Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Waldorf iskoláról írnátok...

Waldorf iskoláról írnátok tapasztalatokat? Illetve, hogy mennyibe kerül egy-egy hónapra az oktatás?

Figyelt kérdés
2018. júl. 4. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Megfizeted a minőségi oktatást!

Fiam most lesz ötödikes, waldorf oviba is járt. Kisebb létszámú osztályokban tanulnok, lassan de jól elmagyarázzák az anyagot. 8:00tól 10ig vannak a fő órák 10-12ig mozgás, idegennyelv, kézművesség vagy zene.

Fiam nem napközis sokszor délben végez.

Amiért a waldorfot választottuk, hogy nyugodt baráti légkör van, kedves tanárokkal.

Egy dolog ami negatív hogy nagyon lassan haladnak,első évben még nem olvasnak írnak folyamatosan. Fiamék 2 év alatt vették át az abct.

2018. júl. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

A waldorf önmagában nem lenne rossz, ha lennének waldorf egyetemek és waldorf munkahelyek. Így a gyerek, ha kikerül a "valódi" életbe, egyetemre megy vagy dolgozni, könnyen pofonokat kaphat, mert a waldorfban nem szigorúak, nem tanítják meg őket tanulni, így egy hagyományos iskola szenvedés lesz egy olyan gyereknek aki waldorf szerint tanult.


Ismerősöm gyereke ott végzett, de nem találja a helyét a munka világában. Ott megszokta hogy ha valamihez nincs kedve, akkor kiválthatja mással, vagy megcsinálhatja máskor, nem követelnek annyit mint máshol. A munkahely neki ezért pokol, mert határidők vannak és kötelező feladatok.

2018. júl. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Egy ismerősöm ott tanult 10. osztály végéig. Aztán megunta és átiratkozott normál gimibe. Újra kellett kezdenie 9. évfolyamtól, annyi hiányossága volt.


Én csak akkor iratnám be oda a gyerekemet, ha érezhetően lassabb tempóra lenne szüksége a korosztályához képest.

2018. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Ahogy 2-es írja. Rokonfiú is csak teng-leng a világban, nem kapott normál oktatást, a waldorfot a legtöbb munkáltató lenézi mert hiányos tudást ad. A srác csak kétkezi munkákat kap mint kisegítő, hol szerelőműhelyben, hol kertépítő szakmunkás keze alatt. (talicskázik). Pedig nagy álmai voltak de a waldorf suli kb. mintha rózsaszín felhőn csücsülnétek tanárostul.
2018. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
25%

Először is, válaszolnék az eddigieknél. Nem rokonra, ismerősre, hanem saját magamra alapozva. Többen írták, hogy a Waldorf után nem találják a helyüket a volt diákok az életben. Ez szerintetek államit végzett diákokkal nem fordul elő?

Szerintem számos akár egyetemet végzett ember is csak teng-leng, a szakmájában kívül dolgozik, és nincs megbecsülve.

Hogy a munkáltatók lenézik a Waldorf iskola érettségit? Szerintem ez nevetséges. Az állások betöltéséhez érettségit kérnek. Sehol nem szabják meg, hogy hol szerzettet,és nem is foglalkoznak vele.

Hogy állami suliban megálljuk e a helyünket?

Igen, többségében meg. Én majdnem az egész osztállyal nyolcadikán otthagytam a Waldit, most érettségiztünk, igazán jó eredményekkel.

Illetve előző osztályokból számos példát tudok aki egyetemi végzettség birtokában van már. Van köztük matematikatanár, történelemtanár, jogász, hegedűművész (zeneakadémia).

A haladás üteme valóban lassabb, de itt figyelembe kell venni, hogy 13 éves az iskola, tehát van egy teljes év az érettségire való felkészüléshez.így ebből hátrány nem származik.

A tanítás minősége sajnos nagyon függ az adott iskolától, hatalmas eltérések vannak, illetve egy jó osztálytanítótól.

