Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megtanitani olvasni az első...

Megtanitani olvasni az első osztályos gyereket?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdte az iskolát. Most az: l, m és á betűket tanulják, ill. rövid szótagokat is tudni kell összeolvasni.pl.: ál, áll, ámá, álá, lám stb. A kérdésem az lenne, hogy mit csináljak amikor a lám helyett azt mondja, hogy löám, a másik pedig igaz, hogy nehezen megy neki, de azt mondja, hogy unja a kinyomtatott A4 lapot amit gyakorolni kell, tudnátok olyan könyvet ajánlani , ami szines és igy az alapoktók (szótagok) kezdi az olvasás gyakorlását. Tudom az olvasókönyv, de valami más?
2018. okt. 31. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell más. Ne nyaggasd. Azért jár iskolába, hogy ott tanuljon. Különben is szünet van! Max. annyit tegyél, hogy amikor az utcán láttok olyan szót kiírva valahova, amelyiknek a betűit már ismeri, akkor kérd meg, hogy olvassa el, mi van oda írva. Ennél több nem kell. Nem a te dolgod egyébként sem, hogy tanítsd őt, hanem a tanítójáé.
2018. okt. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Majd fog az menni :) Max írhatsz neki pár szót saját kútfőből csak azokkal a betűkkel, amit ismer, aztán rajzolja mellé piciben a megfejtést. Nálunk ilyenekért járt egy gumicukor vagy matrica :) de tényleg túlzásba sem szabad esni.
2018. okt. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Keress olyan l betűs szavakat, amiket ő is használ. Majd ráérez. Aztán jöhetnek ezek az értelmetlen szótagok. Ezeket még nekem is nehezemre esik elolvasni.
2018. okt. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azzal tudlak biztatni, hogy a fiam anno hasonlóan volt, és én is ráparáztam persze, hogy miért nem tudja összeolvasni a szótagokat „rendesen”. Szerencsére a családom lenyugtatott, és csodák csodája, december-január táján egyszer csak valami „bekattant” nála, és sikerült az összeolvasás.

Azóta is imád olvasni (és egyébként is egy nagyon értelmes gyerek). Ami érdekes számomra, hogy azok a barátai, akik úgy jöttek suliba, hogy gyönyörűen olvastak, és falták a könyveket, mára alig olvasnak. Szóval szerintem egyáltalán nincs lemaradva, illetve lehet, hogy az iskolai tananyaghoz képest most úgy tűnik, de mivel a gyerekek nem egyformák, nagyon nagy különbségeket tudnak produkálni mindenben, valószínűleg fogsz még ilyesmi problémával találkozni.


A tanítónő mondta egyébként, hogy gáz, hogy nem megy még neki ez?

2018. okt. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, gumicukor és matrica jó ötlet, na meg a többi válaszolotól a megnyugtatás (ma még sirtam is, én is eszek majd tanulás közben gumicukrot, és tudom lesz ez még "szebb" is , ahogy a tananyagot tovább nézem :) ).
2018. okt. 31. 20:44
 6/10 anonim válasza:
Én is hasonlóan kezdtem az olvasást, és nem értettem, hogy miért nem megy, mert már nagyon szerettem volna elolvasni a mesekönyveimet. A tanító nénim azt javasolta, hogy suttogjuk anyukámmal a betűket. Mert ugye nekem fura volt, hogy ha azt látom leírva, hogy l, akkor olvasáskor miért nem azt kell mondani, hogy el, de amikor tanultuk, akkor mégis el-nek hívtuk. (Nem tudom, hogy mennyire érthető ez így.) Engem anno ez zavart meg. Üdv: egy igazi könyvmoly
2018. okt. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Októberben sírtál egy elsős gyerek kapcsán, aki olvasni tanul? Teljesen ki fogod csinálni magad, ha így folytatod, komolyan mondom. De az még nem lenne olyan nagy baj ahhoz képest, hogy a gyereket is ki fogod csinálni azzal, ha maximalistát nevelsz belőle. Abból lesz aztán az anorexia meg a bulimia.

Ne egyél tanulás közben te is gumicukrot, hanem felejtsd el az egész tanulás bizniszt. Nem te jársz iskolába, hanem a gyerek. Majd ő leül tanulni. Te közben főzzél, takaríts, stb., foglald el magad valami egész mással. Ha segítség kell neki, majd megy, és kérdez, de ne ülj a nyakán, hanem hagyd, hogy önállóan bírkózzon meg a kis életével. Menni fog neki. Bízzál benne!

2018. okt. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Lassan pakolhatod lejjebb a durvább könyveket a polcon, statisztikailag komoly eséllyel faragnak már fiatalon jó könyvbarátot bármelyikünkböl. :)
2018. nov. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Másodikos gyerekem magyar tanára teljesen elzárkózik azelől, hogy a gyerekkel otthon még 16 után bármit is gyakoroltassunk (oké, a szünet most kivétel). 2 hónapja kezdték tanulni. Majd belejön!
2018. nov. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz. Köszönöm szépen a válaszokat.
2018. nov. 2. 05:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!