Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy szólítod a gyereked...

Hogy szólítod a gyereked tanítóját?

Figyelt kérdés

Fiatal tanítónő, tegeződik a szülőkkel, mégis mindenki nénizi. Mármint a szülők is. Nekem ez nagyon furcsa, szerintem elég idióta dolog, hogy "xy néninek" kell hívnom egy velem kb egykorú nőt.

Nálatok ez hogyan működik? Mindenhol ez a szokás? Nagyon illetlen lenne, ha legközelebb simán csak a keresztnevén szólítanám?


2018. nov. 24. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha a gyerekkel együtt vagyok és őt bevonva beszélgetünk, akkor tanítónéni, ha nem így van, akkor a keresztneve, továbbra is magázódva
2018. nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Vele beszélve tanárnőnek, vagy néha a keresztnevén, ha pl. emailezünk, hiszen ő is azon szólít meg engem. A gyerek előtt emlegetve pedig nénizem. De nem hiszem, hogy gáz, ha nénized, gondolom, megszokta :)
2018. nov. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos Magyaroszágon a magázódásos megszólításra semmi normális módszer nincsen.


Méga fönöködnél is nehéz mondani, hogy Kocsis úr van a telefonban. Vagy csak Kocsis van a telefonban.


Nönknél ez régebben könnyebb volt, mert: Kocsisné keresi önt... Ès ez nem hallatszódott bunkón söt abszolút tiszteletet adó, de nem túl sok.


A ti esetetekben mindenképpen tegezés. Ha a tanárnö ezt felajánlotta akkor mindenképpen. Ha a tanárnö magától csak úgy letegez titeket, akkor azért ö sem ismeri nagyon a tiszteletet, de akkor te minek magázd vissza.


Ha a tanárnö magázna titeket akkor én kereszteven szólítanám, és magáznám.

2018. nov. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tegeződünk, de továbbra is néni. Tehát "Szia, Zsuzsa néni, te..". Elég nevetséges.

A másik gyerekem tanítónője magázódik, ő is egyértelműen elvárja a nénit, de mivel ő sokkal idősebb, az ő esetében nem okoz ez számomra problémát. Valószínűleg a másik esetben sem kéne ezen kattognom, de minden alkalommal, amikor ezt így kimondom, hihetetlen bénának érzem magam.

A gyereknek nyilván néniként emlegetem, az rendben van. :)

2018. nov. 24. 13:14
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
A gyerekek se nénizik. Keresztneveket használunk és mindenki tegeződik. A gyerekek is.
2018. nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Változó. Keresztnév magában, vagy keresztnév+néni, ez általában akkor, ha ott van a gyerek.

Pl köszönj x néninek, vagy gyere, megkérdezzük x nénit, stb. de ha nincs mellettem a gyerek, akkor csak simán "Gizike".

2018. nov. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

kb. általános iskolás ballagáskor mondta azt anyu, hogy mostmár ideje leszoknom a nénizésről, európában ilyen korban már magázódnának velem. szóval 14éves korom óta nem szólitok senkit néninek (ez így nem igaz, van két idős nőrokon, aki még anyáéknak is néni, de ők a kivételt erősítő szabály :)

szóval szerintem szólítsd simán a keresztnevén (kivéve ha ő is néniz téged, de azt azért nem hiszem)

2018. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is pedagógus vagyok, fiatalabb a szülők többségénél. Nem zavar a nénizés sem, de ha simán keresztnevemen szólítanak, az is oké. Tégy úgy, ahogy neked könnyebb, én nem gondolom egyik módot sem illetlennek. :)
2018. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
X tanárnőnek és Y tanár úrnak,kortól függetlenül, a gyerekek előtt. Négyszemközt X asszony, illetve Y úr, és ők is így szólítják a szülőket.
2018. nov. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk keresztnév, de magázódás dívik.
2018. nov. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!