Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, szerintetek milyen a...

Szülők, szerintetek milyen a "legjobb" iskola?

Figyelt kérdés

Tudom hogy mindenkinek más a jó, mindenki másképp látja a dolgokat.

De kiváncsi lennék hogy mik azok a dolgok amiért azt mondjátok "jó ez az iskola"

Pl. Tanárok hozzáállása, tantárgyak, csengetési rend, osztálylétszám, napirend stb.


2018. jún. 7. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csak közhelyeket tudok mondani.


Olyan intézmény, ahol a gyerek jól érzi magát, s a közössége is szelektált, jó irányba tartó.

A tanárok egyénre szabottan (próbálnak) oktatni, az adott tanuló készségeit fejlesztik a maximumra, s hozzák ki belőle a legtöbbet, nem pedig a gyengeségeit emelik ki.

2018. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

kompetencia alapú oktatás

kis csoportos oktatás

szabad tanterv

a problémákat megoldják - ha kell közösen az érintettekel

van fejlesztés

a gyerek szeressen odajárni

szeress az oktatokat a diákokat

2018. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

A mi iskolánkat nagyon jónak mondanám.


-kis osztálylétszám(14 fő)


-másodiktól angol nyelven kezdik el tanulni a tárgyakat, ötödikre már az egész oktatás ezen a nyelven folyik, kivéve a második, választott nyelv oktatását


-lehetőség van az iskola keretein belül felzárkóztató oktatást igénybe venni a problémás tárgyakból


-szemléletesen oktatnak, fizikából, biológiából, kémiából minden harmadik óra laborgyakorlat


-van kötelező testnevelés, de lehetőség van sportág választásra(úszás, lovaglás, tenisz, általános sport)


-az ételek nagyon jó minőségűek, menüből lehet választani, van külön ételallergiás, és vegán opció is


-a tanárok a legjobban képzett szakemberek közül kerülnek ki, legtöbbjük már publikált, vagy egyéb szakmai elismerést érdemlő tevékenységet végez


-általános elsőtől érettségiig járhatnak ide a gyerekek

2018. jún. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as ez melyik iskola? Ilyet keresek bp-en.
2018. jún. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
3as vagyok: Britannica International School
2018. jún. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Alternativ tanred. Meixner módszer. Ahol a gyerek egyéni képességeit nézik. Integrált, hogy megtanulja az elfogadást. Magán.
2018. jún. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Miért is lettem ennyire lepontozva? Talán nem a kérdésre válaszoltam? Imádom mikor egyes értelmi alulműködöttek nem ismerik a zöld és piros gombok megfelelő használatát csak nyomják ész nélkül.
2018. jún. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Egy évvel ezelőtt hatalmas dilemméban voltam. Még nem biztos, hogy jól tettem, de végül hagytam, had folyjanak a dolgok a saját medrükben, amerre akarnak.

Most azt látom, hogy ami a legfontosabb (igazából az EGYETLEN, ami fontos), hogy az elsős gyerek olyan tanítót kapjon, aki szereti őt és aki az ő számára is szerethető személy. Komolyan azt gondolom, hogy elsőben semmi más nem számít. Lényegében még ovisok.


Ami nekem pozitívum:

-rengeteg szabadban töltött idő (ha fáradtak a gyerekek, bizony 1-1 éneket vagy rajzórát simán beáldoznak és játszótereznek helyette)

-jó kommunikáció a pedagógus és a szülő között (ne küldjön el a búsba akkor sem, ha kétnaponta zargatom valamivel a gyerek miatt. Majd leszokok róla, de rohadtul hiányozni tud az a fajta "átadás", ami oviban volt, hogy Pistike evett, minden rendben volt, térdét kicsit beütötte, de nem sírt, stb... -rajtam speciel látta a tanár, hogy igénylem ezt, és egyáltalán nem okoz neki gondot minden alkalommal 2 mondatban elmondani, hogy rendben volt-e a gyerekem)

-tartalmas szabadidő (iskolai sportkör, szakkör, stb, a gyereknek legyen miből válogatni. enyém pl 3 hete kezdett röplabdázni. Kicsi még hozzá, és vége is a tanévnek, de volt hozzá partner tesitanár, akkor meg miért ne?)


Hirtelen ezek jutottak eszembe, amik fontosak. Persze jó egy kis létszámú osztály, de egy jó tanító boldogul nagyobb létszámmal is, a rossz tanító pedig 10 gyerekkel sem tud mit kezdeni.


Nálunk már elsőben van heti 1 angol és informatika. játékos, nem megterhelő a gyereknek (ikább unalmas)

2018. jún. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, igen, nagyon fontos, hogy ha van rá igény, legyen lehetőség differenciálásra.

Gyerekem már rég ezres számkörben számolt, amikor a többiek még a tizes átlépést tanulták. Utálta is a matekot rendesen. Szóltam a tanárnak (nem is értem, hogy miért nem előbb), következő héttől ki lettek emelve a jó matekosok, és külön foglalkozott velük.

2018. jún. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lányom most fejezi be az elsö osztályt és úgy gondolom, hogy a mi iskolánk és tanárunk az egyik legjobb. Az egyetlen ami rossz, hogy lányom imád tanulni és kevés feladatot kap, vagy csak ismétlö dolgokat, pedig iszonyat mennyiségben csinálna sok mindent.


DE amiért jónak tartom. Integrált gyerekek is járnak hozzájuk. Vagy is megtanulja, hogy nem minden gyerek jóképességü van akire 100x kell rászolni, és van akinek segíteni kell sok mindenben. Az integrált gyerekeknek van külön segítöjük akik mellettük ülnek egész nap...


Nekem ami nagyon tetszik, hogy nem ülnek egész nap, söt egy óra kb 20 perc ülésböl áll, a többiben feladatok vannak. A tanárnö minden két hétben megváltoztatja az ülés rendet, néha ahogy a gyerekek akarják, néha ahogy ö akarja.


A gyerekeknek rengeteg mindenbe van bele szólása, választási lehetöségük.


Lányom is és én is boldog vagyok ettöl az iskolától, söt a tanártól is. AHogy irtam, jobb lenne több választható feladat a jobb gyerekeknek, de kb ez legyen a legnagyobb bajom.

2018. jún. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!