Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti melyik iskolát választanátok?

Ti melyik iskolát választanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisfiam 6 éves, ősszel iskolába megy. Már 1 éve a kisfiam óvónője miatt az iskolán dilemmázom. Szerinte a fiam nagyon okos, lepipálja a korabelieket, szerintem teljesen átlagos, okos-ügyes kisfiú. 1 éve kezdte el mondogatni, hogy valami szuper iskolába írassam majd, ne tékozoljuk el a tudását, ne kerüljön be szerinte gyenge iskolába. 3 megoldásból már csak kettő van. Nagy községben élünk, helyben óvoda, iskola. Az egyik lehetőség ami az óvónő szerint a legrosszabb, hogy helyben járjon suliba. Előnye, hogy én is ide jártam, ismerem a tanárok 70%-át, akkoriban jó iskola volt, most nem tudom milyen, akikkel beszéltem 10ből 7 dicsérte. A leendő osztályfőnök kedves, aranyos így elsőre (őt nem ismerem, most ismertük csak meg). Hosszú távon szerintem sokat számít, hogy helyben van, később a gyerek egyedül is tud majd járni, bármi baj van közel van. Én egyébként helyben dolgozom. Előnye még, hogy ismerős a fiamnak is a közeg, barátaival lehetne továbbra is együtt.

Hátránya, hogy van aki gyenge iskolának tartja, állítólag a kicsikre nem figyelnek szünetekben így sokat bántják őket a nagyok, nincs nyelv tanulás elsőtől csak 4.-től.

A másik lehetőség a nagy város lett volna ami 25km de képtelenség megoldani, hogy éveken keresztül kora reggel (6kor) már autóban legyünk, kirakjam a nagyot, majd utána helyben oviba a kicsit és még 7órára be is érjek dolgozni, így ez el lett vetve.

Harmadik lehetőség ami még szóba jöhet, az egy kis város 10km-re, az iskolát dicsérik, angol nyelv elsőtől, de erről többet nem is igazán tudok, tehát nem ismerem a tanárokat, meg úgy egyáltalán semmit az iskolával kapcsolatban. Hosszú távon szintén fárasztó lehet, hogy korábban kell elindulni, nagyot ott kirakni, kicsit itt helyben és beérjek dolgozni 7-re.

Nem tudom, hogy mi a jobb, ha most nem is a távolságot nézzük (mert megszokható a mindennapi autózás de tény, hogy időben és anyagilag a helybeli lenne a célszerűbb), hanem az iskola erősségét. A messzebb lévő iskola jobbnak tűnik de kérdés, hogy kell-e a gyereknek a jobb iskola, jobb-e attól, hogy nyelvet is tanulhat, jobb-e attól ha esetleg több az elvárás, vagy inkább járjon a gyerek egy gyengébbnek tűnő iskolába és ott legyen mondjuk 5-ös tanuló, akár kevesebb elvárással.

Több szülő azt mondta nekem, hogy ne erős iskolát keressek neki mert még gyerek, ne akarjam megterhelni egy erős iskolával, de nem tudom, hogy hosszú távon mivel teszek neki jót.

Ti mit gondoltok? Erősebb suli vagy gyengébb?


2019. jan. 15. 12:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Helybeli suli. Ha esetleg később gyengének bizonyulna, még mindig lehet váltani.
2019. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
A helybeli. Most még fel sem tudod fogni, mekkora macera lenne MINDEN reggel elvinni kocsival 8 éven át, ha beteg vagy, ha a tesó beteg, ha neked szabadnapod lenne, és ha mondjuk elmarad az utolsó óra hatodikban, hogy jön haza egyedül?
2019. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Igen, igazat adok neked, nehezebb lenne mindenkinek, csak próbálom ezt picit félre tenni és nem csak ez alapján dönteni.
2019. jan. 15. 12:58
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk így van ahogy írod. Első gyerek a helyi suliba jár (nagyon kicsi városka, 1 sulival) mert oviban nehéz eset volt, több probléma is volt vele, egy évvel később is ment suliba és kis létszámú osztályt javasoltak neki. Az meg bent a városban nincs.

Szerencsére minden rendben már vele, már 5.es. Itt is csak 3.tól volt angol mégis 3 szor annyit tud mint a középső gyerekem, aki elsőtől "tanulja".

A középső gyerekkel úgy tűnt, semmi gond , időközben kiderült, hogy neki se oké minden . Viszont már 4 éve jár az osztályába amit imád amúgy, de nagyon nagy az osztálylétszám (ami mint kiderült, neki sem fekszik de mire ez kiderült már 2 éve ide járt).

