Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nyíregyházi Csoki sulirol...

Nyíregyházi Csoki sulirol (általános iskola) vélemény?

Figyelt kérdés
2018. dec. 20. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, már annyira nem aktuális. Igazából nem tudom, mire vagy kíváncsi (főleg nem szülői szempontból). Én odajártam általánosban (2004-2012), az első 4 osztályt szerettem. Szerintem nem rossz iskola, bár nincsenek róla túl jó véleménnyel az emberek. Van lehetőség 8 osztályos gimire (ahova engem sajna nem vettek fel), a nyelvoktatás terén már akkor is nagy választék volt. Nem tudom, azóta változott-e, illetve, hogy máshol hogy működik, de 1. osztálytól volt nyelvóra (akkoriban mintha ez egyedinek számított volna) és lehetett angol, német, francia, illetve talán olasz vagy spanyol közül választani. Volt sok szakkör is (én néptáncoltam). Nagy iskola, nagy udvarral, foci- és kosárpályával (amiket mostanában újítottak fel). Nagy az ebédlője, a tesi terme, az aulája. Ami nekem fura volt, az az, hogy 5.-től kezdve nem volt igazán osztálytermünk, konkrétan minden óra más teremben volt és nekünk kellett menni más terembe (ezzel szemben gimibe máshová jártam, ahol a csoportbontásos órákon kívül minden az osztályteremben volt). Ez csak azért ciki, mert így padunk sem volt, amibe tudtuk tárolni a könyveket, így egész nap cipeltük magunkkal a táskákat. Viszont az is igaz, hogy mindenki kapott szekrényeket (én csak a rajzcuccom tároltam benne, de más jobban kihasználta), ami nem hiszem, hogy sok iskolában lenne.

A tanárokat tekintve szerintem az alsós tanárok mind tündériek voltak (lehet, hogy az emlékek kissé megszépültek :D), felsőben volt 1-2 tanár, aki szigorúbb volt, de ők gimiseket is tanítottak és gondolom, megszokták, hogy nem kell fegyelmezni.

Még annyit hozzátennék, hogy mivel gyakorlóiskola, sok "kistanárt" kaptunk. 1-2. osztályban volt, hogy bejött vagy 10 hallgató is hospitálni, meg rengetegszer ők tartották az órákat. Ez nem tudom, hogy pozitívum-e vagy negatívum, mi megszoktuk.

2019. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És ha nem vettek fel a 8 osztályos gimibe, nem volt rossz a maradék 4 év? Utána hova mentél továbbtanulni?
2019. ápr. 6. 14:33
 3/3 anonim ***** válasza:
8.-ban is lehetett volna jelentkezni sima 4 osztályosba. Én kicsit vágytam a változatosságra és ezért váltottam, a Vasváriba mentem (ami sajnos rossz döntés volt, de ez már más tészta).
2019. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!