Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szakértői bizottságnak dönthet...

Miklósi timi kérdése:

Szakértői bizottságnak dönthet arról hogy 8 évesen mehet e a gyermek iskolába?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőre tölti a gyermekem a 7. életévét. Egy évet maradtunk pluszba az ovi. Későn kezdte. 4 évesen és sok volt a hiányzás is mivel asztmás. Nevtanban voltam vele tavaly es ott is javasolták a plussz évet. Beszéltünk az óvónővel h januárban kell vissza vinnem megint. Erre az iskolaerettseg tesztre. De most kicsit félek h mondhatja megint azt hogy maradjon még es 8 évesen Menjen majd csak... Ha ilyet mond akkor én mondhatom hogy Nem..És vihetem jövőre. Iskolába? Nem buta semmi ilyesmi gond nincs a gyermekemmel..tud számolni nevét címet tudja.. Milyen kritérium miatt tarthatnák vissza? Nagyon köszönöm a segítséget,Válaszotokat!
2018. dec. 3. 01:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy még egy évet visszatartsák, nagyon nyomós indok kell. Ne parázz előre!
2018. dec. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%

Nem tarthatják az oviban tovább.

Ha nem felel meg az iskolai követelményeknek akkor speciális iskolát kell keresni neki.


A követelmény, hogy tudjon 20-ig elszámolni, ismerje a több keveset, nagyobbat kisebbet, (5 nagyobb mint a 2, Az egyik kocka nagyobb mint a másik)észre vegye a külömbségeket,hibákat pl egy sormintában

tudjon embert lábakka, karokkal, ujjakkal, hajjal rajzolni,

felismerje a betüket, hogy a "H" az egy betü, hogy melyik nem kell tudnia,

letudja írni a nevét,

Tudja hol lakik, és hány éves.

2018. dec. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

"tudjon embert lábakka, karokkal, ujjakkal, hajjal rajzolni,

felismerje a betüket, hogy a "H" az egy betü, hogy melyik nem kell tudnia,

letudja írni a nevét"


ez nettó baromság!

Másodikos a gyerekem, de még mindig nincs haja az embereknek, amit rajzol (és csak nagy jóindulattal nevezhető ember-formának a dolog).

A nevét nem kell tudni leírni (elsőben még az ovis jeleket használják jó darabig rajzok, papírok hátulján) és így természetesen a betűket sem kell tudnia felismerni.


Van differ-mérés, ott nézik a gyerek szociális képességeit (pl mit teszel, ha a társad elesik és kiesik a kezéből a kisautó -nyilván nem elveszem a kisautót és elmegyek játszani), feladattartását (képes-e 15-20 percig irányított feladattal foglalkozni), ceruzahasználatát (betűelemek másolása, vagyis tud-e karikát, hurkot, ilyesmiket felismerhetően rajzolni), stb... de ezek minden évben vannak, elvileg a tavalyi eredméynét ismeri a kérdező, hiszen ez az alapja az iskolaérettség eldöntésének.

2018. dec. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

"A követelmény, hogy tudjon 20-ig elszámolni, ismerje a több keveset, nagyobbat kisebbet, (5 nagyobb mint a 2, Az egyik kocka nagyobb mint a másik)észre vegye a külömbségeket,hibákat pl egy sormintában"


ezt kihagytam az előbb.

20-ig? első negyedévben 5-ig számolnak a suliban, első félévben 10-ig. NEM kell tudni 20-ig elszámolni és nem kell tudni, hogy az 5 több, mint a 2.

2018. dec. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
2- es, Bocsi , de ezt a sok baromságot honnan vetted?
2018. dec. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Anyukák ne legyetek már ennyire buták.


Ha egy gyerek nem tudja megkülömböztetni, hogy 2 vagy az 5 nagyobb akkor hogyan fog tudni az iskolában számolni? Egy 6 éves gyereknek bizony tudni kell, hogy ha az asztalon van 5 alma és a kezedben meg 2 alma akkor melyik kupac több!!! Ha ezt nem tudja nincsen mennyiség érzete a gyereknek, és akkor nem lehet egy normál iskolába beirattni, mert nem fog tudni még félévre sem 2+2-t össze adni.

2018. dec. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, simán fogják engedni, ráadásul normál suliba. Én a fiammal a megyei szakértőibe jártam. 2010-ben született, 2017-ben kezdte a sulit, ráadásul beszédhibával. Normál suliba jár. Nekem azt mondták a szakértőiben, hogy csak hallásséült gyereknél van, hogy esetleg nem engedik 7 évesen suliba.
2018. dec. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk azt tényleg kell tudnia, melyik a több, kevesebb, kisebb, nagyobb, alatta, felette, mögötte, mellette, középen. A lányomnak voltak erre irányuló kérdései, mikor nagycsoportban tesztet csináltak vele.
2018. dec. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

igen, vannak erre irányuló kérdések, de ha nem tudja, minden másban pedig megfelelően (nem kiemelkedően!) teljesít, akkor ez miatt nem fogják vissza.


Persze, tudja, látja, ha 2 alma meg 5 alma van az asztalon, hogy melyik oldalon van több. de nem kell tudnia, hogy a 2-es vagy az 5-ös a nagyobb SZÁM, hiszen pont ugyanúgy nem elvárás ismerni a számok írott formáját, mint ahogy a betűkét sem.

2018. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!