Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kellene szolnom valakinek, ha...

Kellene szolnom valakinek, ha a gyerek nem szeret egy tanárt az iskolában?

Figyelt kérdés

Kisebbik lányom elsös, és nagyon szuper iskolába jár.(helyi általános) Èn is segítek 1x egy héten szakkörben, ismerem az igazgató helyettest is, és a nagyobbik lányom Tanitójával jóba vagyok.

Kisebbik lányom tanítóját nem igazán ismerem, de a kisebbik lányom szereti, és ahogy hallom a tanárnéni is sokat dicsérgeti.

DE a müvészeteket más tanár tanítja nekik. Ès ezt a tanárnöt a kisebbik lányom nem szereti. Mindig jön, hogy ahhhh, megint müvészetek. Azt is elmondta, hogy mindig leszolja öt/öket a tanár, soha semmi nem jó a tanárnak ahogy csinálja a dolgokat...


Kisebbik lányom az a tipikus gyerek aki az ovodában mindig a legjobb gyerekek között volt(az ovonök ódákat rengteg róla), de otthon sokszor kisördög(nem mindig, de itton már nem az a szuper gyerek). Na most én sem tudom, hogy a gyerek az iskolában hogyan viselkedik, de ha ovodai viselkedését veszem, akkor biztosan ott is szuperül viselkedik.


Kérdés, hogy kell-e szolnom valakinek(gondolom tanító lenne az)? Vagy minden gyereknek van olyan tanár akit nem szeret.

Mi van, ha szólok és végül is a gyerekem rászolgált, hogy nem szeretik egymást a tanárral?


Más anyukákat is kérdeztem és nagy lányomat is. Nagylányom azt mondja, hogy a többi gyerek is utálja ezt a tanárt(na jó ilyen is van minden iskolában), és más anyukák is hallottak ilyet róla, de osztálytárs kisfiu nem panaszkodott ez miatt otthon.


Amiért most már erösen gondolkodom, hogy szolnék, mert a gyerek ösziszünet után(Németország) azzal kezdte, ne máááá iskola akkor mennem kell müvészetekre. Ez nagyon meglepett, mert maga az iskolát és tanítóját nagyon várta...


Mit tennétek?



2018. okt. 24. 10:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Akkor mi van ha a gyereked nem kedveli ezt a tanárt? Attól még a tanára marad. A tiszteletre oda kell húzni a gyereknek a figyelmét, hogy ne utálkozzon. Ne tűrd meg azt, hogy egy elsős útálkozzon, köpködjön a tanárára. Főleg nem egy tanárral szemben. Azt nem értem, hogy egyáltalán ezen te még gondolkozol, hogy "mit tegyél". Ne egy elkényeztetett gyereket nevelj, hanem egy normális érték rendel bíró, és más emberekhez alkalmazkodni tudó gyermeket.
2018. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Miért, mit gondolsz, mi van akkor ha szólsz, lecserélik a tanárt, csak mert az ódákat zengett gyereked nem szereti te meg jóban vagy a tanárokkal és szakkörözöl?


Minden iskolában van olyan tanár aki nem épp a gyerekek kedvence és minden gyereknek van olyan tanára akit nem bír annyira. Szimplán lehet hogy ez a tanár szigorúbb. Attól még hidd el nem fogják lecserélni, sem felmenteni a gyerekedet művészetekből.........

2018. okt. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ajajj, lesz még egy pár tanárja, akit nem fog szeretni. :) Nem kell szólnod, nekem is, és szerintem neked is voltak olyan tanárjaid, akiket nem szerettél. Nem tudod olyan közegbe tenni a gyereked, ahol mindenki szeret mindenkit, hiszen ez az élet.
2018. okt. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

"Kellene szolnom valakinek"

IGEN! - a gyereknek.

Meg kéne neki magyaráznod, hogy az iskola nem arról szól, szereti-e azt a tanárt, amelyik a 'nemszeretem' tárgyat tanítja.

A tanító/tanár nem elsődleges feladata, hogy szeretetteljes legyen, hanem megtanítani az anyagot - még a diák ellenérzése ellenére is.

Ha egy diák minden tanárát utálja is, akkor is kell iskolába járnia és igyekeznie elsajátítani a tananyagot.

Ha kitünően tanul, utálhatja tanárát, de véleményét tartsa meg magának.

2018. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyám ugyanezt játszotta a húgommal. 15 év van köztünk, felnőttként láttam a dolgokat.

Biztos a suliban is jó, biztos a tanárral van baj... Miért kapott hármast a versre, ha itthon tökéletesen elmondta? Miért piszkáljàk a többiek?

