Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mindig elhasználjátok a 3 nap...

Mindig elhasználjátok a 3 nap igazolást az iskolában? Fiam elsős idáig egyet sem használtam el, úgy gondoltam péntekenként kivenném kicsit lazítani.

Figyelt kérdés

Lehet így csinálni?

Ilyenkor kell indokot írni?


2018. jún. 1. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

Én nem vagyok szülő, még. De nekem ilyet sosem engedtek meg a szüleim. A legtöbb évben fel sem használtuk.

Ha mégis akkor inkább olyankor ha egy péntekre letten beteg. Felesleges volt a doki, akkor használtuk el ezeket a napokat.


De lazítani? Arra ott vannak az iskolaszünetek meg közben a hétvégék.

2018. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Lazításra már fölösleges szerintem kivenni, ilyenkor már nagyon lazák az órák, szinte csak játszanak.
2018. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Elsős fiam van. Nem használtunk el egyet sem. 2 hete javasolna az osztályfőnök, hogy ha nyűgösnek látom a gyereket, nyugodtan maradjon otthon. Na de megírták már az összes felmérőt, a következő 2 hét már csak játék és móka lesz. Nem biztos, hogy pont ebből kellene kimaradnia. Szóval az idei napok azok bent maradnak, jövőre időben és másként fogok reagálni a gyerek fáradtságára.


Hogy mit írj?

Tisztelt Tanárnő ! Kisfiam 06. 08-án családi okok miatt hiányozni fog/hiányzik. Üdvözéettel: Kisfiam Anyukája

vagy:

Kedves Mari!

06. 08.-án anyanapot tartunk. Köszönöm megértésed. Juci


Úgyis előre szólsz az ofőnek, így lényegtelen, mit írsz. Amit vele megbeszélsz.

2018. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Az egyessel tökéletese egyetértek. Ezek a napok nem "plusz szabik", arra van, ha temetésre kell menni/bármi sürgős intéznivaló van. Ezt a lazítás-dolgot nem is értem...
2018. jún. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

nálunk kifejezetten javasolta a tanítónéni, hogy ennek terhére lazítsunk. Az elsősök (de nagyobbak is) ilyenkor már nagyon fáradtak, nagyon nehezen veszik az akadályokat és azt, hogy bent kell ülni a hőségben, a teremben.


kicsi gyerekekről beszélünk elsősorban. 6-8 évesekről. de szerintem ha másra nem volt szükség elhasználni, általános iskolában (főként alsóban) teljesen renben van, ha így pihen a gyerkőc egy kicsit.

2018. jún. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Elsőben egyet sem vettünk ki. Másodikban egy nap elmentünk meglátogatni a 3 műszakban dolgozó nagyit a szerdai szabadnapján. Harmadikban egy hétfőn wellnesshétvégéztünk.

Sosem volt cél, hogy elhasználjuk a 3 napot...

De amúgy beírod, hogy családi ok, és nem fog akadékoskodni a tanítónéni.

2018. jún. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Mi elhasználjuk. A kisfiam másodikos, kitűnő tanuló, úgy gondolom, hogy megérdemli. Nem arról van szó, hogy link és lógni akar, hanem kicsit besokall ő is néha, akkor jól esik a pihenés. Eddig két pénteket vettünk már ki, még egy van rendkívüli esetekre, de év végéig azt is kivesszük szerintem.

Ha a gyerek magához mérten jól teljesít az iskolában, akkor szerintem megérdemli.

Indoknak családi okot szoktam írni, a múltkor megkérdezte a tanító néni, hogy miért hiányzott, a fiam megmondta, hogy fáradt volt és én megengedtem, hogy otthon maradjon. Nem volt semmi probléma. Sőt a legutóbbi szombati áthelyezett munkanapon is itthon volt, bár akkor valami egészségnapot tartottak és nem volt tanítás, de nem is kellett igazolni.

2018. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Mennétek is valahova? Nem sok értelmét látom úgy kivenni a gyereket az iskolából 2-3 pénteken, hogy otthon üljön. Akkor már inkább menjen, főleg, hogy ugye már lazábbak ezek az utolsó hetek a suliban. Viszont, ha mondjuk elmennétek strandolni vagy tartanátok egy hosszú hétvégét és odalennétek péntektől vasárnapig, akkor tök jó ötlet kivenni a gyereket. Indoklásnak meg odaírod, hogy családi okok miatt és kész.
2018. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Szülő vagy, ilyen piti dolgokban nem kell a "közönség segítsége" szerintem..

Ha akarod, lazítsatok, ha feleslegesnek erzed mert pl. neked is kéne a szabit tartalékolni vagy már úgyis csak játékos órák vannak így év végén, akkor ne vedd ki.

Ez nem szabadnap, hogy törvényileg ki kell használni.

És próbálj meg határozottabb, önállóbb szülő lenni.

2018. jún. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Iden a teli szunetet toltam meg a fiaimnak 2 nappal.2. es 5.osztalyosok.

Apummal elmentek nemet o.ba.

Azt hiszem dec 21.,22.re esett ez a ket nap.mar nem tanultak.

A nagynak a 3.napot most lottuk el,nagyon szedult reggel,inkabb itthon fogtam.ha nem lesz jobban hetfon orvos,ha jobban lesz akkor igazolom en.

En mindig annyit irok be,hogy betegseg.

Altalaban amugy ilyen esetekre tartom,mint a mai a nagyfiammal.

De tavalyi evben egy napot azert nem mentek mert olyan beteg voltam,hogy az agybol nem birtam kikelni.

Szoval ez az elmegyunk a papaval autozni eppen egy kiveteles eset volt.

De nalunk is mondta az osztalyfonok(mindketto,foleg 1-2.ban),hogy ha latjuk,hogy faradt a gyerek,nyugodtan igazoljunk 1-1 napot.

2018. jún. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!