Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Pici korában mozgásfejlődésben...

Pici korában mozgásfejlődésben elmaradott gyermekednek van-e valamilyen hátrány az iskolában?

Figyelt kérdés
3.osztályos kislányom izomzata elég laza. ( sokat mozog, nem lusta) Idén új tornatanárt kaptak, aki csúnyán kiabál rá, hogy fusson gyorsabban. A lányom mindent megtesz, de sajnos ilyenek az adottságai.
2018. okt. 2. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben beszélnék a tanárral, utána igazgatóval, hogyha kell.

Ha nem működik, felmentetném a normál tornáról és külön járatnám.


Lányom izomhipotón, még ovis (most kezdte), heti 5 fejlesztő tornája van, de sose lesz normotón az izomzata, nem tehet róla. Ha ezért még meg is aláznák, amikor rengeteg akarat és küzdés volt, hogy egyáltalán járni megtanult és nem lett nyomorék, biztos a fentiek szerint járnék el.

2018. okt. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképpen beszélek vele. A lányomon már nem látszik a hipotónia, legalábbis egy kívülálló nem látja. Tanulasi problémái nincsenek. A tornával kapcsolatban is lelkes volt, míg meg nem bántották.
2018. okt. 2. 11:21
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Attól függ, mit számítunk mozgásfejlődésben elmaradottnak.

Sosem mondták ki a fiamra, de voltak hiányosságai.

Születéskor vsz idegsérülés miatt jobb karja lógott, nem mozdult szinkronban a másikkal, így nem nagyon használta. Kizárólag én erőltettem, mindig mindent a jobb oldalára tettem, így kb 3 hós korára rendbe jött.

Fordulni hasról hátra és vissza kerek 6 hónaposan, a státuszvizsgálat napján 1-1x. Aztán kb 1 hónap múlva hátról hasra, de csak cca 10 hónaposan sikerült egyedül rendesen hasról hátra.

11 hónaposan felállt, 1 évesen egyedül ment, futott.

Kismotor, futóbicikli könnyen, váltott lábbal ment, biciklizni nehezen tanult meg 5,5 évesen.

6 évesen nem tudták megtanítani úszni, nem tudta összekoordinálni a kar- és lábmozgást.

7,5 évesen (idén nyáron) egyedül megtanult úszni.

lassan 8 éves lesz, de pl hintázni nem tud.

-ennyit a mozgásfejlődésről.


Hátránya az iskolában:

talán mindössze annyi, hogy kicsit lassan fut és bizony néha ügyetlen. Ő az, aki képes a nyitott ablaknak, az előttte állónak nekifutni, saját lábában elesni. Ő lesz az, akinek nagykorában nem biztos, hogy jól fog állni a kés+küszöb kombináció :D Mondjuk ezt lehet, tőlem örökölte :p

A tornatanár nem emeli fel a hangját, amíg látja az igyekezetet.


Viszont hogy a mozgásfejlődésnek köze van-e hozzá, nem tudom, de figyelemzavaros, túlmozgásos gyerek.

2018. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most másodikos. Hogy van e köze a megkésett mozgásfejlődésnek ehhez, azt nem tudom, de, néha még fordítva ír betűket. Ha jól odafigyel ki tudja javítani. Nála amúgy nem maradt ki semmi, csak későn csinált mindent, pl másfél évesen járt.
2018. okt. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!