Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy oldjátok meg reggel ha a...

Hogy oldjátok meg reggel ha a kisebb testvér beteg?

Figyelt kérdés

Kisfiam most kezdte az első osztályt, nyilván kísérjük reggelente. Van egy lassan 4 éves ovis húga, aki ma este belázasodott. A probléma hogy az apjuk 24 órás műszakban dolgozik és 7.45-8-nàl előbb nem igazán fog hazaérni reggel.

Viszont a kisfiammal be kell érnünk max 7.45-re.

Berángatnátok a beteg kistesót a naggyal a suliba? Más hogy oldja meg az ilyen helyzeteket?


2018. szept. 13. 20:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a közelben, szomszédban vagy osztálytárs, iskolatárs, akit kísérnek és elvinnék a tiédet is?
2018. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Én ilyenkor hívtam apósomat, aki elsétált a suliba a naggyal.

Mivel ez nálatok nyilván nem játszik, én beírnám az üzenőbe, hogy családi okok miatt késett ma Pistike az iskolából, és bevinném, ha apja hazaért.

2018. szept. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Egyik megoldás, ha a kicsi nincs nagyon nyomorultul, hogy bebugyolálod reggel és autóval elviszed őt is az iskolába. Én nem vezetek, de annak idején meghagytam egy sport babakocsit erre a célra.


Ha nagyon beteg a kicsi, rossz a közérzete, akkor várjátok meg Apát és legfeljebb kicsit késik a nagy az iskolából. Ebben az esetben fel kell hívni az iskolát, hogy helyzet van.


Reggel majd eldől, jobbulást és csigavér!:)

2018. szept. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Mindig vittuk/visszuk suliba/oviba egyutt azt, amelyik nem beteg. (Nincs igazan nagy es kicsi, mert egy ev van kozottuk).

A ferjem nekem fixen dolgozik reggel es delutan, csalad nincs, de raeros rokon/varat/szomszed sem, aki besegitett volna.

Igazabol azt szoktuk meg, hogy meg kell oldani es kesz. Soha nem hianyzott, kesett emiatt az egeszses gyerek.

Jah, van kocsi es jogsim, de nem vezetek.

Amig babakocsiba belefert, amelyik beteg, addig abban vittem, mert oda-vissza kb 2,5 km egy kor es ugye ketszer kell menni. Sok lett volna betegen gyalog a gyerekeknek.

Kesobb oedig a sajat, felnott meretu rolleremen toltam el a beteget, hogy ne kelljen annyit setalni.

Tiz ev alatt nagyon sokszor volt ilyen, azerencses vagy, hogy ez neked az elso. :)

Nem nagy dolog, szerintem ennyi a levegozestol nem lesz baja a betegnek sem.

2018. szept. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha autóval viszed, akkor igen, betenném az autóba őt is és úgy vinném a nagyot az iskolába.

A suliból meg egyenesen az orvoshoz a kicsit.

Tudom, miről beszélek, amikor a legnagyobb gyerekem az iskolát kezdte, 1,2 és 4 éves testvérei voltak. Én vittem őket magammal, sőt, délben is, amikor elhoztam a nagyot a suliból.

Jobbulást Nektek!

2018. szept. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére csak 5-6 perc gyalog a suli. Még van egy 5.5 éves tesója is, ugyanabba az oviba járnak, az 2 percre van tőlünk, kb a szomszédban. De vajon ott is hogy veszik hogy becipelem a beteg gyereket? vagy ilyenkor ti nem viszitek a másik gyerkőcöt sem oviba? De akkor meg majd őt rángassam el a dokihoz a sok beteg közé?
2018. szept. 13. 21:27
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Nem ertem miert nem mehet el egyedul az elsos amikor 5-6percrevam a suli.

Komolyan en ilyen korban mar siman.

2018. szept. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
12%

Őszintén csodálkozom, hogy ennyire általános, hogy vinnék a beteg gyereket. OK, kibírja egy lázas 4 éves ezt, de mi lenne, ha szinte folyamatosan hányna? Azért úgy nyilván nem sétálnátok, autóznátok el vele, hogy míg hazaértek, összehányja magát.

Én arrafelé hajlok, hogy szomszéd, ismerős vigyázzon a beteg gyerekre, vagy osztálytárs szülőjét kérném, hogy vigye el az egészségeset a magáéval. Legrosszabb esetben az apa viszi és késni fognak.

2018. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Mrgkernem a szomszedot, hogy arra a 15 percre, míg leteszem a 2 gyereket es hazaerek, jojjon at. Vagy ha nem hány a kicsi akkor vinnem, ugyis vinni kell a dokihoz igazolas miatt.


Kozben neztem h mar nem relevans a kerdesem, mert reggel fel9 van. De hatha legkozelebb jol jon a valasz.

2018. szept. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%
felhívnám az osztályfőnökét vagy írnék neki messengeren és közölném, hogy késni fogunk ilyen és ilyen okok miatt. Egy elsős gyereknél, aki nem tud még felnőtt felügyelete nélkül iskolába menni, előfordul az ilyen.
2018. szept. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!