Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor van itt az ideje a...

Mikor van itt az ideje a felvilágosításnak?

Figyelt kérdés
Kislányom 2.osztályos lesz. Nem tudja mi az a menstruáció, nem tartottam még szükségesnek hogy elmondjam. Kolléganőm kisfia 7éves, kislánya 5éves. Anyuka előttük végzi a dolgát, tampon csere stb. Szerinte normális. Maradi vagyok? Iskolában úgy tudom 5. osztályban van felvilágosítás. Nyilván téma lesz nálunk is de ennyi idősen korainak találom. Ha kérdezne válaszolnék, de még nem volt rá példa. Mi a véleményetek?
2018. júl. 23. 22:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Beteg dolog bárki elött tampont cserélni. De az 5.es kor késő. Addigra már lehet rég megjön neki.
2018. júl. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Nekem csak 1 éves a lányom, de most úgy gondolom, hogy egészen korán tudni fogja, mondjuk ovis korban, ha nekem megjön, de tampont nem fogok előtte cserélni az biztos, így szerintem jobban hozzászokik, hogy ez természetes dolog.
2018. júl. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. júl. 23. 23:15
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
5. osztályban a lányok zöme már menstruál, az nagyon későn van. Az ő szintjén már 3-4 évesen el lehet mondani, hogy ha nincsen baba a pocakban, akkor jön onnan egy kis vér minden hónapban. Cserét ne mutass, de a tiszta tampont/betétet nyugodtan. 2. osztályban már illene tudni ezt.
2018. júl. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem horrorizálom én se ilyesmivel a fiaim, de amikor a drogériában bekerült a titokzatos doboz is a bevásárló kocsiba, rögvest el kellett magyarázni, mire jó :) Másodikosnak már nyugodtan vehetsz valami gyerekeknek való emberi testről szóló könyvet is.
2018. júl. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Tampont épeszű ember nem cserél más előtt. Felvilágosítani pedig már jóval korábban el kell kezdeni, mint az 5. osztály. Már az egészen kicsi gyerek is kérdez, neki is lehet a saját szintjén válaszolni. Egy másodikos már azért megérti, ha egyszerűen fogalmazod meg neki. Az én lányom valamikor ovisan kezdett érdeklődni, akkor -beszéltünk róla először.
2018. júl. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Alapbol becsukom a furdoszobaajtot kehelycserenel (ami ugye meg veresebb latvany, mint egy tampon, vagy betet), de elofordult, hogy a 2,5 eves hirtelen ram torte az ajtot, es rakerdezett, hogy mit csinalok, elmondtam neki a sajat szintjen, es kesobb is ezt tervezem, nem egyszerre, hirtelen, vagy tul keson akarom a felvilagositast is, hanem szepen, mindig az adott kornak megfeleloen csepegtetni az infot, ha feljon a tema, es akkor is a leheto legegyszerubben, es nem hazudva.
2018. júl. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

A felvilágosítás nem egyszeri alkalom,hanem egy folyamat.

Mindig őszintén,a gyerek életkorának megfelelően kell válaszolni a kérdésekre.


Eddig mit mondtál,honnan jön a baba? Vagy ha menstruációd miatt elmaradt a strand?

2018. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Ez ugyanolyan, minthogy az onkielegitesrol is beszel az ember alapesetben veluk, ha magahoz nyul, elmagyarazni, hogy azt akkor csinalja, amikor a szobajaban van, es nem latja mas, meg majd egy felnott kapcsolatban a parjaval, ugyanigy a menstruaciorol, a kisbaba szuleteserol. Vannak mar ezzel kapcsolatos gyerekkonyvek. Nekunk peldaul anatomia-kartyaink vannak, mar a 2,5 eves is kerdezi, hogy mi micsoda rajta, lehet alkalmat is teremteni ehhez.
2018. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyre hamarabb menstrualnak a lanyok, sokan mar az "en idomben" is 8-9 evesen. Elotte jo tul lenni a menzesz reszen, nehogy megijedjen, ha megjon neki.
2018. júl. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!