Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kihez forduljak, ha a tanító...

Kihez forduljak, ha a tanító nem fogadja el a gyerek válaszát a dolgozatban?

Figyelt kérdés
Iskolaotthonos rendszer, másodlagos tanító a tankönyvet szó szerint kéri számon (3 év tapasztalata, hogy valószínűleg azért, mert magától nem tudná a választ, bocsánat...). Influenza megelőzési lehetőségéhez 3 példát kért, a válaszok a következők lettek: zsúfolt közegek elkerülése, gyakori kézmosás és szellőztetés. Áthúzta, mert a könyben sport, zöldség-gyümölcs és friss levegő szerepelt. Szerintetek? Nem akarok mindenáron konfrontálódni, nem akarom kimondani amire gondolok, mit csináljak? Minden szakirodalmat átnéztem, de ez evidens is. Hozzátenném, ez volt az össz hibája a dolgozatban, 4-es lett.
2018. nov. 23. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ez abszurd. Nincs felettese?
2018. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Szólj valakinek, mert itt a fiad válasza helyesebb, mint a könyvé.
2018. nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

először a tanárral..

aztán ha nem volt ėrtelme akkor az igazgatoval.

Ja ės a tōbbi szülővel is össze lehetne fogni amnnyiben gyakoriak a problėmák a tanárral

2018. nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Elsősorban a tanítóval beszélj!

Mit jelent a "másodlagos" tanító? Ez nem értem. Ha azt, hogy nem ő az osztályfőnök, de ő a humán tárgy tanítója, akkor az sztem nem "másodlagos". Bár ebben az esetben is, ha nem jutsz vele dülőre, érdemes megkeresni az osztályfőnököt. Nálunk előfordult, hogy több szülő nem értette, miért és egyáltalán mire kap jól vagy megfelelően teljesítettet egy elsős (!) informatikából. Az osztályfőnöknek jeleztük, lerendezte az infó-tanárral.


Ellenben, ha 3 év tapasztalata, hogy a tankönyvet kéri számon, akkor azt kell leírni, ami abban van, és megvan az 5-ös. Ha meg nem azt írja és négyes, akkor sem dől ösze a világ ;)

2018. nov. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez agyrém, de sajnos sok a buta ember. Beszéljétek meg hogy nagyon jó amit írt, de sajnos azt kérték volna ami a könyvben van, ezért nem ötös, de te büszke vagy rá. Meg kell tanulnia hogy vannak furcsa szabàlyok amikhez alkalmazkodnia kell, vagy éppen lázadni amikor annak van ott a helye. Egyetemen aztán főleg vannak furcsa vizsgák önkényes szabályokkal, a felnőtt életről nem is beszélve. Azért ha sok butaságot csinál a tanár, lehet szólni a felettesnek.
2018. nov. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógus vagyok és alapvetően konfliktuskerülő, de ezért szerintem szólnék. Elkeserítő, hogy ilyen alkalmatlan kollégák keserítik meg a gyerekek mindennapjait. Tanító, of, igazgató. Ebben a sorrendben mennék utána. Nem a négyes a baj, hanem a kolléga szakmaiatlansága. Azért én a tankönyvet is szóvá tenném, ha ilyen hülyeségek szerepelnek benne.
2018. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

kicsit OFF, de #6-os válaszolónak írnék:

Másodikos környezetismeret tankönyv. Teli post it-tel, mert egyszerűen nem bírtam nézni, hogy mekkora baromságok vannak beleírva. Nem tudom, mit fog hozzá szólni a gyerek tanítója, de őszintén nem is érdekel. Ahol hibás volt vagy hülyeség, egyszerűen felülírtam.

2018. nov. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!