Asuli 20 km re van. Minden reggel viszi a férjem őt is, a harmadikat is, hazafelé meg vagy tudja hozni őket, vagy nem. Mivel a város másik felén van két átszállással tudnának csak hazajönni amit természetesen még nem engedek nekik.

Jó sok időt töltünk a kocsiban :(

Szóval mindennek van előnye hátránya. De szerintem ha a te kisfiad ennyire okos és jó képességű, akkor bármilyen suliból tovább fog tudni menni és tovább tud tanulni.

Nálunk ilyen kiemelkedő képesség egyiknél sincs .

2019. jan. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
60%

A közeli.Majd később kell a jó erős iskola, 6 osztályos, jó erős gimn. Most az utazgatás sokat venne el tőle..

Egy boldog kisgyermekkor pótolhatatlan!:

https://www.youtube.com/watch?v=hpznJcoZXbk&feature=share

2019. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
55%

4 es vagyok még az lemaradt hogy a városi suliban viszont van iskolaidőben (azaz még 4 óráig, fél 5 ig) csomóféle külön foglalkozás, ami nekünk pl. azért fontos hogy a gyerekeimnek sikerélménye legyen, megtalálják mi az ami nekik fekszik, melyik sport az ami megfelelő nekik (mert főleg a középsőmnek maga a tanulás nagyon nehezen megy és vhol meg kell erősödjön az önbizalma). A sport azért is nagyon fontos, mert kicsit hiperaktívak is, sokkal nehezebb velük ha nem mozogtak.

A legnagyobbam aki a falusi suliba jár, nem érzi annyira hátrányát a sok szakkör hiányának, de ő egy nyugis megülős típus és a tanulás is tök jól megy neki.

Tehát ha meg így nézem, erre nem sajnálom az időt és energiát.

2019. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Ha tényleg jó a tanítónő, akkor én a helyi iskolát választanám. Semmiről nem fog lemaradni. Majd 4. osztályban érdemes gondolkodni, hogyan tovább.
2019. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

Mi egy olyan iskolába jártunk 30 éve amibe több kicsi faluból jöttek gyerekek. Ezek a gyerekek mindig csak szenvedtek. Habár akkor mindig busz vitte öket. Sajna a buszra mindig rohanniuk kellett, szünetekben hétvégén nem tudtak velünk bandázni... Míg mi délután akár 1 órát is még az iskola udvarán bandáztunk, vagy az erdöszélén lógtunk addig nekik rohanniuk kellett a buszhoz. Délután bicajra pattantunk és már egymásnál is voltunk.

Ekkor elhatároztam, hogy soha nem tezsem ezt a gyerekeimmel. Csak olyan helyen élek ahol van rendes általános iskola és a gyerekeim csak is a helyi iskolába járhatnak.


Még egy jó példa. Van két unokatestvérem mindegyiknek most 10-11-es a gyereke.

Az egyik annak idején az egyik környékbeli legerösebb általánosba irattatta be a gyereket . A gyerek szerintem okos, csak keveset foglalkoztak vele akkor amikor problémája volt. Most az egyik leggyangébb középiskolába jár, állandóan problémái vannak.

A másik gyereket a helyi teljesen normál általánosba íratatták, ö az elejétöl osztályelsö volt. Hiába mondták neki, hogy átmehetne egy erös iskolába akkor is ott tartották. Na ö most már az egyik legerösebb gimnáziumba jár és ott is az élvonalban tanul...


Èn a helyi suliba iratattnám be.

2019. jan. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Tanítót keress neki. Ha a megfelelőt 30 km-re találod meg, akkor azt, ha 30 méterre, akkor azt. Alsóban nem igazán van erős meg gyenge suli, tanítók vannak, nem tanárok... szóval az a fontos, hogy a gyerekhez passzoló személyt megtaláld.


Aztán ha úgy van, akkor 4. után simán lehet sulit váltani az erősebbre, vagy 6-8 osztályos gimibe vinni a gyereket.


Ám a 7órai kezdés miatt fontos az intézmény is, ugyanis ha suli után még oviba mész és 7-re be kell érned, gondod lehet. Nagyon sok iskola 7 előtt nem nyit ki, az utcán meg nem hagyhatod a kapuban a 6éves gyerekedet. Szóval ezt is vedd számításba...

de ennek ellenére én továbbra is azt mondom, a mefelelő tanítüt keresd meg. Sosem hittem volna, hogy ennyit számít, nekünk kb az életet jelenti :)


Nálunk többen hordják 10-20 km-ről a gyerekeket be a városba iskolába, szerintem ezt faluról ma már egészen általános, megszokott dolog.

2019. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és az érveket!
2019. jan. 15. 13:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!