Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha iskolát váltottatok, annak...

Ha iskolát váltottatok, annak mi volt az oka?

Figyelt kérdés
És utána elégedettek voltatok?
2018. máj. 23. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak tervbe van. Tanító hozzáállása miatt. Szívtelen, túl szigorú, nem egyszer hazudott...Ettől nem lehet rosszabb úgyhogy lépni kell
2018. máj. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tervben volt még tavaly nyáron iskolakezdés előtt.

Az akkori iskolavezető hozzáállása volt pedagógiailag teljesen rossz a gyerekhez.

Végül nem váltottunk, de sajnos még mindig azt látom a gyereken, hogy talán rossz ötlet volt annyiban hagyni.

2018. máj. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha „pol. korrekt” akarok lenni, azt mondom, az volt az oka, hogy erős ellentmondás állt fenn az iskola és a családunk értékrendje között.

Bővebben és kevésbé virágnyelven: a tanítónők rosszindulata, a gyerekek folyamatos nyilvános megalázása, szivatása, gúnyolása, ami – mint végül kiderült – náluk évtizedek óta bevett pedagógia gyakorlat a fegyelmezésre.

Egy alapítványi iskolába vittük át a gyereket, ahol pár év alatt helyreállt az önértékelése. A régi suliból sok barátja van (és nekünk is kedves exszülőtársak), akiktől halljuk, hogy a helyzet nem javult, és szomorú, de sok ottmaradt osztálytárs különféle pszichés vagy pszichoszomatikus gonddal küzd a terrorlégkör miatt. Szóval bár az osztálytársak miatt nem volt könnyű döntés, de összességében elégedettek vagyunk, mert látjuk, hogy jót tett a gyereknek.

2018. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is most egy ilyen dologgal küzdök, csak ugye mi a garancia, hogy máshol nem ugyanez folyik vagy még rosszabb? Nehéz ügy. A gyerek amúgy szereti az osztálytársait, magáénak érzi a környezetet, nem meggyőződésem, hogy neki jó lenne egy váltás.


A pedagógusok gúnyolódása hogy történt? Ezt a többi gyerek is átvette? Vagy inkább a gyerek oldalára álltak ez ügyben?

2018. máj. 24. 11:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Írtam neked privit részletekkel.


Ha jól értem, inkább titeket, szülőket zavarnak dolgok, a gyereket nem, ő jól elvan. Ebben az esetben én nem mozgatnám… Bár alapból azt gondolom, hogy a tanári „kínzások” nem csak az elszenvedőnek okoznak problémát, hanem annak is, aki ezt csak nézi.

2018. máj. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen olyan jellegű volt az iskolaváltás oka, mint amit az előző válaszolók leírtak.

Az én lányom nyolcosztályos gimibe ment át, mivel sokszor hamarabb készen volt a feladatokkal és unatkozott órán, mindig kiemelkedően teljesített. Valamint azért, mert az alsó tagozatunk megfelelő volt, sőt, de a felső tagozatról rémhíreket hallottam.

2018. máj. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!