Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Zalaegerszegi Waldorf-iskoláró...

Zalaegerszegi Waldorf-iskoláról, óvodáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Az alapelv nagyon tetszik, viszont nem tudom, nem esnek-e át a ló túloldalára, illetve mondják, hogy a Waldorf jó, de nagyon sok függ az adott iskolától, tanítótól is, mert nem mindenki valósítja meg ugyanúgy a dolgokat. Nagyon fontosnak tartom a gyerekközpontúságot, de azt sem gondolom, hogy az állami iskolákra általánosan jellemző, hogy nem azok. Az sem tetszik, hogy a waldorfosok eleve úgy reklámozzák magukat, hogy szidják a közoktatást és az állami iskolákat, illetve nem szeretném, hogy a gyerekek burokban, rózsaszín vattacukorfelhőben járjanak iskolába, kellenek a keretek, kell a NEM, hogy tanulja azt is, mit lehet, és mit nem. Mennyire igaz ez az iskolára? Vagy nekem vannak csak előítéleteim? Vagyis maga az alapelv nagyon tetszik, de vannak kétségeim. Örülnék, ha valaki el tudná oszlatni :) Ha meg nem, hát így jártam.
2018. szept. 12. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ha érdrkel szept.21-én 17 órakor a Napravár waldorf óvodában lesz egy kötetlen beszélgetés " Waldorf szülői szemmel" címmel. Ott felteheted a kérdéseidet, ovis és iskolás gyerekek szüleinek.
2018. szept. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még annyit mondanék, hogy egy szülőtöl sem hallottam, az állami oktatást szidni.Alapvetően azt gondolom, hogy Magyarországon az óvodák szinte mind gyermekközpontúak és az iskolák alsó tagozata is( itt már tanítò függő), utána romlik el valami. Vannak olyan gyerekek akik év közben csatlakoztak az iskolához, az ő szüleik is csak az adott iskolárol, tanírókrol tudnak véleményt alkotni. Az ovirol annyit, hogy én a pedagógiájuk miatt, a természetes anyagú játékok,a kötvetlen viszony és a családias közeg miatt járatom oda. Vannak korlátok, szabályok, van napi és hetirend ami a gyerekeknek biztonságot, kiszámíthatóságot jelent.
2018. szept. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
52%

Őszintén? A reformpedagógiai módszerek nagyrésze már a 80-as években elbukott többszöri próbálkozásra is. Manapság inkább divat más pedagógiai szemléletű bölcsibe/oviba/suliba vinni a gyermeket...

Az, hogy egy állami intézmény mennyire gyermekközpontú, nem a falak, hanem a pedagógusok személye határozza meg. Mindenki más és más...vannak kifejezetten nagybetűs tanárok, illetve olyanok, akiket nem nevenék pályára alkalmasnak. Ez úgy gondolom minden szakmában megvan..

Viszont a Waldorf amennyire tapasztalom azokon a diákokon, akik átjönnek normál oktatású tanintézménybe, iszonyúan le vannak maradva!!

Funkcionális analfabétákat nevelnek, akik nagyon kreatívak..és pont.


Üdv,

Mr. Teacher :)

2018. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, Mr teacher, ez a saját álláspontod. Gondolom valamiféle frusztrációt vezetsz le most :D
2019. febr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!