Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg a tanár dönti el hogy...

Tényleg a tanár dönti el hogy tornázzon e a 2. os lányom mikor menstruál. Jogosan veszem zokon? Még is kérjek orvosi igazolást?

Figyelt kérdés

Azt mondta a kedves tesi tanárnő,hogy náluk igen is ez a szabály.Nem fogadják el az orvosi felmentést sem.

Az én időmben ha valaki görcsörlt akkor nem volt kényszerítve ,hogy futkározzon stb.egyszerűen megértették.


2018. dec. 3. 16:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
35%
A menstruációs görcs legjobb ellenszere a mozgás. Nálunk az osztályban volt pár lány, aki utálta a tesit, szinte a teljes tanévben "menstruált". Gondolom nálatok is voltak ilyenek, ezért lett bevezetve ez a szabály.
2018. dec. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%

Ha pont nagyon rosszul van a görcstől, akkor nyilván nem kell tornáznia, de pusztán a tény, hogy megvan neki, nem lehet indok a felmentésre.

OFF: egészséges dolog, hogy egy másodikos menstruál??? 7-8 évesen?

2018. dec. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
31%

2. Középiskola gondolom ..

Tanárnőt is tehát közèpsuli

Tanitonèni ha általános suli

Aszem

2018. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Én is 7 évesen lettem "nagylány".

Köszönöm szépen jól vagyok :) mint kétszeres anyuka.

Nem szívesen állok harcba a tanárokkal,de igen sajnálom a kislányomat. Itthon lefekszik pihenni olyankor. Tehát szemmel látható,hogy nem színlel.

2018. dec. 3. 16:44
 5/25 A kérdező kommentje:

Alsótagozatos!

Nem volt kedvem becézgetni a kedves hölgyet,aki ma ledorgálta a kislányomat,mert ma nem akart tesizni.

2018. dec. 3. 16:45
 6/25 anonim válasza:
67%
Hihetetlen, hogy a magyar oktatás még mindig itt jár.
2018. dec. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

Beszélj a tanárral. Ha nem értesz vele szót az osztályfőnököt is vond be. Beszéljétek meg, hogy csak akkor ne kelljen, ha éppen aznap jött meg neki. Ha at egész hetet ki akarja hagyni, az tényleg túlzás.

Aki nem görcsölt nem tudja milyen érzés olyankor megmozdulni. Nekem nem segített a mozgás.

2018. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
27%
Nekünk is kellett... nem lehet havonta 1 hétre felmentést kérni...
2018. dec. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%
A görcs még hagyján, de az első 1-2 napban a vérzés okozhat gyengeséget, szédülést, ezzel nem gondolom hogy egy 7 évesnek mozogni kéne. Egy felnőttet is megvisel a havi ciklusa, nemhogy egy gyereket. Szerintem is beszélni kéne a tanárral, ha nem eredményes akkor az ofővel.
2018. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
62%
7 évesen?????? Ez komoly?
2018. dec. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!