A támogatásbösszegénél figyelembe veszik a diák anyagi hátterét, nálunk két összeg volt: 14000/hó, illetve akik megmgedhették maguknak és elégedettek voltak az oktatás színvonalával: 24000/hó. Ezt nem az iskola döntötte el, egyéni vállalás kérdése. Egyébként is elég rugalmasan kezelték, tudok olyat, aki egy évi elmaradásban volt.

Összességében, mint mint minden rendszernek, így a Waldorfnak is vannak hibái, de én egy percig sem bántam meg, hogy odajártam.

Ha van esetleg kérdésed, írj nyugodtan PM.et

2018. júl. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Valaki írta, hogy 8-tól 10-ig tanulják a fő tantárgyakat... No ez a legnagyobb probléma, hogy szinte semmit sem tanulnak meg! 120 perc alatt, amiben még kb 20 perc a szünet...


Waldorf főiskola? Ne mááááá.... Az élet is Walorf? Habár ki tudja? A mai liberális világban csak az ego a fontos, a közösség teljes háttérbeszorításával...


Senki se adja oda gyerekét, mert nem tanulja meg az "életet"! Az élet nem Waldorf, ahol az egyén akkor tesz valamit, ha kedve van! Persze, kedv van! De mihez? Hasznos dolgokhoz ritkán!

2018. júl. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

5/6 Időpont júl. 7. 09:52 - válasz.

Igen, az érettségit kérik a legtöbb helyen, de közben megnézik, hogy hol szerezte... Bizony vannak a fejekben listázott iskolák, melyek végzettjeit valahogy nem nagyon akarják alkalmazni...

2018. júl. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Szia! Az én szüleim 6.-os koromban megbeszéltek egy waldorf sulival hogy odajárhatok 2 hétig és majd meglátjuk. Az első tapasztalatom egyén jellegű, szóval lehetetlen általánosítani. Ez bármelyik más suliban megeshet, de azért leírom.


13 fős volt az osztály, ebből 7-en lányok. Elég kirekesztőek voltak, szünetben egyedül maradtam, nem érdeklődtek. Ezt furcsának találtam, mert mikor hozzánk jött új osztálytárs, mindenki lerohamozta. Mindegy, próbáltam alkalmazkodni, kerestem a társaságukat, de ők sokat kritizáltak. Rosszul éreztem magam és a 3. nap után abba is hagytam. Hihetetlen jó érzés volt visszakerülni a rendes jó osztályközösségembe.


Nos amire kíváncsi vagy az gondolom nem ez. Alapvetően egyébként jól szórakoztam volna. 20 perces szünetek, napi 5 óra... "Rendes" állami iskolában pedig már akkor is heti 32 órám volt. Ráadásul a tanórák se az unalmas sémák szerint mentek. Hátul a terem végében volt egy nagy szőnyeg (amit az egyik lány egyszer lehányt, a folt megmaradt és beszólogattak neki emiatt) amire körbeültünk a tanárral és énekeltünk valami német dalt (én általánosban csak angolt tanultam, így a németet kb egyáltalán nem értettem. Értékeltem volna ha a tanár tekintettel lesz rám. Ott angolt és németet is tanultak) és babzsákokat adogattunk körbe. Meg volt a maga üteme és technikája és kezdőként nehéz volt beleszokni de a hangulat oldódott egy kicdit. Utána leültünk a helyünkre és én halálra untam magam. 4-5.-es anyagot vettek, úgy hogy nekik tök új volt. A tanár meg csodálkozott hogy hogy értem a témát. És az összes többi óra így telt, a rajzon kívül az összes dolgot tanultam már amit vettek. A rajz legalább érdekes volt. Az az egy dolog amit nagyon sajnálok hogy állami suliban nincs olyan szintű művészeti oktatás. Új technikákat tanultam, teljesen más szemszögből tanítják. Imádtam azt az egyetlen rajzórát.


Valóban nagyon le vannak maradva, álomvilágban élnek elvarázsolva a maguk buborékjában. Én nem járatnám se a jelenlegi állami iskolába a gyerekemet se wardolfba. Nyilván választani kell, és a normális iskolát választanám, ahol nem az számít, hogy lassú felfogású, elmaradott gyerekeket tanítsanak. 17l

2018. aug. 3. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!