Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennétek, ha nektek nem...

Mit tennétek, ha nektek nem tetszene annyira az iskola, de a gyereketek szeretné?

Figyelt kérdés

Még mielőtt megosztanék bármit, leírom, hogy direkt nem fogok konkrétumokat írni. (hely, kerület, stb.) Annyit megosztok, hogy Budapestről van szó.

A gyerekem most kezdte az iskolát, ami első blikkre nagyon jó választásnak tűnt minden szempontból. A tanárok nagyon kedvesek és segítőkészek, viszont aránytalanul nagy a kisebbség az osztályban. (22 gyerekből 19).

Gyakran kérdezgetjük itthon a gyerkőcöt, hogy jól érzi e magát az osztályban, milyen a többi gyerek.

Ő azt mondja, hogy szeret ide járni, tetszik neki az iskola és a tanárok is nagyon kedvesek, a gyerekekkel sincs probléma, ő is összebarátkozott már valakivel, "aki egy a maradék 3-ból."

Ti annyiban hagynátok ezekután a dolgot vagy esetleg keresnétek olyan iskolát, ahol arányosabban eloszlanak a gyerekek?

Hangsúlyozom, hogy semmiféle rasszista indíttatás nincs a kérdésem mögött.

Köszönöm a normális válaszokat!



2018. szept. 5. 13:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%

Ha nincs rasszista felhangja a kérdésednek, akkor mi értelme van?

Amúgy jelenleg ti vagytok az osztályban a kisebbség.


Miből gondolod, hogy mind a 19 kisgyerek roma? rájuk van írva?

Ha ilyen arányban vannak, akkor azt látni kellett volna már iskolaválasztásnál, hiszen nem hiszem, hogy a környéken csak ebben a korosztályban vannak ennyien.

Körzetes suli? Oviban mi volt a helyzet?

2018. szept. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
1-es, én a véleményedre lennék pl kiváncsi. Nem a mellék kérdésekre. Te pl mit tennél ebben a helyzetben? Hagynád v váltanál?
2018. szept. 5. 13:52
 3/25 anonim ***** válasza:
64%
Én biztos, hogy váltanék.
2018. szept. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

de a helyzethez hozzátartoznak azokra a kérdésekre adott válaszok is.

Igen, nálunk is van olyan iskola, ahol 10-ből 8 gyerek roma, és igen, vannak ennek ellenére olyan szülők, akik ezt a sulit választják a pedagógiai programja illetve a tanítói miatt.

Ahova az enyém jár, ott kb a fele roma a gyerekeknek az osztályban, sajnos nagyrészt az igaz problémás fajta. De nem mind. Vannak közöttük is tiszta, normális, okos gyerekek jó körülmények közül. De ezt tudtam ez ilyen körzet, a városban pont a mi környékünkön vannak a "cigány utcák". Sőt én is ilyen oviba, iskolába jártam, nem éreztem ennek különösképpen hátrányát.


Tehát egyáltalán nem mindegy, hogy tudott volt, hogy a körzetben ennyien vannak cigányok, illetve hogy azok "honnan" jönnek.


Nehéz 1 év van mögöttünk, én tavaly augusztus legvégén sem voltam még biztos abban, hogy hova, melyik iskolába menjen a gyerekem.

De biztosan állíthatom, hogy sem az osztálytársak, sem az iskola nem számít, kizárólag a tanító.

Ha a tanító igazán jó, akkor minden mást képes kompenzálni.

2018. szept. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
30%
Aha..Amikor majd tetves lesz a gyereked másképp fogod látni.
2018. szept. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
63%

jöhet a lepont. :)

Én be se írattam volna ilyen iskolába. Gondolom ez a tendencia nem csak a ti osztályotokra jellemző, hanem kb. az egész iskolára, ill. a környékre.

Nem kérdés, biztos váltanék.

2018. szept. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

#6

pont azért kérdeztem azokat a dolgokat az 1. kérdésben. Szerintem azért az etnikai összetétel látható a suliban úgy en bloc. Olyan nincs, hogy a felsőbb évfolyamokon alig akad elvétve 1-2 roma gyerek, aztán egyszercsak az osztály 90% az lesz.

Szóval igen, ha ez gondot okoz, akkor nem is kellett volna ide beiratni.

2018. szept. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

Amíg a gyerek jól érzi magát, nem valtanek.

Nálunk is hasonló a helyzet. Sok a roma. Nem mondom, hogy imádom őket, de a többség normális, jól tanul, tiszta.

2018. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%
Váltani kell
2018. szept. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

3 nap alapján jól érzi e magát, nem releváns. 3 nap semmit se jelent.

Előtte nem tudtátok, milyen kerületben laktok, vagy hova készültök adni őt? Ezt nem értem...

Nem tudom mit tennék , megvárnám talán hogy mi sül ki belőle (bár aztán meg egy új osztályközösségbe átrángatni nem biztos hogy jól fog esni neki)

2018. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!