Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Meddig tart az elsősök beszokt...

Andi80018 kérdése:

Meddig tart az elsősök beszoktatása?

Figyelt kérdés
Egyenlőre még elhozom a fiamat ebéd után, második héten is ugyanez lesz?

2018. szept. 6. 08:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Már az elsősöket is beszoktatják? :O


Bocsánat, de én még csak kismama vagyok, de engem ez totál meglepett.

2018. szept. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Ameddig tudod, hozd el a kis elsőst, akár egész évben. Nagyon jó neki még, ha otthon lehet délután. Fárasztó és nehéz az iskolakezdés...
2018. szept. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk első héten.

Szerintem nem rossz nekik délután a gyerektársaság, a játék és a barátkozás. Akit egész évben elhoznak az gyakorlatilag esélyt sem kap pajtásokat és közös élményeket szerezni, anya szoknyáján ülni már nagy egy 7 éves. Ha csak az órákon van együtt a kortársaival, azzal hazavágod az egész szocializacióját az osztályban....kimarad az összes játékból amikre a napköziben kerül sor.

2018. szept. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nálunk úgy történt az elsősök "beszoktatása", hogy kérte a tanítónéni, hogy aki tud, maradjon ott reggel, amíg ő is beérkezik, és segítsen a gyerkőcnek kipakolni, elrámolni. Aki meg tudta oldani, első héten ebéd után még hazamehetett. Az enyém már 2. nap maradni akart játszani. Szívás napköziből eljönni, mert az a játékidő. Délelőtt órák vannak.

2. héttől a gyerekek már önállóan pakoltak és csak kikérővel hiányozhattak napköziből.

Szóval nem igazán beszoktatás ez, csak részt vettünk abban, hogy belejöjjön az iskolai rendbe.


Idén az első 2 reggelen kísértem és vártam meg a tanítót. Úgyis sok pakkot kellett vinni, dobozokat, rajzcuccot, könyveket, kultúrgazt vissza, biztosítást befizetni, stb. Most még voltak megbeszélnivalók. 2 reggel alatt letudtam, és ennyi.

2018. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem. Gondolom iskolától függ, meddig tart. Ja, semmiképpen nem gondolom, hogy elhozom, főleg, mert sok sport lesz neki délután, és csak jókat hallok a napköziről, illetve ugyanaz a két tanító néni lesz velük délután is. Egyébként is dolgozunk, nem tudnám elhozni ebéd után. :-)
2018. szept. 6. 09:06
 6/13 babyboom567 ***** válasza:
Én ezt nem értem,keresztfiamék iskolájában KÖTELEZŐ maradni délután is(elsőben is az volt).
2018. szept. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is annyi volt a "beszoktatás", hogy első napokban még bekísérhettük őket az osztályba, és ha otthagyott valamit, akkor a szülővel felmehetett érte. Utána már önállóan kellett pakolásznia és ha valami kifelejtődött, így jártunk... Első félévben pedig ebéd után volt egy kis pihenő (kb. negyed óra, amikor a padra dőlve mesét hallgattak). Meg hát azért elég játékosra vettek mindent kb. végig egész évben.

Napköziből az hozta/hozza el csak a gyerekét, aki meg tudja oldani, és aki szerint a gyereknek az a jobb, ha ő gyakorol vele.

2018. szept. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6-os, van olyan iskola, ami egész napos, ott nincs házi meg napközi, hanem délután is vannak kötelező órák.
2018. szept. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk első két nap lehetett bekísérni a gyerekeket az osztályterembe, és csak első nap hoztam el ebéd után, második nap már ott maradt napköziben, ahogy a többi napközis 90 %-a is.
2018. szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Végül is jövő héttől már napközi lesz, négyig.
2018. szept. 7. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!