Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Máshol is ilyen szigorú az...

Máshol is ilyen szigorú az osztályzás? 92% 4es gyenge négyes volt, tudtuk erős az iskola de ennyire? Nagyon gondolkodunk az iskola valtáson.

Figyelt kérdés

Igaz még csak írásban kapnak értékelést de már mellé van írva a százalék és jegy is.

100-94% 5

94-89% 4

88-80% 3

79-72% 2

71-0 % 1


2018. nov. 7. 09:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Néhány egyetemi vizsgámon volt csak ilyen szigorú ponthatár. Gondolom 1. osztályos a gyermeked, így ez szerintem nagyon szigorú még neki.
2018. nov. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk 90-tol volt 5-os, 80-tol 4-es.
2018. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

jezusom. Ez nagyon szigoru.

Meg erettsegin is 25-tol kettes, 40-tol harmas, 60-tol negyes,80-tol otos.

Nalunk a suliban nagyjabol igy van:

100-89 5

88-70 4

69-51 3

50-35 2

2018. nov. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
Most azért váltanál iskolát, mert nem ötös?? Egy erős suliban a 4-es egy másik iskolában jeles lenne, mi ezzel a baj? Egyébként is miért kell a gyerekeket őrületbe hajszolni már most?? Ez a szülők baromsága, hogy csak az ötös a jó és kitűnőnek kell lenni mindenből. Tinédzser korára meg egy szorongó, agyonstresszelt zizi lesz, aki ha kap egy kettest, kiugrik az ablakon bánatában.
2018. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
29%
Minden iskolából kiveszed majd szerencsétlen kisgyereket, ahol nem csak ötösöket kap? Tönkreteszed az életét!
2018. nov. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg ez teszi tönkre az életét. Leélheti úgy hogy 90%os gyenge négyes. Aztán nem tudod miért van önértékelési zavara.
2018. nov. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Az általad leírt szélsőértékek alapján a 89% a gyenge négyes. Ez egy sima négyes lehet.

Nálunk azt mondták, ne lepődjünk meg, de lesz olyan dolgozat (főként témázárók), ahol 95-96%-tól fogja csak megadni az öröst a tanítónéni. Jelenleg kíváncsian várom, ez milyen reakciókat fog szülni. Szerintem 90% felett jó. Mint ahogy a nevében is benne van a négyesnek is: JÓ! Kommunikáld a gyereked felé, hogy ez egy JÓ eredmény, mert hogy az! Ne stresszeld feleslegesen.

2018. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Egyáltalán miért kell beleszólni más szakmájába, amihez nem értetek? Miért kell mindent kritizálni?

Egy erős iskolában nagyok az elvárások, az iskola a nevét adja ahhoz, hogy onnan kiváló képességű gyerekek kerülnek ki, szóval a jelesek kis zsenik kb.

Miért nem tudja egy szülő elfogadni a gyerekét úgy, ahogy van? Miért elégedetlenkedik egyáltalán valaki, aki négyest kap? Szerintem egyáltalán nem baj, ha már azt szokják meg a gyerekek, hogy a hibátlan, vagy a minimális hiba a jeles, ez is motiválja őket, semmiféle önértékelési zavaruk nem lesz. Önértékelési zavart csakis a szülő rak a gyerekébe, aki mindig elégedetlen!

2018. nov. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
Megviseli a gyereket ez? Vagy miert akartok valtani, ha eleve erosebb iskolaba akartatok iratni? Amugy en szemely szerint nem ertettem sohasem, miert olyan fontosak a jegyek, most meg foleg, hogy ki lehet kerulni a sulis jegyeket a felvetelinel, ha a ket valasztott targybol eleg eros, amit szeret, ha annyira fontos, hogy olyan szakra menjen az egyetemen, amire nehezebb bekerulni. Nalunk is ment otthon a lelki terror, ha mar 4-est hoztam, ezert voltam nagyjabol vegig kituno, aztan kitorolhettem a diplomaimmal a sejhajomat, valtottam is teljesen mas iranyba. Na de mindegy, ti tudjatok, mi a jo nektek, meg a gyereketeknek.
2018. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Ez az egesz osztalyozosdi egy baromsag egy bizonyos korig, nagyban befolyasolja a gyerek onertekeleset es kesobbi hozzaallasat az iskolahoz es ugy mindenhez...

es ez raadasul nagyon nagyon szigoru.

Am ha a gyereket nem zavarja nem gond, de ha frusztralja en kivennem... nem kell hogy ettol legyen onbizalomhianyos es frusztralt aki nem hisz magaban..

2018. nov. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!