8 általánost 3 iskolában végzett el, 20 évesen lett érettségije, mert szakot és sulit is váltott, most 23 évesen a negyedik munkahelyen van. Ott is mindenki utálja, mert állandóan hisztizik, csapkod, szemtelen a főnökkel is. Írásbeli figyelmeztetésnél tart megint. Itt se sokáig lesz.


Sose tanulta meg, hogy néha be kell fogni, és nem kell kedvelni a tanárt vagy a főnököt, csak meg kell csinálni, amit mond.

Itt az eredménye.

Ne akarj bemenni "rendet tenni", nincs azzal semmi probléma, ha nem minden tanárt kedvel. Te se szeretsz mindenkit.

De tanuljon meg alkalmazkodni.

2018. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
17%

Mi szóltunk az osztályfőnöknek, amikor gond adódott az új tanítónénivel. Igaz ott kollektíven volt problémánk.

Én egyébként ha csak nekem/gyerekemnek lenne gondja, akkor is beszélnék az osztályfőnökkel. ha másért nem, akkor tájékozódásképp, hogy általános-e ez a hozzáállás, illetve informálódni a másik tanárról, hogy érdemes-e fogadóódár kérni nála, vagy tök mindegy.

2018. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
17%

"Miért, mit gondolsz, mi van akkor ha szólsz, lecserélik a tanárt, csak mert az ódákat zengett gyereked nem szereti te meg jóban vagy a tanárokkal és szakkörözöl?"


Nem cserélik le, viszont összejöhet egy kvázi "baráti" beszélgetés, ahol felnőtt a felnőttel tudja megbeszélni, hogy mik az elvárások, minek és miért nem felel meg a gyerek, mit lehetne javítani stb.

2018. okt. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

Legtöbbet avval érhetsz el, ha a gyermekeddel elbeszélgetsz erről, és vele megérteted, hogy a tantárgy nem egyenlő a tanárral, illetve nem kell szeretnie a tanárt, csak elviselni. Nem állandó a helyzet, csak amíg tanítja.

A középsuliban még jobban utálják a diákok a tanárokat. Ezt a kislányodnak fel kelldolgoznia mielőbb. Amúgy sem árt, ha megtanulja, nem lesz minden olyan az életben, amit ő szeret.

2018. okt. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
19%

nemááár!

elsős gyerekről van szó! igenis szeresse a tanárt és viszont! most kell megalapozni azt, hogy a gyerek szeressen tanulni, iskolába járni. Alapvető elvárás az iskola felé, hogy olyan körülményeket biztosítson, hogy örömmel menjen a gyerek iskolába.

Oké, nem lesz mindig így, lesznek utálatos tanárok, gaz és gonosz felnőttek... de 6-7-8 évesekkel igenis olyan ember foglalkozzon, aki örömét leli benne és ezt át is tudja adni.


Kérdező!

Mi az hogy " gyerekem rászolgált, hogy nem szeretik egymást a tanárral"? Ugyan mivel tud egy 7 éves erre rászolgálni? Mit tud tenni, ami miatt egy nagy és okos felnőtt majd nem szereti őt? Ha tud ilyet tenni, akkor ott a felnőttben van a hiba!


Én igenis beszéltem a tanítóval. A gyerekemtől (2. osztályos) kértem, hogy béke legyen, kicsit figyeljen jobban, fogja vissza magát... és közben elmondtam a tanítónak, hogy igen, a gyerekem hirtelen, implulzív, túlmozgásos, hangos, figyelemzavaros, álmodozó, opponáló, stb... de kérem, legyen arra tekintettel, hogy azok a felnőttek, akik eddig kapcoslatba kerültek vele, ezt mind jól kezelték, így a gyerek nem tud egyik pillanatról a méásikra mit kezdeni az újonnan szabott határokkal. Azóta a tanítónéni rájött, hogy a gyerekem ugyan bekiabál óra közben és simán felkel a helyéről és elindul beszélgetni, de emellett az egyik legjobb tanuló az osztályban. Nehéz fenntartani a figyelmét, de ha nem engedi unatkozni, akkor kezesbárány.

Mi megtaláltuk közösen a megoldást, hogy jó legyen a gyereknek és a tanítónak is. Soha nem lesz kedvence a tanítónéni, soha nem fogja kifejezetten szeretni, de béke van közöttük és örömmel megy az ő órájára is.

2018. okt. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Ez komoly? Nem szereti a tanárt? Nem mondod? Te mindenkit szeretsz? Az összes kollégáét, főnököt, szomszédot?
2018. okt. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!