Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Magam fejlesztgetem itthon a...

Magam fejlesztgetem itthon a gyermekemet az iskolára. Szerintetek jól csinálom? Van még valami, amit hozzá tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Eléggé elszeparáltan élünk, remélhetőleg már csak 2-3 évig, így nekem legtöbbször a legnagyobb segítségem az internet.

Gyermekem ősszel kezdi az iskolát és magam fejlesztgetem, mivel a közelemben nincs alapozó torna, iskolaelőkészítő tanfolyamok.


Ezeket csináltatom velük (van tesó is, így ő is részt vesz akkor) heti rendszerességgel, játékkal ötvözve, hogy ne érezzék kényszernek.


Logico Primo/lük tábla

Iskolára felkészítő feladatlapozás

Játékos formában különböző tornagyakorlatok alkalmazása (mászás, kúszás, ugrálás, keresztező mozgások stb.)

akadálypálya otthon, én készítem

rajzolás, gyurmázás, vágás, festés meg érdekeltség szerint


biciklizés, hintázás a kertben.


A különböző tornagyakorlatokat az interneten szedtem különböző videókon keresztül, így már eléggé képben vagyok, hogy mik a szükséges nagymozgásos feladatok.


mivel nem lakunk egy nagy városban, sok minden kimarad, ezért nem szeretném, ha lemaradna a gyermekem bármiben a többitől.


Köszönöm, ha írtok.



2018. ápr. 24. 10:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Nem jár óvodába, vagy minek ez a nagy felhajtás??
2018. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
A feladatlapozás és az ilyesmik teljesen feleslegesek. Mozogjon, játsszon sokat, ennyi elég.
2018. ápr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%

A gyerekek pont ugyanezt csinálják az óvodában. Az meg elvileg kötelező...


Persze gondolom önigazolás kell, hogy milyen szuper, hogy ezt csinálod. Én erről azt gondolom, hogy amit leírtál az egy normál szülő normál időtöltése a gyerekkel.

2018. ápr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%
Nem nyúznám ilyenekkel, amíg nem muszáj, az a felkészítés pont elég, amit az oviban kapnak.
2018. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%

Ezek nagyon jók amiket leírtál.

Nem kell tulzásba vinni, de ha igényli a gyerek akkor lehet csinálni vele.


Ami fontos viszont a mennyiség érzete. Tudja, hogy 5 vagy 2 dio több-e? Hogy a 10 katica vagy az 5 katica több-e?

Hogy a betük azok betük, hogy a nevünk betükböl áll.

2018. ápr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
3: Mi van veled? Rossz olvasni a soraidat...
2018. ápr. 24. 11:15
 7/29 A kérdező kommentje:

5: Köszönöm, azokat is szoktuk, meg az órát, napokat, hónapokat gyakorolgatni.

Egyébként jár oviba, de nem minden nap viszem be, mert nagyon sok az agresszió, ez nem fővárosi óvoda, és el fogunk innen költözni hamarosan.

2018. ápr. 24. 11:16
 8/29 anonim ***** válasza:
93%

Feladatlapozáson kívül mindent csinálok az 5 éves fiammal, amiket leírtál. NA nem azért, mert edzem a sulira, hanem mert egy gyereknek mi mást kellene csinálnia, mint biciklizni, hintázni, gyurmázni, rajzolni...stb?

A Logico helyett más társasjátékaink vannak, amiket játszunk.


Ezek miért lennének kimondottan iskolára fejlesztő dolgok??? Nem ez lenne egy átlag ovis gyerek elfoglaltsága???

2018. ápr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
73%

"3: Mi van veled? Rossz olvasni a soraidat..."

Velem mi van? Mintha azt kérdezted volna, hogy jól teszed-e, hogy minden nap adsz neki enni, inni, tiszta ruhát és fürdeni is szoktatok.


Igen, jól teszed. Ügyes vagy, ülj előre!

2018. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Mi külföldön élünk, nálunk is az oviban készítik fel az iskolába készülő gyerekeket, bár annyira nem veszik szigorúan. Igazából akkor szólnak csak, ha úgy látják, hogy a készségekkel gond van. Tehát nem várják el, hogy iskolában végzett dolgokat tudjon már a gyerek, de szólnak, ha úgy látják, hogy azokat a dolgokat nem fogja tudni majd megcsinálni az iskolában és akkor tesznek javaslatokat. Az iskolaérettséget az iskola vizsgálja felvételin, tornagyakorlattal, ügyességi és feladatlapossal. Nincs orvosi vizsgálat. Beszélgetni is kell tudni és vannak elég furmányos feladatok is, beugratósak. Szerintem ha fejleszted a gyereked, mert nagyon elmaradt régióban éltek, azt nagyon jól teszed és szuper, hogy gondolsz erre, hogy a gyerekednek majd könnyebb legyen. Nálunk nem ilyen rossz a helyzet, bár mi is vidéken élünk, úgyhogy én is vittem a gyereket mindenhová, szerencsére nagyon vevő minden fajta aktivitásra, legyen az fizikai vagy szellemi. Olyat írok csak, amit nálad nem olvastam. Én a Lük-sorozatot nem vettem meg, viszont könyvesboltban itt is van rengeteg feladatlap, azokat szoktam vásárolni, nagyon sok és sokféle társasunk van, amivel rendszeresen játszunk. A helyesen megválasztott társasok játszva észrevétlenül fejlesztenek, nagyon sok fajtánk van és jókat szórakozunk mindig, kiemelném neked a memóriát fejlesztőeket (egyszerű memo-kártyák vagy a nanu társast vagy a reflexx nevűt, de még az olyan, mint az undi-guszti is nagyon fejlesztő. Én otthon zsákba tettem apró tárgyakat és mondtam melyiket vegye ki a zsákból, vagy formákat, nem könnyű egy kicsinek, ha nem látja!) Oviban sok finommotorikus foglalkozás van, ezért itthon én nem erőltetem, csak ha a gyerek akarja. Sokat, rengeteget vagyunk szabad levegőn, többféle sport tevékenységet csinál. Nem én erőltetem, ő akarta mindet és jót tesz neki. Szerintem az a helyes, ha már fejlesztés, hogy a gyengéire kell odafigyelni és ott beavatkozni. Egy szülő azért látja, hogy miben gyengébb a gyerek, arra kell akkor a hangsúlyt fektetni. De a gyerek maga is érzi, mire van szüksége. Engem inkább a gyerekem irányít és nem én őt, azt hiszem. Az enyém jövőre már iskolás lesz.
2018. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!