Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek kéttannyelvűbe jár a...

Akinek kéttannyelvűbe jár a gyermeke, de nem kétnyelvű a család. Mennyire vette nehezen a gyermeked az akadályt, hogy a magyaron kívül minden mást két nyelven tanul?

Figyelt kérdés

Szimpatikus a rendszer, de félek, hogy túl sok lenne.

Mennyire megterhelő egy olyan gyermek számára, akinek nem kétnyelvű a családi környezete?



2018. dec. 15. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem minden van más nyelven, csak bizonyos tárgyak. Nekünk a töri, földrajz, fizika volt németül. Első pár hónapban volt nehezebb, de akkor kellett megszokni az új tanárokat is. Utána fel se tűnt, hogy más nyelven tanulunk. Igaz, az egyetemes történelemből a mai napig a fontos dolgokat németül tudom.
2018. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Azért van a 0. osztály, hogy felkészüljenek rá. Akkor csak nyelvóra és kultúra meg hasonló órák vannak.
2018. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ugyanarról beszélünk. 7 éves elsősként gondolom nem volt fizikád. Hány évesen kezdted a kéttannyelvűt?
2018. dec. 15. 13:43
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az első is középiskolára gondolt. Nem írtad, hogy általános iskolás.
2018. dec. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem tanulnak mindent idegen nyelven, arra nincs pedagógus. Jó, ha 3 tárgyat, alsóban az is gyakran ének, rajz vagy technika. A kéttannyelvű iskolákat nem a kétnyelvű családoknak találták ki, hanem normál, viszont jó képességű gyerekeknek. Nyilvánvalóan ki van dolgozva ennek a pedagógiája. Ha a gyereked okos, nyitott, beszédes, akkor érdemes. Ha nem, akkor ne erőltesd.
2018. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Kerdezo, alsoban " gagyi " targyakat mint enek, rajz, technika, felsoben is 3-4 targyat tanulnak idegen nyelven. Ez igen keves, olyan max 7-8 * 45 perc.
2018. dec. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Krúdy Gy. Budapest.


"Az emelt óraszámú angol, mint idegen nyelv tanórák mellett a magyar nyelv és irodalmon kívül minden tantárgyat, két nyelven tanítjuk angol anyanyelvűek részvételével, az alapítvány akkreditált tanterve alapján." A leírás szerint ez az A csoport.


A B csoportban "heti öt órában tanítjuk az angolt, s angol nyelven a testnevelést, a rajzot és az éneket".


Én az A-ra gondolok.

2018. dec. 15. 15:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogékonyak ilyenkor. Az enyém német nemzetiségű suliba jár, 1. osztályos kora óta van német órájuk, angolt csak 4-5osztályban kezdik, de már angolul is szinte jobban tud mint én aki középfokot végzett. Németből kitűnő tanuló 3. osztályosan, a többivel megszenved. Én csak angolul tanultam, most ő tanít engem németül. Nekem is voltak kétségeim, de nagyon jól megy neki.
2018. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A suliról csak jokat hallottam.


Nálunk a gyerekek simán vették az "akadályt". De csak a mi agyunknak az. Nekik fel sem tünt.

2018. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszett én is sokat gondolkoztam rajta. Végül a "sima" suli mellett döntöttünk. Én soknak érzem, hogy kötelező jelleggel 4-ig, fél5-is bent kell lenniük, mert délután is tanórák vannak. Persze akinek amúgy is napközis lenne a gyereke, annak végülis ez nem szempont. De mi csak ezért nem ilyenbe írattuk.
2018. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!