Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 10 évesnek ajánlanátok jó...

10 évesnek ajánlanátok jó könyvet?

Figyelt kérdés
Egy ropi naplóját érdemes olvasni? Miket szeret egy hasonló korú fiú? Most egy Csukás I regény végén jár.Olyanra gondoltam,ami régebbi,szép ,választékos szövegezésű.Vagy mostanában Harry Pottert olvasnak??
2018. máj. 1. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ az érdeklődési körétől. Az én fiam ennyi idősen a kalandregények szerelmese volt, 10 évesen Stevenson: A Kincses sziget-e volt a favorit, evvel kezdődött a hullám, valamivel 10 éves kora után kezdte (most megnéztem gyorsan a dátumot a beírásban, mert ajándék könyv volt a Mamától) és utána a hasonlóakat kereste. Kalózokkal, izgalommal, kalandokkal egy ekkora gyereknél nem nagyon lehet mellélőni szerintem. Harry Potter az ajánlások szerinti időben (mindegyik könyvet elvben annyi idős kortól, amekkora Harry benne, legalábbis az írónő szerint)nem érdekelte a fiamat, évekkel később kezdett csak bele és akkor ledarálta az egész regényfolyamot, de a kedvence nem lett. Sok kisfiút lekötnek még a vadnyugati regények, indiános történetek, Cooper és Karl May regényeihez is lassan elég idős lesz. Klasszikusokból talán hamarosan a Huckleberry Finn Kalandjai és a Tom Sawyer, Mark Twaintől?
2018. máj. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Harry Potter is lassan régebbi könyv lesz, 9 évesen kezdte el a fiam olvasni most 12 éves minden részét olvasta és imádja.

Egy ropi naplója sorozat is jó. Most a Jedi Akadémia 1-2-3 nagy kedvenc.

Picit komolyabb könyvet is kapott Philip Pullman Az arany iránytű sorozatott 1 részt most kezdi el.

Mark Twain Huckleberry finnbe belekezdett de unalmas volt.

Erich Kästner

2018. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Emil és a detektívek, Repülő osztály mind jó kis könyvek.
2018. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írtak előttem a többiek, nem ismétlem.

Nálunk az Egy ropi naplója nem jött be a gyereknek (nem bánom, elég primkó szerintem).


Pár a már említettek mellett, amiket ilyen korában szeretett: Böszörményi Géza Gergő-sorozata, Lázár Ervin könyvei, Erik Kastner Emil-könyvei és Az emberke-könyvei, Fecskék és fruskák, Doktor Dolittle-sorozat, A kis Nicolas-sorozat, Juharfalvi Emil, Nyulász Péter: Helka, Gerald Durrel: Léghajóval a viág körül, Szabó Magda: Sziget-kék, Roald Dahl: Danny, a szupersrác (és mások), Jeney Zoltán: Rév Fülöp-sorozat


Az alábbi linken találod az OSZK gyerekirodalmi adatbázisát, nem és kor szerint is lehet benne keresni: [link]

2018. máj. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Bosnyák Viktória könyvei! 10 évesen már igencsak értik a humorát és fantasztikusak! Keress rá!


Vagy Nógrádi Péter: Pete Pite.

2018. máj. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

10 éves a fiam, pár éve már elég aktívan olvas mindenfélét. Az Egy Ropi naplója neki nem lett a kedvence, talán két vagy három kötetét olvasta, de nem kérte, hogy vegyük meg a többit.

Amiket nagyon szeret:

Harry Potter

A 39 kulcs sorozat (jóóó sok kötete van)

Roald Dahl gyerekkönyvei (pl. Danny a szupersrác, Charlie és a csokigyár, Matilda)

Erich Kästner könyvei (A két Lotti, Emil és a detektívek, A repülő osztály, stb.)

A kincses sziget

Így neveld a sárkányodat sorozat

Bálint Ágnes: Szeleburdi család, Hajónapló


Most ezek jutnak eszembe, de holnap megkérdezem, még mik tetszettek neki.

Hogy a Harry Potterrel mi a bajod, azt nem igazán tudom. Mai nyelvezetű, az tény, de egyáltalán nem igénytelen vagy pongyola megfogalmazású.

2018. máj. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Harry Potter már jó lehet. Narnia krónikái is.

Illetve az Így neveld a sárkányodat is nagyon-nagyon jó!

Durell léghajós könyvei, Fecskék és fruskák sorozat, Nils Holgersson, Grant kapitány gyermekei, Pán Péter... ezeknek egy részét már olvastuk együtt, estimesének.

A Ropit nem ismerem, még csak 8 éves lesz a fiam.

2018. máj. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
jaj,de szuper ötletek.ezek közül csak néhányat olvasott.Bosnyák Viktória könyvet például.nagyon köszönöm,és utána járok a könyvtárban.Látom,a ropi nem sok mindenkinek vált be.nagyon köszönöm
2018. máj. 2. 09:50
 9/13 anonim ***** válasza:
A Ropi naplóját is szokták szeretni a gyerekek. Kifejezetten jókat kacarásznak rajta! Én ajánlottam Bosnyák Viktóriát!
2018. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Daniel Defoe-Benedek Elek: Robinson kalandjai

A. de S. Exupery: A kis herceg

Víg Balázs: Puszirablók

2018. máj. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!