Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A református iskola kötelezhet...

A református iskola kötelezhet -e hogy kereszteljem meg a gyermekem?

Figyelt kérdés
2018. nov. 6. 19:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de nem is akar.
2018. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem értem hogy lehet egyáltalán ilyet kérdezni, egy valami kötelezhet valamire , az pedig a bíróság. Ha Református iskolába akarod járatni és az a feltétel , hogy meg legyen keresztelve akkor értelemszerűen nem veszik fel , ha nincs megkeresztelve. Ha már felvették, onnantól kezdve meg már mindegy.
2018. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Jár már a gyerekem , nem most kezdte.A szülőin mondták , hogy aki még nem keresztelkedett meg a gyermekek közül az hamarosan megteheti a következő alkalmon.

Nem tudtam hogy most ez muszály vagy csak ajánlják mint egy lehetőséget.

2018. nov. 6. 20:08
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
"megteheti" - Tehát lehetőség, nem muszáj. De nyilván örülnek neki, ha valaki így dönt.
2018. nov. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%

Igazából itt a református iskola csinált segget a ... az elveiből azzal, hogy fölvett nem megkeresztelt gyereket. Utána már csak ajánlgatni lehet.

Mondjuk a szülőt sem értem, aki a kereszteléstől ódzkodik, de az egyházi iskolához ragaszkodik.

Igazi magyar abszurd!

2018. nov. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

"a református iskola csinált segget a ... az elveiből azzal, hogy fölvett nem megkeresztelt gyereket"

Nem csak megkereszteltek számára jöttek létre az egyházi iskolák: missziós céljuk is van, ezért vesznek fel meg nem keresztelteket is.

2018. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

Ahová mi jelentkeztünk református suliba ott a jelenkezéshez keresztséget igazoló igazolás és lelkészi ajánlás kellett. Hiányában rögtön visszadobták.

Ha csak "megteheti" az csak ajánlás, de olyan fura ez nekem. Én azért vittem lányomat református iskolába mert hiszem és vallom a nézeteit. Ehhez a keresztség sakramentuma is hozzá tartozik.

2018. nov. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%

Nem is értem, hogy kerül egyházi iskolába egy nem vallásos család gyereke :o Nekem ez pont olyan abszurd, mint amikor orrba-szájba egyházi esküvőt tartanak emberek, mert az olyan szép... és közben tudom, hogy a büdös életben soha nem tették be korábban a lábukat a templomba.


Kérdésre válaszolva: ha már ott van, akkor nem kötelezhetik. Hogyan is tennék? Felvették így, vállalták a hitetlen gyereket :D

2018. nov. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
46%
Igaz én külföldön lakom , itt az egyházi iskolákkal kapcsolatban ( Anglikán ) két éve hoztak egy olyan törvényt, hogy bárki felvehető , tehát nem kell az egyház tagjának lenni, esélyegyenlőség miatt. Csak érdekességképpen írom valószínű a kérdező iskolájában is ez van.
2018. nov. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
39%
Ezt én értem, egyébiránt nálunk is van olyan egyházi iskola, ahova szeretettel várnak bárkit. Én az olyan szülőt nem értem, aki egyházi iskolába iratja a gyerekét annak ellenére, hogy nem vallásos.
2018. nov. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!