Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Most első kisgyerekektől...

Most első kisgyerekektől elvárható, hogy már teljesen beilleszkedjenek, mintha már régóta iskolások lennének?

Figyelt kérdés
Egyebet nem lehet hallani, amikor a gyerekekért megyünk, hogy a tanitónő elmondja minden szülőnek, hogy melyik gyerek hogyan viselkedett, mennyire volt rossza, hogy beszélt órán v. nem elég gyors. Máshol is tapasztalható, hogy ez az elvárás már a legelején? Nincs olyan, hogy beilleszkedési idő?

#lila18
2018. szept. 27. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Ezt visszajelzésnel hívják, és azért mondják el neked, hogy tudj beszélgetni a kicsivel, hátha kiderül, min tudna akár az iskola javítani, akár te segíteni neki az útmutatásoddal. Ez a gyerek érdekében, nem ellene történik. Nem úgy van, hogy beadtam suliba, akkor onnantól csak otthon nevelem.
2018. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Ez mindig így volt, egy jó pedagógus mindig összedolgozik a szülőkkel és ez nem pusztán dícséretben merül ki.
2018. szept. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Van beilleszkedési idő. Nem harapjuk le a gyerekek fejét, ha becsöngetéskor jut eszükbe, hogy ki kell menniük a mosdóba, bár ha ez többedszer fordul elő, a következő szünet elején nyomatékosan szólunk, hogy most intézze a dolgát, akinek kell.

Türelmesen szólunk újra és újra, hogy az üzenőfüzetét mondenki tegye ki az asztalra reggel, és ha ezek után, délben kiderül, hogy Ferikéé övé hiányzik, megvárjuk, míg előkeríti. Sőt, segítünk átkutatni a táskát, padot, ha sehogy nem találja.

De ha nem tudok végig mondani egy mondatot, mert az egyik beszélget, a másik lefekszik a földre és a padok alatt csúszkál, a többiek meg persze nézik, és jót nevetnek, ha verekedés van a szünetben, ne adj'isten óra közben csap oda az egyik a másiknak, mert "elvette, meglökött, nézett...", vagy a szünetben kezdődött konfliktus folytatódik tettlegesen, azt bizony szóvá tesszük a szülőknek. Mint ahogy azt is, ha valaki nem képes együtt haladni a többiekkel. Nem arról van szó, hogy lassabban tanul, vagy többet hibázik, hanem hogy "az első sorba rajzolj piros és kék álló egyeneseket ÍGY" (táblán, kivetítőn stb. megmutatva) utasításra Pistike csak bámul maga elé / kaparássza a padját/ szórakoztatja a padtársát. Nem egyszer a nap folyamán, mondjuk a 3. óra végén, hanem alapállapotként ennyi feladattudattal rendelkezik.

2018. szept. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

A tanítónő azt mondja el, amin javítani kell, lehet. Ha azt mondja, hogy Józsika szépen csendben ült, az ugyan a szülő számára informatív, de nem lendíti előre a gyereket. Ha azonban azt mondja, hogy 10percenként felkel a helyéről ilyen-olyan indokkal, akkor lehet erről beszélgetni otthon, hogy miért történik mindez.

Mint ahogy arról is lehet otthon a gyerekkel beszélni (amit nyilván a tanítónő is elmond), hogy órán nem beszélünk, jelentkezünk, nem kiabálunk be, stb... Arról nincs mit beszélni, hogy szépen jelentkezik, felszólítás nélkül meg sem szólal, max egy buksisimi jár érte.


A leírásod alapján nem gondolom, hogy azt várja, hogy már minden flottul menjen, csak rávilágít azokra, amiben fejlődni kell.

És azt gondolom, örülni kell, ha olyan a tanerő, hogy minden szülővel leáll ezt megbeszélni. Kevés ilyen van!

2018. szept. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem elvárás ez, csak inkább jelzés.

Mikor elsős volt a legnagyobb gyerekem én sem értettem, hogy minek ír be megjegyzéseket a tanár a gyerek matek és írásfüzetébe. Mondtam is neki, hogy minek írkálja oda, hogy Szebben! meg Ne maszatolj! stb. Erre mondta nekem, hogy ez nem a gyereknek szól, hanem NEKEM. :)

A másik két gyerkőcnél már tudtam, hogy ezek a visszajelzések nekünk vannak, és nem rosszindulatból.


Nekem most a legkisebbem elsős, két hét után mondta a tanító néni, hogy még biztatásra szorul a gyerek, és néha meg kell simizni a fejét. Ezen újra elgondolkodtam, hogy ez most tényleg baj-e? 6,5évesen új környezet, új emberek és néha ráfér egy simogatás.... ?? :)

2018. szept. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem azért mondja mert elvárás, hanem hogy lásd mi az irány amerre haladnia kéne a gyereknek. Pont azért, mert most még nem tragédia ha szünet végén jut eszébe hogy pisilnie kell, elfelejt jelentkezni órán mielőtt válaszol, vagy sokkal lassabb a többieknél, de ha egész évben, vagy neadjisten felsőbb években is így marad azzal az osztály munkáját hátráltatja és ő maga sem fejlődik. És neki is egyszerűbb megérteni és megszokni a szabályokat ha az elejétől fogva betartatják, mintha majd novemberben közli a tanítónő hogy "Bocsi Pistike, eddig kijárhattál pisilni becsöngetés után, de mostantól már nem, mert csak"
2018. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondoljatok bele már,amikor mi voltunk 6-7 évesek,párszor elvittek iskolába a szülők és utána egyedül jártunk suliba,sokunk egyedül a felhúzott órára ébredt fel és elkészülődött és ment suliba.Nem volt ennyi játékos óra,végig kellett ülni az órákat.Nem volt játékos ismerkedés a suli megkezdése előtt.És a kutya se sajnált minket,meg kellett állnunk a helyünket,sokall több mindent elvártak tőlünk önállóság,házimunka terén.És még messze nem vagyok öreg.



Most meg mindenért sajnálják őket.Mindenkinek kellett suliba járni.

2018. okt. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát, ezek elég szomorú válaszok. Szerintem nem oke a dolog, nem lehetnek hirtelen tökéletesek, mint ahogy az iskola sem az, melynek egy ideális életben (tudom, utópia) alkalmazkodnia kellene a gyerekekhez és nem fordítva.

Hogy vagytok azóta, kerdezo?

2019. márc. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A legutólsó hozzászólónak: Eltelt egy jó néhány hónap, lassan beilleszkedtünk! Bár az én véleményem mégis csak az, hogy eléggé másként működik tanitó-gyerek kapcsolat! Az igazi, vérbeli tanitó nagyon szépen átsegitette őket a nehéz időszakon! De annak a tanárnak ez HIVATÁS! nem csak munkahely! Többi, különösen a fiatalabbakra jellemző a türelmetlenség, a gyors elvárás, megfelelés! Ami számomra igen megdöbbentő, nincs számonkérés, megbeszélés, hogy mi miért és miért nem? Hogyha nem igazán van jó passzban a tanár/tanitó, akkor már jön is a fekete pont. Szóval eddig sok-sok meglepetésben volt, van részünk, de reméljük továbbra is fogjuk tudni az akadályt!!
2019. márc. 8. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!