Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy 6-8 osztályos gimnázium...

Egy 6-8 osztályos gimnázium pontosabban, hogy is működik?

Figyelt kérdés
Ugye 10 éves kortól lehet bekerülni egy 6-8 osztályosba és ők lesznek úgymond az ”elsősök”, de ha egy 12 éves kerül be, akkor ő ”elsős” lesz, vagy ”harmadikos”? És onnantól számolják a 6-8 évet, hogy bekerült, vagy a 12 évesnek már csak 3-5 éve van?

2018. dec. 14. 01:00
 1/10 A kérdező kommentje:

Eléggé fontos lenne, mert történetet írok, de nem találok ilyesmiről információt és nem akarok hülyeséget írni.


Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy van egy osztály, ami mondjuk 2004-ben indult és, hogy 2006-ban valaki bekerülhet-e abba az osztályba, ami 2004-ben indult. És, hogy az a valaki, aki 06-ban bekerült abba az osztályba, ami 04-ben indult, az ugyanakkor végez-e a sulival, mint a többiek, vagy neki van még plusz két éve.

2018. dec. 14. 01:21
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyan hogy elsős


1-8

Az általános iskola: 1-4 alsó tagozat, 5-8 felső tagozat

9-12

Gimi


Ha valaki 6-8 osztályos gimibe megy, akkor a felsőtagozatotvtepjeswn, vagy a 7-8 osztályt nár a gimiben járja.


Tehát középiskolában nincs olyan hogy elsős,

De lehet valaki gólya akkor, amikor az 5.-et, amikor a 7,-et és amikor a 9.-et kezdi

2018. dec. 14. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*Felső tagozatot teljesen
2018. dec. 14. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
* felsô tagozatot teljesen
2018. dec. 14. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azthiszem már értem, köszönöm! :)
2018. dec. 14. 04:07
 6/10 anonim ***** válasza:

Én hatosztályos gimibe jártam. Bekerüléskor "hetedikesek"-ként hivatkoztak ránk, szemben a sima gimis 1A, 1B stb osztályokkal. Azután felfelé mi "nyolcadikosok" után "kilencedikesek", "tizedikesek" lettünk egész 12-ig. A sima gimis osztályok pedig 1A, 2A, 3A, 4A, végzésig.


De szerintem iskolánként változhat a megjelölés.

2018. dec. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Több mint 20 éve kezdtem a hatosztályos gimit, de már akkor sem volt olyan, hogy elsős, másodikos stb. Folyamatos volt a számozás 12.-ig.
2018. dec. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nyolcosztályos gimibe jártam, nálunk is folyamatos volt a számozás 5-12.-ig, és a 4 osztályos gimnáziumban is 9-től kezdődött. 4. osztály után volt a felvételi (pontosabban, közben, februárban), akkor telt meg az osztály. Akit utólag hoztak oda, az ugyanolyan volt, mint egy átvétel bármelyik másik iskolánál, pl. a 7. elején érkező lány nyilván ugyanúgy 7-es lett, mint az egész osztály, hiszen a 7. osztályba jött, a korábbi iskolájában lejárt 6. után.
2018. dec. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10%
Akkor kerülhet be valaki egy osztályba, hogyha az előtte lévő osztályokat teljesítette. Tehát ha például valaki 12 évesen külföldről jön ide, ahol más volt az iskolarendszer, akkor én úgy tudom, hogy külön felmérik a tudását/megnézik, hogy mit tanult, esetleg különbözeti vizsgákat kell tennie, és az alapján osztják be egy osztályba, ahol megfelel a követelményeknek. Mivel gyerekekről van szó, figyelembe veszik azt is, hogy korban kb passzoljon az osztálytársaival, ha lehet. Ha valaki a semmiből jön ide, és 12 évesen kerül bele a közoktatásba, és mondjuk még írni-olvasni sem tud, akkor viszont tényleg az első osztályba kell kerülnie, de a korkülönbség miatt valószínűleg magántanulóságot javasolnak neki, ami alatt akár rövidebb idő alatt is megpróbálhatja bepótolni a lemaradását.
2018. dec. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

most már folyamatos számozás van, tehát 1-12 évfolyam van, attól függetlenül, hogy mikor vált közben iskolát, 4, 6, vagy 8. után.


Én amikor 6osztályosba jártam, nálunk a betűk különböztették meg, a hatosztályos kisbetűs, a 4osztályos nagybetűs jelölést kapott. tehát a 3.a. egy évfolyam volt az 1.A-val.

2018. dec. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!