Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van, aki otthon saját maga...

Van, aki otthon saját maga készítette fel gyermekét 8 osztályos gimnáziumi felvételire?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a gyerekem nem kiemelkedő tanuló, igazából a sulival is elégedettek vagyunk, de úgy vagyok vele, miért ne próbáljuk meg a felvételit? Így legalább gyakorolnánk otthon többet, az biztos nem árt, és kapnánk egy objektív képet arról, hogy áll a többiekhez képest. Arra gondoltam, hogy letöltöm a régi feladatsorokat és szépen haladunk rajta sorban végig. Aki maga készítette fel a gyerekét az hogy csinálta? Működött-e? Mennyire volt sikeres?
2018. aug. 26. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Először érdemes átgondolni, hogy ha a gyereked nem kiemelkedő, akkor érdemes-e ezt erőltetni? Mennyire lenne jó neki egy ilyen versenyhelyzet, csupa kiemelkedő tanuló között?

Nem kapsz róla reális képet, hogy a többiekhez képest hol tart, mert nem mindenki felvételizik, csak a jobb tanulók. Hozzájuk tudod csak hasonlítani.


Mikor az enyém felvételizett, akkor pont a lusta korszakát élte. Egy feladatsorra tudtam rávenni. Hótt lazán beült az írásbelire úgy, hogy nem gyakorolt. 12. lett a felvételi rangsorban. Annyi előnye volt, hogy többször is volt 1-4. osztályosként versenyeken, és nem izgult a felvételi előtt, de ugye nem is érdekelte.

Idén 9. osztályos, mai napig b..ik tanulni, és 4,2 átlaggal zárt év végén, ebben benne van egy rajz és egy ének hármas.

2018. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Egy percet se készült rá, se itthon, se máshol. A legjobb eredménnyel vették fel, mert nem egy kis teljesítménykényszeres roncs volt, mire a felvételire került sor. Rossz volt nézni a síró gyerekeket...
2018. aug. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát nálunk az eddigi nevelés során sem az volt a cél, hogy teljesítménykényszeres legyen, szerencsére sikerült átadni neki, hogy van amit nyugodtan el lehet engedni. Imád szerepelni (sport, színjátszás), nem egy stresszelős fajta, szereti a kihívásokat, versenyeket. Pont az a jó, hogy ezen a felvételin nem múlik semmi. Amúgy szívesen gyakorol itthon, a kényszert nem szereti (pl. kötelező olvasmány) de amit mi találtunk azt szívesen csinálta nyáron is. Igazából azt nem tudom, milyen könyvből/feladatgyűjteményből lenne érdemes gyakorolni vele úgy, hogy élvezze is. Mert kényszeríteni biztos nem fogom.
2018. aug. 26. 11:02
 4/10 A kérdező kommentje:
*amit mi találtunk ki
2018. aug. 26. 11:04
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Tanítói oldalról írok. Az előző osztályomban 4-en próbálkoztak a felvételivel. Mindegyikkel külön foglalkoztam tehetséggondozás keretei között 1 órát + tanórán differenciáltam. Otthon körülbelül 2-en foglalkoztak a felvételivel, hétvégente hébe-hóba. Igazából egyik szülő sem erőltette a gyerekeknek, csak szerették volna őket is egy felvételi helyzetbe hozni.


Mindenképp jelezném a suliban, hogy mik a szándékaid, hátha segítőkész lesz a tanító néni. A felvételiben van néhány olyan dolgok, amit én csak később tanítok meg az általam írt tanmenet alapján, így nekik ezeket előre hoztam. Gyakorolni bőven elég a korábbi évek feladatsorai + esetleg néhány feladat a 6.-os kompetencia mérésekből.

2018. aug. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
7%
Jaja, hatodikas komp negyedikesnek...
2018. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os! A kompetencia képességek és készségek együttesét jelenti, a mérés olyan feladatokat tartalmaz ami a gyerek problémamegoldó képességére kíváncsi, nem tárgyi tudásra mint pl. a szögmérésre, amit nem még nem tanult.


A 6.-osoknak összeállított mérésekben jócskán lehet találni olyan feladatokat, melyeket egy átlagos képességű negyedikesek is vígan megoldanak. A logikus gondolkodás megfelelő fejlesztésével pedig meglepődnél hova el lehet jutni egy átlagos képességű gyerekkel is, nem hogy egy olyannal aki 8 osztályos gimibe készül!

2018. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

A lányom jelenleg egy nyolcévfolyamos gimnáziumban most lesz nyolcadikos. Negyedikes korában mi készítettük fel itthon a felvételire. Tehát nem jártunk felvételi előkészítőre és magántanárt sem fogadtunk mellé. Hétvégente szombaton és vasárnap megcsinált 1-1 magyar és matek felvételi feladatsort amit kijavítottunk. Mikor elfogytak a felvételi feladatok akkor a neten fellelhető próbafelvételiket oldogattuk.

Magyar 40 pontosra a matek 44 pontosra sikerült. Ezzel az eredménnyel vették fel a Babits Mihály Gimnáziumba (Újpest).

A sikeres felvételihez elsősorban a gyerekednek kell, hogy legyen tehetsége, kitartása és szorgalma valamint jól kell teljesítenie stresszhelyzetben.

2018. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van, sokan otthon készítik fel. Persze attól is függ melyik gimibe. Pl Szent-Györgyi simán megugorható ennyivel. Egy Radnóti, Balassi, Szilágyi már nem biztos, pláne ha amúgy sem kiemelkedő tanuló. Reális gimit kell kitűzni célul és akkor otthon tanulással és minimális stresszel is mehet.
2018. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. aug. 31. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!