Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisfiam szeptember 2-án (2018...

Kisfiam szeptember 2-án (2018 évben) töltötte a 6. életévét?

Figyelt kérdés
Mivel későn kezdett el beszélni és rosszul (orrmandula megnagyobbodás okozta halláscsökkenés miatt), fejlődése megkésett, ezért fejlesztésre hordom. Iskolába bár jövőre már mehetne, de nem szeretném e miatt sem. Viszont a szakszolgálat kötelezni akar arra, hogy vizsgálatra vigyem februárban, hogy ők állíthassák ki az igazolást. Én viszont nagyon nem szeretném oda vinni! Úgy tudom, és ebben már páran megerősítettek, hogy abban az évben amelyiknek augusztus 31. napjáig betölti a gyermek a 7. életévét (ő szeptember 2-i), a rá következő évben köteles iskolába menni.7 éves korig elég az óvoda ajánlása, hogy még nem iskolaérett. Hátha van ezzel kapcsolatban valakinek valamilyen tapasztalata, esetleg konkrét jogszabály, ami szerint bizottság elé akarnak citálni?
2018. okt. 2. 09:55
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bizd szakemberekre a kérdést!
2018. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
96%
Nem teljesen értem: a lényeg, hogy a 7 éves gyereked nem akarod jövőre sem iskolába engedni, mert tudod, hogy egy év múlva sem lesz iskolaérett?
2018. okt. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:
Így van! Nem szeretném iskolába engedni jövőre sem.(jövő szeptember 2-án lesz 7 éves). A fejlesztésre ahová járunk is azt javasolták, hogy mivel fiú is, és még bőven van mi pótolnia minél később megy, annál jobban jár. De a kérdésem igazából arra irányul, hogy köteles vagyok-e a szakszolgálat elé vinni februárban?
2018. okt. 2. 10:02
 4/59 anonim ***** válasza:
93%

Ne szúrj ki vele! 8 évesen az elsősök között már nagyon gáz.

És ha valami közbejön és évet kell ismételni? Nem feltételezem, hogy bukna, de pl közbejöhet egy hosszabb betegség, baleset, amivel összejön annyi hiányzás.


Miből gondolod, hogy 11 hónap múlva nem lesz iskolaérett?

Ezt ebben a helyzetben szerintem is szakember döntse el, ne a szülő.

Egy tavaszi-nyári gyerek esetében oké, szóljon bele a szülő, hogy kicsi még... de te azt akarod, hogy msfél-két évvel idősebb legyen a többinél :o

2018. okt. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
93%
8 évesen elsős? 16 évesen ballagna! 😏😑
2018. okt. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Szakemberre szeretném bízni én is, ebben egyetértünk! A saját, (saját pénztárcámból fizetett), olyan szakemberek véleményére, akikben megbízom! Nem állami bérenc, statisztikájukat az én gyerekemmel javítani akaró, és még sorolhatnám milyen szempontok alapján megítélő "szak"emberekre. Hidd el, sajnos van tapasztalat bőven! Segíteni nem tudó, (nem akaró), kis pszichológus, konkrét tanácsot, javaslatot nem ad, 15 perc(!) után közli 2 évvel van lemaradva a gyerekem, de hát semmi baj, ő benne vagy egy bizottságban, vigyem el oda, és majd ott.... Aztán kérte menjek be majd jövőhéten, hogy felvegyen egy intelligencia tesztet, 2 nap múlva újra hív, hogy ezt a tesztet ő mégsem veheti fel egyedül, de felvesz egy másikat, csak menjek. Természetesen úgy otthagytam, mint a huzat! A pszichológus, akit felkerestem saját költségemen, fogta a fejét, azt mondta, sajnos ez most a bevett szokás. Ahelyett, hogy fejlesztést javasolt volna, aztán 1 év múlva nézi meg azt a tesztet, megcsinálja, megállapítja, hogy "hülye" a gyerek, mars bizottság elé, plecsni a fejére SNI-s a gyerek (saját nevelési igényű). Semmi más célja nincs ennek az állami rendszernek, csak, hogy minél több gyerek kerüljön be a rendszerbe. És én ezt nem akarom, nem fogom hagyni! Természetesen, ha a fejlesztő pedagógus azt fogja mondani tél végén, hogy felzárkóztunk, mehet, akkor adni fogom, de ha úgy látja, hogy nem, akkor nem fogom! Rengeteg gyerek van a lányom osztályában is, aki 8 évesen ment, és nem virít ki a többi közül egyáltalán, szinte senki sem adja már be 6 évesen, mint régen, mert az elvárások egyre nagyobbak, ahogy a fejlesztő is mondja ez már nem iskola, hanem versenyistálló.
2018. okt. 2. 10:18
 7/59 anonim ***** válasza:
73%
Tehát te kézzel-labbal az SNI ellen tiltakozol inkább...
2018. okt. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
74%

Vannak SNI-s iskolák, oda kéne iratni.

Sajnos a fejpénz miatt nagyon sok gyereket későn irányítanak át ilyen intézménybe.

2018. okt. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
98%

te tudod... én is tiltakoznék az sni ellen, én is az az anyuka vagyok, aki nem akar címkét a gyerekre... és én is megtettem mindent, hogy ezt elkerüljem, de én a pedagógusainkkal együttműködve, velük egyeztetve.

Azt azért jó, ha tudod, ha nincs sni, nincs cimke, de nincs a suliban majd könnyítés vagy fejlesztés sem.


És 8 évesen elsőt kezdeni akkor sem jó dolgog. Nem mindegy, hogy szeptemberben lesz 8 éves a gyerek vagy mondjuk következő májusban. Baromira nem mindegy.

Kisfiamnak volt egy októberben 8 éves osztálytársa. Nincs fejlesztés, nem sni-s, "csak" hh. Pusztán csak azért kezdte 8 évesen, mert a szülőnek egyszerűbb volt együtt hordani a tesóval oviba és amikor a tesó is iskolaköteles lett, együtt hordani iskolába. Vagyis nem érdekelte. Nem volt bizottság előtt, tehát lehetséges. De bizottság nélkül ezt kijátszani inkább nemtörődömségre vall, még ha nem is az van mögötte és értem az érveidet.

2018. okt. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
99%

Tehát nem akarod, hogy a gyereked SNI-s legyen, de azt akarod, hogy 8 évesen legyen első osztályos, mindezt úgy, hogy már most pontosan tudod, hogy egy év múlva sem lesz iskolaérett?


Ezért inkább 8 évesen járatnád 6 évesek közé elsőbe?


Speciális, a gyerek igényeinek megfelelő iskola kell neki, nem óvoda 8 éves koráig ....

2018. okt. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!