mert azzal nem vagyok kisegítve, ha leszállok a vonatról és még fél órát gyalogolok az oviba, majd egy órát haza, mert faluvégen lakunk. Bocs, de nem.


Írtad, hogy a férjed otthonról dolgozik. Nem tudom, hogy van-e jogsija, de egy férfitől elvárom, hogy tudjon vezetni. Szóval, ha van jogsija, vehettek egy kocsit, már 300ezerért is lehet kapni, és arra jó, hogy a közeli település iskolájába hozza-vigye.

Ráadásul mivel otthonról dolgozik, magának osztja be az időt, így simán beleférhetne, hogy reggel a nagyot elviszi és délután hazahozza. Legalább kimozdul.


De ez így nem megy, őrá végül is nem számíthatsz, mert nincs kocsi, te meg old meg három gyerekkel az életüket, bevásárlást stb. egy Isten háta mögötti városkában.

2018. ápr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem alap, hogy egy gyereket nem iratunk másik iskolába, év közben meg semmiképp. Ez a legnehezebb egy gyereknek, és ha a másik iskolát szerette, akkor boritékolható volt hogy nem fogja találni a helyét egy új helyen, hiszen a régi barátai után vágyik.

Szerintem ezt nagyon elrontottátok. Elsős kora előtt kellett volna költöznötök. Most már nincs más választás: megszoksz vagy megszöksz.

Anyukámmal egyébként ugyanezt csinálták a szülei, másodikos volt, amikor januárban másik városba költöztek és ott kezdett iskolába járni. Mai napig úgy emlegeti, hogy ezt az új általános iskolát nem szerette, a régi sokkal jobb volt, ott volt barátnője, akivel ráadásul egy házban lakott. Megmaradt benne végig ez a rossz élmény az iskolaváltásról.

Mások örülnek ha találnak egy jó iskolát ahol jól érzi magát a gyerek, egy ilyenből elhozni a gyereket általában nem szokott jól elsülni.

2018. ápr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Elsős kora előtt költöztünk, nyáron. Szeptemberben kezdte ott a sulit. A másik költözés nem kívánságműsor volt, hanem felmondták az albérletet.

Persze, gondolunk egyet és önszántunkból év közben elköltözünk... Olyan hülye ember szerintem nincs.

2018. ápr. 26. 10:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó de ha csak annyi volt az ok hogy felmondták az albérletet, akkor úgy kellett volna új albérletet keresnetek, hogy ugyanoda tudjon járni a gyerek Bp-en, és nem Pest megyében valahol.

Persze tudom hogy 3 gyerekkel nem egyszerü, de akkor ha ezt az albérletet is felmondják meg a következőt is akkor majd évente iskolát vált szegény gyerek?

2018. ápr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha lett volna, és nem dupla annyiért, amennyiért béreltük, nyilván ott maradunk. Kerestünk is (mi is ezt szerettük volna), csak nem volt. (Nem írok árakat, mert nem ez a téma, de jelentős lett volna a különbség.) És akkor már a gyerek 2 hete nem járt iskolába, mert valahol lennünk kellett átmenetileg (rokonoknál vidéken), mivel hirtelen jött a dolog, és ott nem volt szerződésünk, megtehették (nem szeretnék részleteket írni.)

Itt, ahol most vagyunk, ez nem valószínű, hogy előfordul. Egyrészt van szerződés, másrészt teljesen mások a körülmények.

A harmadik baba pont akkor fogant meg, ahogy ide beköltöztünk, de ez is mellékes.

Örülök, ha valaki önerőből, hitel nélkül tudott lakást/házat venni, meg annak is, akinek természetes dolog kifizetni havi 200ezret albérletre Pesten, nekem mondjuk nem ér ennyit, csak hogy Bp-i lakos lehessek, éltem ott eleget.

Ha innen tovább megyünk (ami ha lesz normális módja, be fog következni), akkor sem Bp a cél. De mindenképp olyan hely, ahol van több lehetőség, akár iskola, akár egyéb szempontból.)

2018. ápr. 26. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!