Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolában vannak-e olyan...

Iskolában vannak-e olyan versek, dalok, mesék amiket az óvodából "visz" a gyerek? Amiket úgy gondolnak, hogy első osztályban mindenki ismer és tud, tehát erre épül a tananyag?

Figyelt kérdés

Többször találkoztam már ovis tesztekben "Hófehérkével", "Csipkerózsikával", "Csizmáskandúrral" - nagyjából tudják a történetet a gyermekeim, de abszolút nem érdeklik ezek a mesék, sőt a Piroskától, Jancsikéktól és egy csomó mesétől félnek is (ha jól belegondolunk mindegyik Grimm és Andersennek a legmélyén gyilkosság, árulás, halál, megtorlás van). Egyáltalán miért kell ilyen részisztő meséket hallgatni egy gyereknek?

Egyéb versek, dalok amik "kötelezők"?



2018. aug. 10. 16:54
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket az enyém is csak nagyjából ismeri. Grimm szerintem egyáltalán nem óvódás korú gyereknek való. Andersen már inkább, de ugye azok nem annyira elterjedtek.

Szerintem a gyerekdalok úgy általában ismertek (a part alatt, tavszi szél, egyszer egy királyfi, stb lehetne a végtelenségig sorolni) mindenki számára... persze szülőként a régiek. Oviból is hozott haza olyat a gyerek, amit sosem hallottam még (pl: én kicsike vagyok kezdetű), iskolában is tanult ilyet.

De olyanra nem épül sztem tannyag, amit valószínű tanult a gyerek. Ha ráépül, akkor a suliban is van szó róla.

Az egyetlen, amit hiányoltam, és munkafüzetben kérdések voltak róla Az oroszlán és a kiskutya c. mese. Kedvencem volt 30 éve, és kerestem is az olvasókönyvben, a kérdések felfedezése után újra, többször is, de nem leltem. Bár nyilván nem ki kellett találni a gyerekeknek, lehet, hogy hallás utáni szövegértés volt a feladat, és a tanítónéni olvasta.


Na, szóval azt akarom kihozni ebből, hogy nincs ilyen, ami alap és kötelező. Ami kell, azt megtanulják a suliban.

2018. aug. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!