Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tanítónéninek szokás ajándékot...

Tanítónéninek szokás ajándékot adni karácsonyra? Mit?

Figyelt kérdés

Most láttam egy kérdést kisgyermeknevelőről kiírva. Mi bölcsiben nem adtunk, oviban igen. tavaly iskolában nem. De most felmerült bennem, hogy mit szólna a tanítónéni?


Nem az a kérdés, hogy kell-e, hanem inkább, hogy lehet-e? Elvégre majdnem annyi időt van a gyerekemmel, mint én :o



2018. nov. 29. 10:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Én minden évben adtam valami apróságot, sőt, felsőben és gimiben is, azoknak, akiket közelebb éreztem magamhoz. 😊 Így tervezem a lányaimat is szoktatni. Egy-egy apró figyelmesség sosem lehet baj.
2018. nov. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

És milyen apróságot?

Nem akarok elcsépelt ajándékot, de jó lenne, ha kicsit személyes lehetne, hiszen nagyon közel áll a gyerekhez.

2018. nov. 29. 10:55
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Mi mindig osztályszinten adunk. Többnyire utalványt, könyvet, C&A-t, mellé csoki, tea, naptár, karácsonyfadísz, ilyesmikre emlékszem az évek során.
2018. nov. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
3.os a fiam, minden évben adunk. Pici dologra kell gondolni. Kis díszdobozos raffaello vagy ferrero (karácsonyfás, vagy csillagos), illatgyertya, valamilyen kis karácsonyfadísz, esetleg egy teaválogatás (nem pickwick, hanem gárdonyi, vagy valami különleges). Kis karácsonyi figurákat nem szoktam venni, mert gondolom tele a padlása vele, nem is biztos, hogy kiteszi, porfogó.
2018. nov. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
Amíg anyukámon múlt a dolog, addig általában sütöttünk együtt mézeskalácsot és valami kis díszt vettünk mellé. Ötödikes koromtól imádok keredztszemesezni, onnantól én készítettem valamilyen díszt, képet kerettel, ilyesmiket. Egyébként a 3-ast cáfolnám, óvónő vagyok és imádom a kis díszeket, főleg a kézzel kédzülteket. El van rakva mind és fel is kerülnek időről időre a fára.
2018. nov. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Èn mind ovodába mind az iskolában akkor adok ajándékot, ha magam csinálok valamit direkt erre a célra.


Pl tavaly mézeskalács fenyöfákat csináltam és azt kapott mindenki... Idén saját készítésü karácsonyi képeslapokat kapnak. AMelyik évben nincsen ilyenre idöm akkor nem kapnak semmit.

2018. nov. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) tehát nem elcsépelt egy kézműves (sk) karácsonyfadísz vagy ablakdísz, könyvjelző, stb?
2018. nov. 29. 12:46
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk semmmit nem szokott senki.
2018. nov. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
98%

Az a baj a kézműves dolgokkal, hogy míg te szívből csinálod, úgy gondolod szép, lehet, hogy neki más az ízlése, nem fog neki tetszeni.

Másrészről gondolj bele, ha a kb. 25 fős osztályból akár csak a felétől kap minden karácsonyra, évzáróra ilyen ajándékot, egy idő után bizony csak lom, nem tudja hová tenni.

Anyukám óvónő volt, ő mindig örült a virágnak, csokinak, ezekkel nem lehet mellélőni, kapott még néha kávét, ezt továbbajándékozta.

Volt, hogy ő is kapott dísztárgyakat, persze jólesik a figyelmesség, örült nekik, de természetesen a legtöbbet nem tette ki a szekrényre, hanem vagy továbbajándékozta valakinek, vagy a szekrény mélyén porosodott míg ki nem dobta.

Az édesség mindig nyerő, annak a pedagógus családja is örül :)

2018. nov. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Azt tudom, az édességet általában meg is eszik mindjárt a gyerekekkel valamelyik órán jutalom gyanánt :)


De köszönöm a választ, hasznos volt mindegyik.

2018. nov. 29. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!